+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Kronik yorgunluğu Vitamin takviyesi ile yok edin

Sağlık ve Hastalıklar Kategorisinde ve Sağlık Bilgileri Forumunda Bulunan Kronik yorgunluğu Vitamin takviyesi ile yok edin Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Hızlı yaşamın beraberinde getirdiği kronik yorgunluğu vitamin takviyesiyle alt edebilirsiniz. Anti-stres mineralleri kalsiyum ve magnezyum ile C ve B vitaminleri;

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye sibel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Üye Numarası
  23
  Nerden
  Samsun
  Mesaj
  333
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  77

  Kronik yorgunluğu Vitamin takviyesi ile yok edin

  Hızlı yaşamın beraberinde getirdiği kronik yorgunluğu vitamin takviyesiyle alt edebilirsiniz. Anti-stres mineralleri kalsiyum ve magnezyum ile C ve B vitaminleri; kişiyi yorgunluktan kurtarır.

  Modern toplumunun en yaygın şikayetlerinden biri olan 'kronik yorgunluk'; düzenli bir yaşam tarzı, sağlıklı beslenme ve vitamin takviyesiyle giderilebilir. Memory Center'dan P***iyatrist Hasan Basri İzgi, hem fiziken hem de ruhen enerjisiz bırakan yorgunluk sendromu karşısında kişilerin daha fazla vitamin ve mineral kullanması gerektiğini vurguluyor. Bunların başında sinir sistemi üzerinde etkili olan B ve C vitaminlerinin yer aldığını belirten Dr. İzgi, "Kalsiyum, demir ve magnezyum takviyesi de bu dönemde yararlı olur. Sinir sisteminin sağlıklı çalışmasında etkili olan multivitamin mineral takviyeleri bu dönemde başarılı sonuç verir" diyor.

  Stresi kontrole alın
  Hareketsizlik, yanlış beslenme, kafein ve çeşitli enfeksiyonların kronik yorgunluğa yol açabildiğini anlatan Dr. İzgi, diğer etkenleri ise şöyle sıralıyor: "Aynı zamanda aşırı stresli çalışma, sigara dumanı, kirli hava, kapalı ve az aydınlatılmış ortamlar bu süreci tetikleyebilir. Bu sadece bedensel değil, ruhsal yorgunluk anlamını da taşır. Ancak, özellikle eğitimli, gelir seviyesi yüksek, çalışan kesimde ve beyaz ırkta daha sık görülen kronik yorgunluk ile depresyonu birbirine karıştırmayın." Yorgunluğun giderilmesi için soruna neden olan faktörlerin mutlaka çözüme kavuşturulması gerektiğini vurgulayan Dr. İzgi şöyle devam ediyor. "Stres yaşamın bir parçasıdır. Ancak kontrol edilemeyen stres, başka hastalıkların yanı sıra kronik yorgunluk sendromunun da en önemli nedeni olarak görülüyor. Beslenme bozukluğu tek başına bir neden değil ama dengeli beslenmenin uygulanması gerektiği düşünülüyor."

  Beslenmenize dikkat edin
  Düzenli hayat, hafif egzersizler, sağlıklı beslenmek ve ideal kilonun kişiyi kronik yorgunluk sendromundan koruyan temel kurallar olduğunu söyleyen İzgi ekliyor: "Ayrıca uyku ritmine dikkat etmek gereklir. Yatağa girmeden önce günlük bütün stres nedenlerinizi aklınızdan uzaklaştırmak, hoşa giden konuları düşünmek veya hoşlandığınız bir filmi seyretmek, kaliteli bir uyku çekmenizi sağlayabilir. Alkol ve sigarayı azaltmak da yorgunluktan kurtulmada en önemli etkenlerden birisidir."

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye Cerrah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Üye Numarası
  10
  Nerden
  Kocaeli/Istanbul
  Mesaj
  310
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  12

  Cevap: Kronik yorgunluğu Vitamin takviyesi ile yok edin

  Çok güzel bir konuya deyinmişsin tşk ederim bu bilgilendirme için... Ama son dönemlerde pek kimse stresini kontrol altına alabilecek durumda değil... Tkrr tşk

Benzer Konular

 1. Beyin Yorgunluğu
  İnci Tarafından Beyin ve Omurilik (Noroşirurji) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 26-01-2011, 07:56 PM
 2. Kronik hastalıklarda öncelik bitkilere
  ZAAX Tarafından Sağlık Bilgileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 09-12-2010, 04:10 PM
 3. Koah kronik obstruktif akciğer hastalığı
  İnci Tarafından Göğüs Hastalıkları Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 22-11-2009, 12:59 AM
 4. Passat’a ekonomik motor takviyesi
  ErDaLL Tarafından Volkswagen Forum Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 25-03-2008, 03:07 AM
 5. Bahar yorgunluğu
  Nil@y Tarafından Sağlık Bilgileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 17-04-2007, 04:01 AM
Yukarı Çık