Gösterilen sonuçlar: 1 ile 4 Toplam: 4

Göz Muayenesiyle CHECK-UP

Sağlık ve Hastalıklar Kategorisinde ve Sağlık Bilgileri Forumunda Bulunan Göz Muayenesiyle CHECK-UP Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Basit bir göz muayenesi ile gizli kalmış yüksek tansiyon, diyabet ve böbrek sorunlarının tespit edilebildiğini belirten Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye selviler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2010
  Mesaj
  189
  Rep Gücü
  3049

  stat Göz Muayenesiyle CHECK-UP

  Basit bir göz muayenesi ile gizli kalmış yüksek tansiyon, diyabet ve böbrek sorunlarının tespit edilebildiğini belirten Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Azmiye Altınışık, Sağlık kontrolünden geçmek isteyenler için en kolay yol göz muayenesidir diyor.

  Sağlıklı yaşamın vazgeçilmez kurallarından biri aralıklı yapılması gereken sağlık kontrolleridir. Check-up adı verilen bu kontroller sayesinde bazı hastalıklar erken dönemde tespit edilebiliyor ve tedavisi mümkün kılınabiliyor. İşte bu kontroller içinde göz muayenesinin çok ayrı bir yeri olduğunu belirten Dr. Azmiye Altınışık, basit bir göz muayenesi ile kişinin sağlık durumu hakkında pek çok bilgiye ulaşılabilineceğini söylüyor.

  Diyabet, yüksek tansiyon, damar ve beyin hastalıklarının, başka bir alete gerek duymaksızın gözden saptanabildiğini vurgulayan Dr. Altınışık, En çok birkaç dakika süren göz muayenesi bu tanıları koymak için yeterlidir. Herhangi bir boya maddesi, röntgen ışını kullanmaksızın gözdeki damar yapısından kişinin böbreğindeki, midesindeki, bağırsağındaki hatta beynindeki damar yapısı hakkında bilgi edinilebilir. Neredeyse vücudun tüm yapısı hakkında yalnızca göz dibi muayenesi ile bilgi almak mümkündür. Kişinin hiç bir şikayeti yokken, tansiyonunun yüksek olduğunu ya da şeker hastalığını klasik bir göz muayenesinde belirleyebiliyoruz diye konuşuyor.

  GÖZ BÜYÜMESİ GUATRIN BELİRTİSİ OLABİLİR
  Göz büyümesi sıklıkla tiriod bezi bozukluklarında oluyor. O nedenle, tek ya da iki taraflı göz büyümesinde göz doktoruna gitmek gerekiyor. Bu durumda da diğer hastalıklarda olduğu gibi, bazen tiroid hormonu testleri normal çıkmasına karşın, bu teşhiste göz doktoru ısrar ediyorsa bir süre sonra o hastanın gizli tiroid bezi hastalığı olduğu anlaşılabiliyor.

  MS HASTALIĞI GÖZ MUAYENESİYLE ORTAYA ÇIKABİLİR Mİ?
  Multiple Skleroz (MS) hastalığı teşhisi zor hastalıklardan biri. Ancak hastalığın ilk belirtisini gözle verebildiğini belirten Dr. Azmiye Altınışık, “Gelip geçici çift görmeler, görme kayıpları, kapak düşüklükleri bu hastalığın ilk belirtileridir. Göz doktoruna gelen hasta, ısrarla MS teşhisi için nöroloğa yönlendirilir diyor ve göz muayenesiyle teşhis edilebilen diğer hastalıklar hakkında şu bilgileri veriyor:

  BEYİN TÜMÖRLERİNDE DE IPUCU VERİYOR
  “Zaten beynin bir uzantısı olan göz, bir yerde bize beynin içine bakma fırsatı tanır. Görme sinirindeki en ufak değişiklikler bile tümörün habercisi olabilir. Göz muayenesinden sonra yapılan birkaç küçük testle, film çekmeden, radyolojik muayene yapmadan, tümörün yerini bile söyleyebiliriz. Örneğin; bir göz doktoru, daha hiçbir şikayet vermeyen ve beynin sağ tarafında bulunan bir lezyonu, gözün sol tarafının görmemesi ile tespit edebilir. Sol tarafta bulunan bir tümörde sağ tarafını etkiler.

  KARACİĞER HASTALIKLARININ DA HABERCİSİ
  Gözün dış tarafında yani şeffaf kısmında bir halka oluşur. Tıpkı kolesterolü fazla olan hastalar gibi, karaciğer hastalarında ilk belirtiler gözde olabilir. Gözün şeffaf kısmının dış tarafında ancak göz doktorunun anlayacağı birikimler oluşur. Hatta bazen kolesterolü yüksek olan kişilerde göz kapaklarında sarı birikimler gözle görülebilecek duruma gelir. Gözün üst ve alt kapağında sarı plakalar, hatta çıkıntılar oluşur.

  KAN HASTALIKLARININ TEŞHİSİNDE GÖZ MUAYENESİ ÖNEMLİ
  Kan tümörleri yani; kan kanserleri, Akdeniz anemisi, demir eksikliği gibi çeşitli kan hastalıkları da hastada henüz şikayetler belirmeden, göz dibine bakarak teşhis edilebilir. Günümüzde pek çok kişi kan sulandırıcı ilaç kullanıyor. Kalp krizi geçirmiş ya da damar sertliği olan hastalarda, kan sulandırıcılar kullanılır. Bunların her kişiye özel olarak uygun olup olmadığını, yine göz doktoru belirler. Kan sulandırıcıları kanın akışını hızlandırmakla birlikte, fazla verildiği takdirde kanamalara neden olur. Cilt altı kanamalarından önce göz dibinde kanamalar olur. Bu ilaçların kanı fazla sulandırdığını yine ilk önce göz doktoru anlayabilir. Ameliyatlardan ya da hastalıklardan sonra pıhtı yapmaması için kan sulandırcı kullanan kişilerin gözlerinde kanamalar meydana geliyorsa, ilacın dozu düşürülmelidir. Bu dışarıdan bakılarak anlaşılamayabilir. Ancak, göz dibi bu konuda vücudun bir aynası gibi görev yapar.

  GÖZ KAPAĞINDAKİ ŞİŞLİKLER NEYİN HABERCİSİ?
  Böbrek hastalarında, hastada henüz hiçbir şikayet yokken, göz kapaklarında şişler meydana gelir. Göz doktoru böbrek testleri istediğinde, böbreklerin bozulmuş olduğu anlaşılır. Bunun adı 'quinke ödemi' dir. Hastalarda daha çok alt kapaklarda olmak üzere gün boyunca aynı şiddette devam eden şişlikler bu hastalığı çağrıştırır.

  SABAHLARI AŞIRI ŞİŞEN GÖZLERE DİKKAT
  Kalp hastalığının ilk belirtisi olabilir. Ama bu yine, göz dibi muayenelerinde daha detaylı olarak belirlenebilir. Nasıl ki kalp hastalarında gün içinde ayakların dibinde sıvı birikirse, gece yattığımızda kafamız kalp hizasına gelir ve ödem en fazla sıvı birimine yer sağlayan kapaklar bölgesinde oluşur. Bu tip hastalarda kişi gözleri çok şiş olarak uyanır. Hasta ayağa kalktığında, bir iki saat içinde şişinin azaldığını görecektir. Bu da ayağa doğru inen sıvının mekanik yer çekiminden kaynaklanır. Bu şikayet bile, gizli bir kalp hastalığının ilk belirtisi olabilir.”


  Önemli Bilgiler MUTLAKA OKUYUNUZ
  Göz Muayenesiyle CHECK-UP

  Göz muaynesiyle Check-up | Haber24.Com

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye selviler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2010
  Mesaj
  189
  Rep Gücü
  3049
  Klasik tıpta da tam olarak bilinmeyen gözün iris tabakası bize genetik olarak genetik olarak güçlü ve zayıf taraflarımızı gösterir ve gelecekte karşılaşacağımız hastalıklara karşı erken tedbir almamızı sağlayabilir. Henüz tam olarak kanıtlanmamış, tamamlayıcı tıbbın bir dalı olan İris Analizi (İRİDOLOJİ), Rusya, İngiltere, ABD ve Fransa gibi birçok ülkede uygulanmaktadır.

  Op.Dr.Levent Ersan Moskova'da Prof.Dr.Şulpina'dan İris Analizi Eğitimi görmüş ve Sertifika almış, Paris ve Washinton'da araştırmalarda bulunmuş Türkiyedeki İlk İridoloji (İris Analizi) Uzmanıdır. Bu konuda çeşitli konferanslar vermiş, basında da çeşitli röportajları ve yazıları yayınlanmıştır.

  Aşağıda Op.Dr.Levent Ersan ile yapılan bir söyleşiden alıntıyı okuyabilirsiniz.

  GÖZÜMÜZ ORGAN HARİTASI GİBİ

  Hayat ile aramızdaki en önemli pencere olan gözlerimiz, üzerinde genetik haritamızın çizili olduğu bir tür sağlık monitörlüğü görevini de üstleniyor. İristeki işaretler genetik olarak zayıf olan organlarımızı gösteriyor.

  Gözün renkli kısmı olan iristeki lagün, hare ve benek gibi ayrıntıların, vücudumuzdaki problemli bölümlere işaret ettiğini ifade eden Op. Dr. Levent Ersan, iridolojinin hastalıkların erken teşhis edilmesine katkı sağlayacağını söylüyor. Ersan, Kanada, Rusya, Fransa, İngiltere ve Avusturya gibi bazı ülkelerin hastane ve araştırma enstitülerinde üzerine çalışmalar yapılan iris anali (iridoloji) aracılığı ile genetik olarak zayıf veya güçlü organlarımızın tespit edilebileceğini belirtiyor.

  İristeki lagün, hare, benek gibi işaretlerin bulundukları yere göre anlamlandırıldığını ifade eden Ersan sözlerini şöyle sürdürüyor: "Üst kısımdaki işaretler beyin ve baş ile ilgili genetik problemleri, alt kısımdakiler bacak, karın ve üreme bölgelerindeki, yan taraftakiler de kalp, ciğerler ve sırt bölgesindeki genetik zayıflıkları gösterir. Örneğin sağ göz irisinin sağ, sol göz irisinin de de sol yarısının tam ortasında bulunan ve lagün denen lekeler kişinin genetik olarak kalp hastalıklarına yatkın olduğunu ifade eder.

  İristeki turuncu veya kırmızımzı lekeler ise vücudun kansere olan yatkınlığını gösterir. Pankreasa ait bölümdeki işaretler kişinin kendisine dikkat etmezse şeker hastası olabileceğinin sinyalini verir.

  Yani iristeki işaretler vücudumuzdaki genetik olarak problemli organların tespit edilmesini sağlayarak önlem almamız için bizi uyarır.

  Gözlerimiz ayrıca vücudumuzda yaşanan bir takım aksaklıkları da yansıtır. Mesela fazla ilaç aldığımızda biriken toksinler veya vücutta oluşan iltihaplar da kendisini göz içindeki bir benek şeklinde gösterebilir." İridoloji ile Rusya'da Fyadorov Hastanesi'nde mikrocerrahi üzerine staj yaptığı sırada tanıştığını, bu hastaneden iris analizi yapmak üzere bir sertifika da aldığını ve 12 yıldır iridoloji üzerine araştırmalar yaptığını söyleyen Op. Dr. Ersan, "Muayene için gelen hastalarımın gözlerindeki işaretlere de dikkat ediyorum.

  Bir keresinde başağrılarından şikayet eden genç bir hasta gelmişti. Gözlerinde başağrısına sebep olacak herhangi bir bozukluk göremedim ve iris analizi yaptım. Beyninde bir problem olduğunu farkettim ve nöroloğa gitmesini önerdim. Nörolojik bir hastalık olan multipl skleroz hastası olduğu ortaya çıktı hastanın" diye konuşuyor.

  Ersan, İridoloji'nin çok eski bir bilim olduğunu, Mısır papirüslerinde bile iris analizi ile ilgili resimlerin yer aldığını, modern iridolojinin temellerini ise 1800'lü yıllarda Macar bir doktor olan Von Peczely'in attığını ifade eden pek çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de iris analizi üzerine araştırmaların yürütülmesi gerektiğini belirtiyor.

  MAVİŞLER ASTIMA YEŞİL GÖZLÜLER DİYABETE YATKIN

  Op. Dr. Levent Ersan göz renklerinin de vücut sistemindeki genetik zayıflıkları ortaya koyduğunu belirterek, renkli gözlülerin genetik olarak koyu renk gözlülere oranla daha zayıf olduklarını belirtiyor ve "Mavi, yeşil ve ela gözlüler hastalıklara karşı daha savunmasızdırlar. Örneğin dünyada astımlılar üzerine yapılan bir araştırma, en çok mavi gözlülerin bu hastalığa yakalandıklarını ortaya koymuş" diyor.

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye selviler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2010
  Mesaj
  189
  Rep Gücü
  3049
  Göz de kahverengi lekelerin Hepatit-B (sarılık),


  İristeki kırmızı ve fuşya lekeler akciğer ve bağırsak kanserine yatkınlık.  Kadınlar da sol iris üzerinde pembe lekeler meme kanserine,  İrisin sol altında ki turuncu lekeler şeker hastalığına işaret sayılabilir.  Sağ irisin şişmesi metabolizma da zorluklar,


  Sol irisin şişmesi asabiyet ve sinirlilik.  Sağ irisin kurumuş gibi görünmesi karaciğer problemleri,  sol iris altında bulunan grimsi leke erken boşalma,
  iktidarsızlık ve frijite işarettir.


  Kadınlar da sol irisin tam ortasının şişmesi adet sancısı,
  adet düzensizliğine ve kadınlarda miyoma işarettir.


  Erkeklerin sağ ve sol irisinin şişmesi bel fıtığı ve siyatiğe işarettir.


  Göz irisinin mistik ve Mental özelliklerinin spritüel boyutu ve anlamı ilk defa metafizik uzmanı Gökhan Hani tarafından keşfedilmiştir.  Sağ irisin güneyindeki turuncu çizgi acı ve ızdırap dolu bir yaşama,


  sol irisin kuzeyindeki kırmızı çizgi sevgisizlik ve mutsuzluğa,


  sol gözün doğusundaki kahverengi ufak çizgi samimiyetsizliğe,  sağ gözün batısındaki pembe leke sabırsızlığa işaret eder.


  METAFİZİK UZMANI GÖKHAN HANİ
  Konu selviler tarafından (26-09-2012 Saat 03:06 PM ) değiştirilmiştir.

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Jul 2015
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  1
  Rep Gücü
  0

  Cevap: Göz Muayenesiyle CHECK-UP

  check up fiyatları ortalama ne kadardır

Benzer Konular

 1. Samsung Battery Check
  dogangunes Tarafından Bada İşletim sistemi (samsung) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 14-11-2010, 04:01 AM
 2. Check-Up: Neden yaptırmalısınız
  dogangunes Tarafından Sağlık Bilgileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 12-10-2009, 01:30 AM
 3. Kanser taraması - check-up
  sibel Tarafından Hastalıklar ve Tedavi Yolları Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 07-04-2007, 07:20 PM
 4. Üye check eklentisi
  Santiagomunez Tarafından vBulletin Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 17-03-2007, 04:39 PM
 5. Link Popularity Check 3.0.2
  YukseLL Tarafından Google Optimizasyon Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 25-11-2006, 10:37 AM
Yukarı Çık