Gösterilen sonuçlar: 1 ile 5 Toplam: 5
 1. #1
  Eftelya
  Misafir..

  Azrail den Kaçmanın 50 Yolu..

  Kaçış planınız hazır: Verdiğimiz bilimsel önerilere kulak vererek ömrünüze ömür ekleyeceksiniz...  Brad Pitt'in 'Meet Joe Black’ adlı filminden hatırladığım bir söz var: “Bu dünyada ölüm ve vergi hariç, hiçbir şey kesin değildir.” Diğer bir deyişle; bir tek ölümden ve vergiden kaçamazsın. Cin fikirli muhasebeciler sayesinde bugün bu sözün vergi bölümü geçerliliğini yitirmiş durumda. Verdiğimiz öğütler sayesinde ise artık azraili de alt edebilmek mümkün. Gerçi, bu oyunun son galibi daima belli... Yine de aşağıda verdiğimiz 50 taktiği sıkı uygulayarak maçı uzatmalara taşımanız mümkün.

  Günde en az 8 bardak su için
  Yapılan araştırmalar, bu miktarda su içen erkeklerin ölümcül bir kalp krizi geçirme riskinin, günde 2 bardak veya daha az su içen erkeklere kıyasla %54 daha düşük olduğunu gösteriyor.

  Gülme molası verin
  15 dakikalık komik bir video izleyerek, kalbinize giden kan akışını %50 artırabilirsiniz. Araştırmacı Michael Miller, “Böylece kan pıhtısı oluşma olasılığını, kolesterol depolama ve iltihaplanma olasılığını azaltabilirsiniz,” diyor. En iyisi YouTube gibi video paylaşma sitelerine girin ve sanal dünyada dolaşan komik videoları izleyin.

  Hasta hasta işe gitmeyin
  3 yıl süren bir araştırmanın sonucunda, kendini kötü hissettiği halde işe giden erkeklerin, yatakta kalmayı tercih edenlere kıyasla kalp krizi riskinin 2 kat daha yüksek olduğu ortaya çıkmıştır. Tabii önce patronunuzu buna inandırmanız gerekiyor.

  Göğsünüzdeki yangını söndürün
  International Journal of Cardiology’de yayınlanan bir araştırmaya göre; göğüste bir yanma hissedildiği halde doktora gidilmemesi, hastayı muhtemel kalp krizine götürüyor. Bilim adamları, yemek borusundaki (özofagus) asit seviyesinin yükselmesinin, kalbe giden kan akışının bloke olma riskini %20 artırdığını belirtiyor. En doğal tedavi yöntemi olarak öncelikle beslenme alışkanlıklarınızı analiz edin. Asit değerleri yüksek olan şarap, meyve suyu veya karbonatlı içeceklerden kaçınırsanız, kalbinizdeki yangını söndürebilirsiniz.

  Çikolatayı es geçmeyin
  Hollanda’da yapılan 15 yıllık bir çalışma sonucunda günde sadece 4 gram kakao tüketen erkeklerin kalp krizi geçirme olasılığının, daha az yiyenlere kıyasla yarı yarıya daha düşük olduğunu gösterdi. Günde 2 küçük parça çikolata, her diyete eklenebilir.

  Meyve şekerlerini unutun
  53 ayrı araştırmanın incelendiği bir çalışma sonucunda Avustralyalı araştırmacılar, rafine hububattan imal edilen tahıl ürünlerinin düzenli tüketimi sonucunda insülin ve C-reaktif proteinin arttığını ve iyi huylu kolesterolün azaldığını, yani kalp krizi geçirmek için gereken tüm koşulların oluştuğunu ortaya çıkardılar. İşte, size sabah kahvaltısı için daha iyi bir seçenek: Tam buğday, tam yulaf ve tam çavdar ezmesi içeren ve şeker oranı da çok az olan müsliler. Üstelik keten tohumlu olanı ile omega 3 ve omega 6 yağ asitlerini de kahvaltıda edinmiş olursunuz.

  Magnezyum hapı kullanın
  18 yıl süren araştırmaları sonucunda Fransız bilim adamları, kanlarında yüksek düzeyde magnezyum bulunan erkeklerin, düşük düzeyde magnezyum taşıyanlara kıyasla, herhangi bir sebepten ölme risklerinin %40 daha düşük olduğunu ortaya çıkarmıştır. Magnezyum, multivitaminleri fazlasıyla güçlendirir, bu yüzden günlük öğününüze 250 miligramlık bir magnezyum hapı eklerseniz iyi olur.

  Haftada 1.100 kalori yakın
  Duke Üniversitesi’ndeki bilim adamları, bu miktarı yakacak kadar egzersiz yaparak, viseral adipoz dokusunda (damar tıkanmasına ve hipertansiyona yol açan karın bölgesi yağları) oluşan birikmeye engel olunabileceğini belirtiyor. Yoksa, bir türlü egzersiz yapamıyor musunuz? O zaman size bir ipucu: Grup halinde egzersiz yapanlar haftada 500 kalori daha fazla yakmayı başarıyor. Ne de olsa spor salonlarında sizi motive edebilecek onlarca ‘güzel’ sebep bulabilirsiniz.


  Multivitamin kullanın
  California Üniversitesi’nde yapılan araştırmalar, bu hapların kansere neden olan DNA bozulmasını yavaşlattığını gösteriyor. Size, GNC Mega Men, Solgar Male Multiple önerebiliriz.

  Ağırlık çalışın
  Michigan Üniversitesi’nde yapılan çalışmalar, 2 ay boyunca haftada 3 kez ağırlık çalışması yapan erkeklerin, diyastolik kan basıncında (küçük tansiyon) ortalama 8 puanlık bir düşüş yaşandığını gösteriyor. Bu da felç riskinde %40, kalp krizi riskinde ise %15’lik bir azalma demek.

  Ambulans çağırın
  Acil servise kendi kendine gelen hastalar, ambulans ile getirilenlere kıyasla nere-deyse 2 kat daha uzun bir süre beklemek zorunda kalır.

  Arı sokması tedavi gerektirir
  Başınıza gelene kadar, arı sokmasına karşı alerjiniz olup olmadığını bilemezsiniz. Ancak hayati tehlike yaratan semptomlar (aşırı kaşınma, hırıltı, karın ağrıları) gösterdiğiniz takdirde hayata son 3 hamleniz kalmış demektir:
  1. hamle: 112’yi arayın.
  2. hamle: Benadryl için.
  3. hamle: Yardım beklerken sırtüstü yatın ve bacaklarınızı yukarıda tutun. Alerjik bir tepki, damarlarınızın sıkışmaya yol açabilir. Bu 3 hamleyi yapabilirseniz, kalbinize kan gitmesine yardımcı olabilirsiniz.

  Her öğünde meyve yiyin
  Günde 5 öğünden çok meyve yiyenlerin felç riski, günde 3 öğünden az meyve yiyenlere oranla %26 daha düşüktür.

  Kan şekerinizi takip edin
  Araştırmalar, yüksek kan şekeri seviyelerine sahip olanlarda kalp hastalıkları riskinin, düşük kan şekeri seviyerine sahip olanlara kıyasla 2 kat daha fazla olduğunu gösteriyor. Açlık kan şekerinin kritik olarak nitelenen değeri ise desilitrede 100 miligram ve fazlasıdır.

  Üç kadeh limiti koyun
  Harvard’lı araştırmacılar, 24 saat içinde 3 kadehten fazla içmenin, atriyal fibrilasyon riskini, yani o süre zarfında felç geçirme riskini 5’e katladığını belirtiyor. Önemli bir not: İçilen 1 bardak şarap, sıradan bir içkinin 2 katı etki yapar.

  Alka-seltzer için
  Bu ilaçta 325 miligram, yani sıradan aspirinlerle aynı miktarda aspirin bulunur. Fakat kan pıhtılaşmasıyla mücadeleye onlardan 3 dakika önce başlar.

  Pozitif düşünün
  Sürekli sıkıntı ve telaşlı olmak, hayatınızdan ortalama 16 yıl çalar.

  Sakin olun
  Sıkça dışa dönük öfke gösteren erkeklerin felç riski, kendini kontrol etmeyi başaranlara kıyasla 2 kat daha yüksektir. Öfkenizi kontrol etmekte zorlanıyorsanız, balık yağı kullanın. Uzmanlar saldırgan, agresif erkeklerin genellikle düşük DHA kan seviyelerine (yağda bulunan temel omega 3 yağlarından biri) sahip olduğunu işaret ediyor. Siz de bu durumdaysanız her gün 1.000-2.000 miligram almanızı tavsiye ederiz.

  Doğal tedavileri tercih edin
  Bilim adamları, günde 1 defa kırmızı greyfurt yemenin, statinlere cevap vermeyen insanlarda bile LDL (kötü) kolesterolü %20 oranında düşürdüğünü belirtiyor.

  Uyandıktan sonraki 90 dakika içinde kahvaltı edin
  Uzmanlar, uzun süre kahvaltı etmeden duran erkeklerde obezite riskinin %50 daha yüksek olduğunu söylüyor. Vücut ağırlığının gut kanserlerinden (özellikle rektal, mesane, bağırsak ve karaciğer) ölme riskiyle doğru orantılı olduğu ise İngiliz araştırmacılar tarafından çoktan kanıtlandı.

  Yarım saat temizlik yapın
  Günde 150 kalori daha fazla yakmak, yüksek kan basıncını 13 puan düşürecektir. Bu düşüş sadece 8 saat sürse de bu tip günlük alışkanlıklar geliştirerek tansiyonunuzu uzun vadede de düşürebilirsiniz. (Üstelik ev işlerine yardım etmek seks hayatınızı da canlandıracaktır!)

  Böğürtlenleri unutmayın
  Çilek, dut, kızılcık, ahududu gibi meyvelerde bulunan antioksidanların felç riskini azalttığı ve yaşlanmaya rağmen zihin açıklığı sağladığı ve kansere karşı koruyucu olduğu kanıtlanmıştır.

  Boğulmaktan kurtulun
  Can yeleğiniz yok ve suya düştünüz. Bu durumda en önemli nokta sakin olmak ve az enerji harcamaktır. Askeri pilotlara verilen eğitimlerde, dizleri göğse doğru çekerek, yüz üstü yüzülmesi öneriliyor. Zira vücut ısınız bu şekilde daha yavaş düşer. Yavaş yavaş soluk verin ve sadece başınızı yana çevirerek nefes alın. Yardım gelene kadar da böyle devam edin.

  Uyurken yan yatın
  Bu şekilde uyku apnesi nedeniyle uyanma sayınızı en azından yarı yarıya azaltmış olursunuz. Apnelere bağlı uyku kesintileri nedeniyle yataktan araba çarpmış gibi bitkin kalkarsınız. Uyurken arkaya doğru dönmenizi engellemek için uyumadan önce tişörtünüzün içine, yani sırtınıza, küçük bir yastık yerleştirmenizi tavsiye ederiz.

  Yasemin kokulu bir mum
  Uyumadan 1 dakika önce yasemin kokulu bir mum yakan erkekler, bu kokuyu solumayanlara kıyasla çok daha sağlıklı uyuyor ve daha zinde uyanıyor. Yetersiz uykunun diyabet riskini, rahatsız uykunun ise felç riskini yükselttiğini unutmayın.

  Dumansız ortamlarda yaşayın
  Sigara dumanına maruz kalan kişilerde akciğer kanseri riski (neredeyse bir tiryakininki kadar) çok yüksektir. Diyabet riski bile %40 daha fazladır.

  Yıldırımdan sakının
  Şiddetli fırtınalarda telefondan uzak durun. Yıldırım evinizden 20 metre uzağa düşse bile, telefon ve elektrik hatları, hatta borular aracılığıyla size ulaşabilir.

  Yerini bilin
  Trafik kazası riskinizi azaltmak için, otomobil kullanırken güneş gözlüğü gibi yerini bilmediğiniz eşyaları bulmaya çalışmak, yoldan çıkma riskinizi 8 kat artıracaktır.

  Yangın alarmlarınızı kontrol edin
  Ev yangınlarının ölümle sonuçlanmasının en büyük sebeplerinden biri, erken uyarı sisteminin olmaması veya çalışmamasıdır. Amerika’da hemen hemen tüm evlerde yangın alarmı olmasına rağmen, bu cihazların en az 1/3’ünün pilin bitik (ya da bozuk olması) sonucu çalışmadığı ortaya çıkmıştır. Dedektörlerinizin pili azalmışsa ya da pil sinyali verdiği için kapatıyorsanız, DuPont’unki gibi kendi kendine şarj olabilen yangın alarmlarından takın. Bu cihaz avizenin takıldığı sokete bağlanabilir ve şebeke cereyanından kendini şarj edebilir.

  Nane çayı için
  Yapılan araştırmalara göre; nane çayının diyabete bağlı iltihaplanmayı ve oksidatif stresi %52 oranında azaltan hesperidin adlı kuvvetli bir antioksidan içerdiği kanıtlanmıştır. Üstelik kafein içermediği halde uyarıcı etkisi de bulunur.

  Yürürken dikkatli olun
  Bu uyarıyı özellikle içkiliyken hatırlayın. Karşıdan karşıya geçerken kaza sonucu ölen yayaların %77’si kavşakta değildi. Ve gece kazalarında ölenlerin %53’ünde kandaki alkol miktarı %0.08’den yüksekti. Yani bizimki dahil (%0.05), pek çok ülkedeki yasal değerin üzerinde.

  Tek parça kalmaya özen gösterin
  Çamaşır suyunu, boya sökücüyü, kumaş yumuşatıcısını, tutkalı ve kaldırım tuzunu gazla çalışan cihazlardan uzak tutun. Bu ürünlerde bulunan klorin veya florin, gaz formunda iyonize olarak, fırın veya ocak gibi cihazların gaz borularını delebilir. Gaz kokusu aldığınızda evin içindeyken yardım çağırmayın; çünkü telefon açarsanız içeride sıkışan gazı ateşleyecek bir kıvılcıma neden olabilirsiniz.

  Salatanızı zeytinyağı ve sirke ile süsleyin
  Bilim adamları kızdırılmamış zeytinyağının kanser riskini azalttığına inanıyor. Sirke ise yüksek karbonhidratlı yemeklerden önce alındığında, karbonhidratların kana karışmasını yavaşlatıyor ve böylece vücudun yağ depolamasını tetikleyen kan şekeri ve insülin sıçramaları yaşanmıyor.

  Sebzeyi bir de köri ile deneyin
  Hint safranı (köride bulunur) ile fenetil izotiyosiyanat (brokolide, brüksel lahanasında ve karnıbaharda bulunan bir bileşik) bir araya geldiğinde prostat kanseri riskini düşürüyor.

  Kariyer koçu haline gelin
  İşini sevmeyen bir kadınla evli olan erkeklerin kalp hastalığına yakalanma oranı diğerlerine kıyasla yaklaşık 2.7 kat daha yüksek. Karınız yeni bir iş bulmuyorsa, pazarlık yeteneğini geliştirmesine yardımcı olun. Harvard Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre; kadınlar heyecanları nedeniyle (hele de patronları erkekse ise) para konusunu erkekler kadar rahat açamıyorlar.

  Tarçınlı araba kokusu
  Keskin bir baharat kokusu, araba kullanırken tetikte olmanızı sağlar. Özellikle sprey olanlar %25 daha etkilidir. Bunları sevmiyorsanız keskin nane şekerini deneyebilirsiniz. O da benzer bir etki gösterecektir.

  HIV testi yaptırın
  Kısa süre önce İngiltere’de yapılan bir araştırma, AIDS hastalığında erken teşhisin yaşam süresinin uzatılmasında çok önemli olduğunu gösteriyor. Aids Testi adresini ziyaret ederek, HIV testini nerelerde ve nasıl yaptırabileceğiniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Kafanız kırılacağına...
  Merdivenlerde dengenizi kaybettiğinizi hissettiğiniz anda çömelin. Böylece, düştüğünüzde yere önce kalçanız çarpacaktır. Ortopedi alanında uzman olan cerrahların söylediğine göre bu pozisyonda bir kaç kez sekmek, ölümcül bir darbe almaktan çok daha iyi.

  Menünüzü zengin tutun
  Bir öğünde zengin sebze-meyve çeşidine sahip yiyecek tüketen erkekler, fazla çeşitli olmayan yiyecek tüketenlere göre (bu kişiler daha çok öğün de yese); kansere karşı çok daha fazla dayanıklı oluyor. Bunun nedeni, hastalıklara karşı koruma sağlayan bitkisel kimyasalların, botanik türler arasında çeşitlilik göstermesidir. Bir öğününüzü beş ayrı renk grubundan oluşturun: Mavi ya da morlar; yeşiller; beyazlar; kırmızılar ve sarı ya da turuncular.

  Çayınızı en az 3 dakika demleyin
  Bu süre daha kısa olursa, hastalıklara karşı mücadele eden antioksidanların miktarı azalır.

  Salatada su teresini unutmayın
  Günde 70 gram su teresi yediğiniz takdirde, kansere karşı etkili antioksidanların (lütein ve betakaroten) seviyeleri %100 ve %33 oranında yükselecektir.

  Bir fincan kahvenin 40 yıl...
  Günde 4 fincan kahve içmek, kalp hastalıklarından kaynaklanan ölüm riskini %53 oranında düşürür. Starbucks müdavimiyseniz Americano’yu öneririz. Büyük bardağı zaten 4 fincana denktir ve sadece 15 kalori içerir.

  Ekmeğin kenarı
  Ekmek kabuğunda, içine kıyasla 8 kat daha fazla pronil lizin (kansere karşı etkili bir antioksidan olan) bulunur. Benzer bir biçimde bitkilerin de en faydalı yerleri, kabuklarıdır.

  Hem iyi görünün hem de hayatınızı kurtarın
  Araştırmalar, derin depresyonların (ve nihayetinde intiharların) genellikle iş stresinden kaynaklandığını işaret ediyor. İşte stres düşürmenin, ruh halini düzeltmenin ve aynı zamanda daha sağlıklı olmanın yolları:

  Egzersize zaman ayırın
  Danimarkalı araştırmacıların belirttiğine göre; haftada 2 saat (yani günde ortalama 17 dakika) egzersiz yapan insanlar, iskemlesinden kalkmayan meslektaşlarına kıyasla kendilerini %61 oranında daha rahat hissediyorlar.

  Parkta koşun
  İngiliz araştırmacıların çalışmalarına göre; kapalı salonlarda egzersiz yapan kişilerin depresyonu %45 oranında düşerken, açık havada egzersiz yapan kişilerin depresyonu %71 oranında düşüyor.

  Tatlıdan uzak durun
  Daha az şeker tüketen kişilerin, karbonhidrat tüketen kişilere kıyasla daha düşük heyecan seviyelerine sahip olduğunu ortaya koyuyor. Karbonhidrat tüketimlerini, aldıkları kalorinin %40’ıyla sınırlayanlar ise kendini çok daha mutlu hissediyor.

  Öğle uykusu önemli
  Gün arasında yapılan 30 dakikalık bir şekerleme, koroner ölüm risklerini %37 oranında düşürüyor. Neden mi? Çünkü bu uyku kalbinize zarar veren stresi hafifletir. Haftada 1 veya 2 kısa şekerlemenin bile, erken ölüm riskini düşürdüğü de bilinen bir gerçek.

  Menshealth

 2. #2
  Kıdemli Üye Mustad'af - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Mesaj
  920
  Blog Mesajları
  6
  Rep Gücü
  8265

  Cevap: Azrail den Kaçmanın 50 Yolu..

  De Ki:
  "Kaçtığınız Ölüm Sizi Mutlaka Yakalayacaktır"
  Kollarımda tutuk demir halkalar!

 3. #3
  SAHARAY
  Misafir..

  Cevap: Azrail den Kaçmanın 50 Yolu..

  Azrail Çin'e de gitseniz sizi orda bekliyor olabilir. En son buna örnek bir olay oldu bayramda.
  Bir işadamı tatilde çocuklarıyla kamp yapmaya gitmiş ve sel olmuş. Sele kapılmışlar ve hepsi ölmüş.
  Ölümden kaçış yok. Her nefs bir gün ölümü tadacak. Allah hayırlı ölümler versin.

 4. #4
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.690
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7721

  Cevap: Azrail den Kaçmanın 50 Yolu..

  Eğer;
  Ölüm'ü öldürüp...
  Kabir kapısını kapatacak bir çare varsa onu söyle...
  İlginç...
  Ezrail as ile ölüm aynı kefede değerlendiriliyor... Biri ötekinin lazıme'i zaruriyesi ( zaruri lazımı ) konumunda...
  Yani ; Ayrılmaz ikili...
  Hak ile iştigal etmezsen,
  Batıl seni istila eder.... İmam-i Şafi-i

 5. #5
  Acemi Üye süvari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2007
  Nerden
  eskişehir
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  60
  Mesaj
  197
  Rep Gücü
  1181

  stat Cevap: Azrail den Kaçmanın 50 Yolu..

  adamın biri ayakkabıcıya girmiş demişki adama bana en iyisinden bir ayakkabıver 10 yıl dayansın demiş tam osırada azrail ile ilyas as kapının önünde belirmiş başlamış gülmeye ilyas as sormuş ya azrail neden gülüyorsun adam dayanıklı bir ayakkabı istedi bunun neresine gülüyorsun demiş azrailin cevabı ya ilyas adam 10 yıl dayanacak ayakkabı istiyor halbuki kapıdan çıkar çıkmaz ben onun canını alacağım demiş diyeceğim bir canlının yaşama süresi çok sınırlı bir saniye içerisinde ne olacağını kimse bilemez.

Benzer Konular

 1. Azrail Ve Taksici
  sebahat35 Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 05-02-2015, 02:50 PM
 2. Azrail'i (as) sevmek
  efi Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 08-05-2012, 07:37 PM
 3. Azrail'in En Çok Sevindiği ve Üzüldüğü An
  Gül@y Tarafından Dini Hikayeler Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 18-07-2008, 04:17 AM
 4. Azrail de Acır...
  Gül@y Tarafından Din ve İnanç Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 06-03-2008, 05:52 PM
 5. azrail
  dogangunes Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 26-05-2007, 04:01 AM
Yukarı Çık