Merhaba

Vücudunuzun sağlığı, ruhunuzun da sağlığıyla ilgilidir.
Genç kalmak ve kendinizi daha genç görmek istiyorsanız, önerilerimize kulak verin.Haftada 3 kez
1 su bardağı az yağlı yoğurt ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı tüketin. Yoğurdu kahvaltıda veya öğün aralarında yiyebilirsiniz. Evde yoğurt yaparak da motive olabilirsiniz.

Her gün
8-10 bardak su için. Su yerine yeşil çay veya kuşburnu çayı da günde 2-3 fincan tüketebilirsiniz. Ancak unutmayın ki, suyun yerini hiçbir şey tutmaz. O yüzden günlük su miktarına özen gösterin. Su sağlıktır!

Kahveyi
günde 1-2 fincan ile sınırlayın. Kafeinsiz olanları tercih edin. Aşırı kahve tüketimi cildiniz için zararlıdır. Kahve yerine bitki çaylarını tercih edin, üstelik çok seçeneğiniz var.

Kan şekeri
düzeyinizi sabit tutun. Bunun için, 3-4 saatten fazla aç kalmayın. Kandaki insülin dalgalanmaları damar sisteminizi, bu durum da cildinizi yıpratır.

Yemek pişirirken
gereksiz yağ eklemeyin. Margarin ve hayvansal yağ kullanmayın. Unutmayın ki, yağ yemekler dışında tükettiğiniz pek çok besinde ( süt dahil) vardır.

Bitkisel proteinleri, karbonhidratları
(meyve ve sebzeleri), zeytinyağından veya taze kabuklu yemişlerden gelen esansiyel yağ asitlerini her öğünde tüketin. Tüketeceğiniz bu yararlı bitkisel yağlar, cildinize de sağlıklı bir görünüm kazandıracaktır.

Kalorinizi
yağsız proteinler ve karbonhidratlardan alın. Yağı azaltın, toplam kalori tüketimini sınırlandırın ve güne yayarak tüketin. Boş kalori almak yerine, doğru seçimler ve besinlerle çok vitamin, çok antioksidan alın.

Kadınlar
her gün 10 köfte kadar yağsız protein, 2 porsiyon meyve ve en az 4 porsiyon sebze tüketmelidirler.

Aşırı kilo
alıp vermeyin. Beslenme yanlışlarınız basenlerinizden önce cildinizden anlaşılır. Unutmayın ki, sık kilo alıp vermek, psikolojinizi ve cildinizi bozar.

Doğru beslenmenin
yanı sıra cildinize uygun kaliteli, mineral ve kinetin içeren nemlendirici veya bakım ürünlerinden kullanmayı ihmal etmeyin. İçeriden ve dışarıdan yapacağınız doğru destekler sizi mutlu kılacaktır.

Gençleştiren Öneriler! - MSN Kadın - Sağlıklı Yaşam ve Diyet