Para kazanınca aşırı şekilde azan özel hastaneler, Başbakanın "Hastaneye hastayı parası için kabul etmeyen doktorun alnını karışlarım" demesine rağmen, gitmeye mecbur olan insanlara her türlü eziyeti vermeye başladılar.
Gece acil polikliniğine giden bir memura "sevk getirmeniz gerekiyor aksi taktirde 50 TL para ödeyip, sevki getirdiğinizde iade edeceğiz" deniyor. Gece acil polikliniğine giden memur:
1. O saatte daireden nasıl sevk getirecek. Müdürünü, memurunu ukudan kaldırıp, kalkın gelin dairede bana sevk verin mi diyecek?
2. O saatte 50 lirası olmayan memur ne yapsın şimdi.
Cevaplarını siz verin. Tabi bu yazdığım daha çok memurları ilgilendiren bir konu.

Oradaki memur tabi bunu bilmiyor. Ben bilmez merkez bilir hesabıyla "beyefendi, yönetim böyle karar aldı" diyor. Bu yönetim bilmiyor mu; ertesi gün sevki getirmenin mecbur olduğunu. Aksi takdirde eczaneden ilaç alamayacaktır.
Diyecek birşey bulamıyorum. Umarım yetkililer bunu okurda, bir önlem alırlar. Aksi takdirde rabbim özel hastanelerin sonunu getirsin. Bu millet çok çekti bunlardan, hala da çekiyor. Adeta ülkede bir Sağlık mafyası var.
Hiç bir dünya ülkesinde bir özel doktor muayenesi hemde pratisyenin 50 TL olduğuna şahit olmadım.
O da üniversite mezunu, diğer memurlarda. Ama beyefendinin yaptığı 5 dakikalık muayene 50 TL den başlıyor.
Mesela tüm siğorta şirketlerinden bir muayene için devletten aldıkları ücret sadece : 14 TL dir. Ama parayı vatandaştan alırken 50 TL diyor utanmadan.
Ne yazık ki ülkemizde yılllardır bir çok üniversite mezunlarında olduğu gibi, sağlık sektörünün ayakta tutan doktorlarda tam bir meteryalist yada kominist zihniyetle yetiştirildi. Umarım rabbim düzeltir.
Hangi hastane diye soran olursa özelden mesaj atsın söyleyeyim.
Üstelik Bunlarla Cumhurbaşkanının memleketi olan kayseride karşılaştım.
Hepinize saygılar sunuyorum.