Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2
 1. #1
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Nov 2012
  Mesaj
  4
  Rep Gücü
  6

  Sigara Bırakma Tedavisi Kampanyası...

  Neosante Sosyal Sorumluluk Projesinden bahseder misiniz? Neden 60 yaş ve üzeri?

  Ersal Işık: "NEOSANTE olarak sigara bırakma konusunda gerçekten çok büyük bir tanınırlığımız var. Şimdiye kadar 8500’ün üzerinde kişiye sigara bıraktırdık. Birçok kişiye de alkolü bıraktırdık. Pek çok kişinin hamur işlerine, tatlılara bağımlılığını ortadan kaldırdık. Sadece Türkiye içinden değil, Dünya’nın her yerinden hastalarımız geliyor ve eriştiğimiz bu başarıyı bir sosyal sorumluluk projesi ile taçlandırmayı uzun zamandır planlıyorduk.
  Yani bize başvuran kişilerin bir kısmına ücretsiz tedaviler vermeyi uzun süredir planlıyorduk. Ancak bu kişileri nasıl seçeceğimizi bilmiyorduk. 2013 yılının başında tedavi sonuçlarını incelerken hastalarımızın %5’inin 60 yaş ve üzeri olduğunu fark ettim. O günden beri bize sigara bırakmak için gelen hastaların %5’ine ücretsiz tedavi veriyoruz. Yani 60 yaş üzeri kişilere... Ancak bu kişilerle tedavi öncesinde yaptığımız bir anlaşma var. Bu kişilerden istediğimiz bir şey var; Tedavi olduktan sonra ne yaşadıklarını kamera karşısında anlatmaları...
  60 yaş üstü gurubun önemli özelliği şu: Bu kişilerdeki nikotin bağımlılığı gerçekten çok yüksek ve bu kişilere başka bir yöntemle sigara bıraktırmak gerçekten çok çok zor. Bir yandan da sigara bırakma ilaçları vs.ler de bu guruba pek tavsiye edilemiyor, yan etkilerinin bu gurup için özellikle kötü olabilmesinden dolayı... Ancak ilaçların aksine; yaptığımız Neu.MORA tedavileri sigara bırakma konusunda hem çok çok etkili hem de hiçbir yan etkisi yok. Bu yaş gurubu için de (ya da çok daha ileri yaşlar için bile) güvenle kullanılabiliyor. Bu yaş gurubu sigara bırakma konusunda en fazla yardıma ihtiyaç duyan gurup ve sosyal sorumluluk adına özellikle bu yaş gurubuna verdiğimiz yardım gerçekten çok çok anlamlı..."

  Bu proje kapsamında bugüne kadar katılımcı sayısına oranla tedavinin başarı oranı ne oldu?

  Ersal Işık: "Yapılan tedavilerin sonuçlarını videolar şeklinde sitemizde yayınlamaya başladık. video.neosante.com.tr adresinde tedavi sonuçlarını kişilerin kendi ifadeleri ile dinlemeniz mümkün.

  Şu ana kadar (Mart ortası) bu kampanya kapsamında tedaviye 69 kişiyi aldık. (40 kadın, 29 erkek) Bu kişilerin %97’si 20 yılı aşkın sigara bağımlısıydı.

  Bunların 43’üne sadece tek seans tedavi yapıldı. (%62.3). 21 kişi kısa süreli bir destek seansı aldı (%30.4). 5 kişi 2 seans ve üzerinde tedavi aldı (%7,2).

  Tedavi alan 2 kişi bu tedavinin üzerlerinde herhangi bir etki oluşturmadığını söyledi (%3,1). Diğer kişiler bu tedavinin sigara isteğini azalttığını, özellikle de yanlarında sigara içildiğinde bile istek duymadıklarını, genel olarak sakin olduklarını söylediler (% 96,9).

  Birinci hafta sonunda bu kişilerin 54’ü sigara içmiyordu (% 84,4). İkinci hafta sonunda ise sigara içmeme oranı %82,8 idi. Bir ay sonunda; oran %75,6 idi.

  Bu sonuçlara diğer hiçbir tedavi yöntemi ile ulaşabilmek mümkün değil. Hatırlatmak gerekir ki bu sonuçlara sigara bırakması en zor olan gurupta ulaşıldı ve sadece bir ya da iki seans tedavi ile. Tedavilerin herhangi bir yan etkisi yok.

  Yukarıda yazılanlar, tedavilerin istatistiksel sonuçları. Ancak tedavi alan kişilerin ne yaşadıkları, bu süreci ne kadar kolay geçirmiş oldukları bu istatistiklerden çok daha önemli. Onların videolarına video.neosante.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz."

  Kampanyanın ne zamana kadar sürdürülmesini planlıyorsunuz?

  Ersal Işık: "Bu kampanyayı en azından bu yılın sonuna kadar sürdürmeyi planlıyoruz. Herhâlde yıl sonuna doğru 300-350 kişiye ücretsiz olarak sigara bıraktırmış olacağız ve bu kişilerin videoları da yine sitemize eklenmiş olacak."

  MORA-Terapi Merkezi - NEOSANTE Neu.MORA, Sigara Bırakma Merkezi, Biorezonans, Quantum Response, OZON Tedavileri, MORA-Terapi Merkezi, Dr Ersal S. Işık, Kadıköy
  video.neosante.com.tr
  NEOSANTE Neu.MORA

 2. #2
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  Oct 2011
  Mesaj
  763
  Rep Gücü
  6151
  Birakmak icin bircok yöntem var, hipnoz,akapunktur , kan tahlili ile Dr.un yazacagi hap vs..

  Burada Almanyada benim is arkadaslarindan birkac kisi hipnoz ile birakti.. tabi kilo aliyoruz diye yine 3 4 sene sonra baslayanlar oldu.
  Tr.de Babamlarin kiracisi kan tahlili ile hap kullanarak ( ki demesi 7-8 gün kullanmis kalan haplari atmis bir kenara kullanmamis ama hala sigara icmiyor ) .. ama 4 ay önce kayinbiraderim birden birakacagim dedi birakti... yaklasik 30 yildan fazla bir süredir hic ara vermeden enaz 1,5 paket icen biri idi son zamanlarinda.. 4 ay dir icmiyor...


  Ne yapilirsa yapilsin basari önce gercekten BIRAKMAYI istemekte geciyor...birakmak isteyen bir sekilde gercekten birakiyor

Benzer Konular

 1. Akupunktur ve Sigara Bırakma
  dogangunes Tarafından Alternatif Tıp Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 04-06-2015, 03:45 PM
 2. Sigara bırakma ürünleri
  dogangunes Tarafından Sağlık Bilgileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 31-08-2011, 05:11 AM
 3. Sigara bırakma merkezi
  dogangunes Tarafından Sağlık Bilgileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 31-08-2011, 05:02 AM
 4. Sigara bırakma süreci
  dogangunes Tarafından Sağlık Bilgileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 17-08-2011, 11:05 AM
 5. Sigara bırakma ilaçları
  dogangunes Tarafından Sağlık Bilgileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 01-03-2011, 02:29 AM
Yukarı Çık