Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3
 1. #1
  Kıdemli Üye serseriozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Mesaj
  588
  Rep Gücü
  131

  Lösemili çocuklara ücretsiz hastane

  Kanser çağımızda çok sık görülen, tedavisi zor ve çok da pahalı bir hastalık. Lösante'de çocuğunuzu ücretsiz tedavi ettirebiliyorsunuz.

  Kanser hastalığına her yaşta yakalanmak mümkündür. Çocukluk çağı kanserleri içinde yüzde 35’lik görülme sıklığı ile ilk sırayı lösemi alır. Halk arasında kan kanseri olarak ta bilinen lösemi çocuklarda en sık 2-5 yaşlarında görülmektedir.

  Ülkemizde bu hastalıkla mücadele için 1998 yılında kurulan ve ulusal – uluslararası başarılı çalışmaları ile adından ülkemiz ve dünya basınında sıkça bahsettiren LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfı, 2000 yılında Ankara’da kurduğu LÖSANTE Lösemili Çocuklar Hastanesi ile yüzlerce çocuğumuzu hayata bağladı.

  Konusunda ilk ve tek hastanesi
  LÖSEV tarafından 24 Eylül 2000 tarihinde lösemili çocuklara özel olarak, modern tıbbın tüm olanaklarıyla kurulan LÖSANTE ülkemizin konusunda ilk ve tek hastanesidir. Ankara, Gaziosmanpaşa, Turgutlu Sokak No: 30'da, 8 katlı, içinde yataklı ve ayaktan tedavi servisleri, acil ve yoğun bakım servisi, modern laboratuarı olan LÖSANTE, bir hastanede olması gereken tüm altyapıya sahip.

  Aileye de özel oda
  Lösemi tedavisinde vazgeçilmez olan hijyenik ortam ve iyi beslenme koşullarının sağlanmış olduğu hastanede, ücretsiz tedavi hizmetlerinin yanı sıra çocukların psikolojik ve sosyal gelişimleri göz önünde bulundurularak eğitim ve bilgisayar odaları, eğlenmeleri ve özellikle küçük yaştaki çocukların faydalanabilmeleri amacıyla oyun odaları ve spor odaları düzenlenmiştir.

  Çocuğu hastanede tedavi gören ailelerin ücretsiz konaklayabilecekleri banyolu, televizyonlu, apart odalar mevcuttur. Hastanenin başka bir katında ise tiyatro, sinema, resim, müzik, oyun ve bilgisayar odaları hazırlanarak, çocukların hastane ortamında eğitim almalarına ve iyi vakit geçirmelerine olanak sağlanmıştır. Tedavi alan çocuklar, gönüllü öğretmenleri sayesinde eğitimlerini sürdürmekte.

  Hematoloji ve çocuk hastalıkları uzmanları, eczacılar, hemşireler, biyologlar, psikologlar ve diğer sağlık çalışanları olmak üzere hastane de yüze yakın personel görev yapıyor.

  Özel laboratuar koşulları
  LÖSANTE çağdaş standartların üzerinde, modern bir kan bankasının yanı sıra lösemiye özel olarak gelişmiş laboratuar koşullarına da sahiptir. LÖSANTE’ de tedavi olan lösemili çocuklara kan, eritrosit, trombosit, plazma veya kan ışınlatma ihtiyaçlarına göre gönüllü vericilerimizden temin ediliyor.

  Lösemi hastalığının teşhisi çok zor. Yapılacak en küçük bir hata, deneyimsiz bir kişinin yapacağı yanlış bir çalışma, çocuklara büyük zararlar verebilir.Yapılan binlerce tahlilin içinde kaybolan, hatalı, günlerce bekletilen tahlil ve sonuçlar hastaları ve yakınlarını zor durumda bırakmaktadır. LÖSANTE laboratuarında yalnızca lösemili çocukların tahlilleri yapılmakta ve deneyimli ellerde en doğru sonuçlar, anında veriliyor

 2. #2
  Süper Aktif Üye İnci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Nerden
  Sanane :)
  Cinsiyet
  Kadın
  Mesaj
  3.036
  Rep Gücü
  68555

  Lösemili Çocuklara Ücretsiz Tedavi

  Yataklı servisler yoğun bakım ayaktan tedavi üniteleri gibi gerekli olan tüm altyapıya sahip olan Türkiye’nin ilk ve tek Lösemili Çocuklar Hastanesi LÖSANTE “Özel Hastaneler Puanlandırılması ve İlave Ücret Alınması Hakkında Yönerge” gereği oluşturulan 2011 yılı puanlar sonucu en yüksek düzeyde hizmet veren hastaneler arasına girdi.

  Muayeneden tahlile kan temininden pijamasına kadar hastalara tamamen ücretsiz tedavi olanağı sunan LÖSANTE lösemili çocuklara gelişmiş ülkeler standartlarında hizmet verdiği gibi hastalara karşılıksız sosyal olanaklar da sunuyor.

  Lösente Lösemili Çocuklar Hastanesi randevu almak ve diğer başvurularınız için 0 (312) 446 4606 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

  Sağlık kurumunun adresi Turgutlu Sok. No: 30 G.O.P olarak kayıtlarımızda yer almaktadır. Soru ve sorunlarınız ile ilgili olarak detaylı bilgi almak için hastane@losev.org.tr adresine email gönderebilirsiniz.

  trhastane.com

 3. #3
  Süper Aktif Üye RABİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Mesaj
  4.585
  Blog Mesajları
  4
  Rep Gücü
  52573
  Çok iyi paylaşım olmuş bu...bilgilendirme için teşekkürler.
  Tırtılın Dünya'nın sonu dediğine;
  Usta, kelebek der.

Benzer Konular

 1. Hastane randevusu ücretli
  mopsy Tarafından Sağlık Bilgileri Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 12-12-2011, 02:13 PM
 2. Lösemili çocuklar haftası
  dogangunes Tarafından Supermeydan Özel Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 05-09-2011, 05:28 AM
 3. Hastane tuvaletinde gizli kamera
  Eftelya Tarafından Şikayet ve Protesto ediyoruz Foruma
  Yorum: 23
  Son mesaj: 27-04-2009, 10:44 AM
 4. sms ile hastane randevusu
  EMRE Tarafından Sağlık Bilgileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 28-01-2006, 11:57 AM
Yukarı Çık