Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Strese Ekspres Çözüm.....

Sağlık ve Hastalıklar Kategorisinde ve Sağlık Bilgileri Forumunda Bulunan Strese Ekspres Çözüm..... Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Strese Ekspres Çözüm..... -------------------------------------------------------------------------------- Sabahları beş dakika Gülümseyerek beyninizi uyarın. Gülmek hem bedeniniz, hem de ruhunuz için etkili bir ilaçtır.

 1. #1
  Eftelya
  Misafir..

  Strese Ekspres Çözüm.....

  Strese Ekspres Çözüm.....

  --------------------------------------------------------------------------------

  Sabahları beş dakika

  Gülümseyerek beyninizi uyarın. Gülmek hem bedeniniz, hem de ruhunuz için etkili bir ilaçtır. Gerildiğinizi hissettiğiniz anda bir kahkaha atın. Bu sizi daha mutlu etmekle kalmaz, aynı zamanda endorfin seviyenizi yükselterek bağışıklık sisteminizi de güçlendirir. Entelektüel performanızını artırması da cabası.

  Toplantıdan önce 10 dakika

  Vücudunuza masaj yaparak tansiyonunuzu düşürün. Aromaterapi uzmanlarına göre, anında işe yarayan iki temel kendi kendine masaj tekniği mevcut. İlkinde baş parmağınızı kaş kemiğinizin altı ile gözkapağınızın üstüne yerleştirip, işaret parmağınızla elmacık kemiklerinizin üzerine bastırıyor ve her iki parmakla birkaç dakika boyunca 8 çiziyorsunuz. İkincisinde ise elinizde, baş ve işaret parmaklarınız aarsında bulunan akupresür noktasına bastırıp, hafifçe masaj yapıyorsunuz. Gevşemenizi ve daha enerjik olmanızı sağlayan, ağrıları ve stresi azaltan bu terniği gün için içinde her iki elinize de uygğulayın.

  Öğle yemeğinden sonra 15 dakika

  Meditasyonla konsantrasyonunuzu artırın ve gençleşin. Aklınız sürekli, yetiştirmeniz gereken raporlar ve sabahki toplantıda alınan kararlarla meşgulken, içinde bulunduğunuz ana odaklanmanız pek kolay olmaz. Bu durum, öğle yemeğinin ardından ortaya çıkan enerji düşüşüyle daha da zorlaşır. Çözüm mü? Herkese bir stres savaş olan medistasyon sayesinde, basit bir egzersizle bile zihin yükünüzü boşaltabilir, zekanızı keskinleştirebilirsiniz. Üstelik bunun için yoga matına ve loş bir odaya da ihtiyacınız yok. Sandalyenizde rahat bir pozisyona geçmeniz, gözlerinizi kapamanız ve derin bir nefes almanız yeterli. Bu esnada, nefesinizin vücudunuzun iinde diyaframa kadar yol alışını ve sonra ağzınızdan geri çakışını gözünüzün önünde canlandırmayı deneyin. Sonra midenizde bir mum yandığını hayal edin; aldığnız her nefeste alevi titresin. Bu alevin güçlü bir şekilde parladğığını düşünün ve ona bakarak, “ben başarılı ve güçlü biriyim” deyin. Ardından derin bir nefes alın ve mumu üfleyin. Gözlerinizi açtığınızda kendinizi daha tetikte ve tazelenmiş hissedeceksiniz

  kaynak

 2. #2
  Eftelya
  Misafir..

  Cevap: Strese Ekspres Çözüm.....

  Strese bağlı hastalıklar artıyor

  --------------------------------------------------------------------------------

  Günlük yaşamın stresi yüksek tansiyona yol açıyor. Dünyada her yıl 17 milyon kişi kalp ve damar hastalıklarından ölüyor. Türkiye, yüksek tansiyon sorununun en hızlı arttığı ülkeler arasında...
  İSTANBUL - Avrupa Parlamentosu’na sunulan bir araştırmada, modern hayatın kalp ve damar hastalıkları riskini artırdığı uyarısı yapıldı. Rapora göre dünya genelinde her yıl 17 milyondan fazla kişi kalp ve damar hastalıkları nedeniyle hayatını kaybediyor. Türkiye de bu sorununun en hızlı arttığı ülkeler arasında.
  Günlük yaşamın stresi kalp ve damar hastalıklarına davetiye çıkartıyor. Modern hayatın getirdiği strese, dengesiz beslenme ve hareketsizlik de eklenince başta yüksek tansiyon olmak üzere kalp ve damar hastalıkları kaçınılmaz oluyor. Farklı ülkelerden uzmanlar tarafından Avrupa Parlamentosu’na sunulan bir araştırma da bu tespitleri doğruluyor.

  Rapora göre, her 4 yetişkinden biri yüksek tansiyon problemi yaşıyor. Ve eğer insanlar yaşam tarzlarını değiştirmezse bu oran gelecek 20 yılda yüzde 60 oranında artabilir.

  Gelişmiş ülklerin yanısıra, gelişmekte olan ülkelerde de yaygınlaşan batı tarzı yaşama paralel olarak yüksek tansiyon sorunu hızlı bir artış gösteriyor.

  Raporda Türkiye, Rusya, Orta Avrupa ülkeleri ile Brezilya, Çin ve Hindistan bu grupta gösteriliyor.

  Yüksek tansiyonun “yaşlı hastalığı” olduğu yünündeki görüşün yanlış olduğuna dikkat çeken uzmanlar, artık 30’lu ve 40’lı yaşlardaki insanların da risk grubunda görüldüğünü vurguluyor.

  Dünya genelinde her yıl 17 milyon, Türkiye’deyse yaklaşık 200 bin kişi kalp ve damar hastalıklarından dolayı hayatını kaybediyor

Benzer Konular

 1. Strese bire bir
  SAHARAY Tarafından Alternatif Tıp Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 03-10-2008, 04:53 PM
 2. Çay strese iyi geliyor ..
  Venhar Tarafından Alternatif Tıp Foruma
  Yorum: 20
  Son mesaj: 29-08-2008, 11:25 PM
 3. Söz Vermek Strese Sokuyor!
  dogangunes Tarafından Ruh Sağlığı (Psikoloji) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 11-03-2008, 12:55 AM
 4. Strese Karşı 7 İpucu
  Mevt Tarafından Sağlık Bilgileri Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 13-01-2008, 12:37 AM
 5. B vitamini strese iyi geliyor
  sibel Tarafından Sağlık Bilgileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 13-12-2006, 01:41 PM
Yukarı Çık