Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

Konser

Eğlence ve Mizah Kategorisinde ve Öykü ve Hikayeler Forumunda Bulunan Konser Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> I. Sahnenin üzerine yerleştirilen darağacının ipi kontrol edildikten sonra yüzü siyah - hatta simsiyah- bir bezle örülü olan kişi yavaşça ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye Kafka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2009
  Nerden
  Labirent
  Mesaj
  278
  Blog Mesajları
  1
  Rep Gücü
  16024

  Konser

  I.

  Sahnenin üzerine yerleştirilen darağacının ipi kontrol edildikten sonra yüzü siyah - hatta simsiyah- bir bezle örülü olan kişi yavaşça sahneye çıkartıldı. Elinden tutan biri çarpıp düşmemesi için başı siyah örtüyle kapalı kişiyi dokunuşlarıyla ve bazen sesiyle ikaz ediyordu. "O tarafa değil" veya "Hayır, bu taraftan" bazen telaşla "Dikkat!" diyerek en sonunda darağacının önüne getirdi. Yağlı ip boynundan itinayla geçirildikten sonra siyah örtülü adamı sahneye getiren kişi görevini layıkıyla yerine getirmenin kıvancıyla sahneden ayrıldı.

  Birkaç dakika geçmemişti ki yine yüzü siyah bir örtüyle örülü kişi kolundan tutan başka birinin yardımıyla sahneye getirildi. Daha önceden yere yatırılmış bir çarmıhın üzerine kolları yana doğru açık, bir vitruvius görüntüsü oluşturacak biçimde kenarlarında bulunan ipler vasıtasıyla bağladıktan sonra ayakları da birbirine bitişik biçimde yine kenarda bulunan iplerle bağlandıktan sonra ikinci kişiyi sahneye getiren refakâtçi de ayrıldı sahneden.

  II.

  Ağzına kadar dolu salonda bir ölüm sessizliği hâkimdi. Yerlerine oturan insanlar kapalı perdenin arkasında neler olduğunu bazen yanındakine bir fısıltıyla bazen "Acaba perdede bir aralık var mı?" diye sağa sola eğilip gözlerini de kısarak çeşitli devinimlerle meraklarını dindirmeye çalışıyorlardı. Perdenin arkasındaysa salaş kıyafetiyle beliren bir adam yanında bir çocukla darağacının önüne geldi. Çocuk elindeki çantayı açıp içinden çıkardığı düdüğe bir kere üfledi. Sesi duyan salaş giysili adam taburenin üzerinde duran ayakları cebinden çıkardığı bir iple sıkı bağlayıp darağacını hafifçe yükseltti. Yere çizilenmiş olan tabure hareket edemediğinden darağacındaki kişi iyice gergin bir hale gelmişti böylece. Çocuk düdüğü bir kere daha çaldığında salaş giysili adam başıyla onaylayıp yere yatırılan çarmıhın başına doğru yürüdü.

  Yana doğru açılan kolları çözdükten sonra çarmıhın yan taraftaki kollarını yukarı doğru çevirdi. Kolları yeniden iple bağladı. Böylece artık bağ ve kollar aynı hizadaydı. Çarmıha yatırılan adamın üzerindeki tuniği eliyle sıyırıp çırılçıplak bıraktıktan sonra çocuk çantadan bir kutu çıkardı. İçinde daha fazla düdük vardı bu kutunun. Sırayla düdükleri üflemeye başladı. Çocuk düdükleri üfledikçe salaş giysili adam çarmıhı biraz daha gerip göğüs kafesinin netleşmesini sağlıyordu. Düdükle birlikte göğüs kafesine parmağıyla yavaşça dokununca işlemin tamamlandığına kanaat getirdi.

  Salaş giysili adam ve çocuk sahneden çıkacakken smokinli iki adam sahneye girdi. Sahneye giren bu smokinli adamların önünde yürüyen ve daha yaşlıca olan adam salaş giysili adama bakıp;

  - Akortlar tamam mı? Diye sorunca salaş giysili adam başıyla onayladı.

  Yaşlı adam dar ağacının başına geçerken diğer daha genç olansa çektiği bir tabureyle yere yatırılmış çarmıhın başına geçti.

  III.

  Perde açıldığı anda salona birikmiş olan sabırsızlık bir alkış tufanına dönüştü. İnsanlar gülümseyip bir yandan da yanındakilere gördüklerini onaylatırcasına gösteriyorlardı. Darağacının başında yaşlıca adam yan tarafa daha önceden bırakılmış ince kutudan yayını çıkartıp reçineledikten sonra darağacında gergin duran kişinin üzerinde gezdirmeye başladı. Bu gezdirme sonucunda sesler çıkmaya başladı. Çarmıhın yanında oturan adamsa parmaklarını yavaşça göğüs kafesindeki kemiklerde gezdirip darağacından yükselen sese armonilerle eşlik etmeye başladı.

  İzleyen insanlar o anda kendilerini müziğin ritmine bıraktılar. Bir süre sonra darağacından yükselenen nağmeler daha tiz ve hızlı bir noktaya geldi. Yaşlıca adam daha da hızlanıyordu. Birden taburede gerginleşen ayaklar ipten kurtuldu ve darağacında gergin duran adam boşlukta sallanmaya başladı. O an bir sessizlik kapladı salonu. Derken seyircilerden biri ve daha sonra birkaçı aynı cümleyi yinlemeye başladılar;

  - Tel koptu!

  O an tüm salon ayağa kalktı ve ayakta alkışlamaya başladı.

  29.10.2009
  Yunus B.
  Konu Kafka tarafından (29-10-2009 Saat 10:08 PM ) değiştirilmiştir.

Benzer Konular

 1. Sevgililer Günü 2011 Konser Programları
  dogangunes Tarafından Müzik Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 09-02-2011, 07:40 AM
 2. Metallica, İstanbul’da konser verecek
  carpediemcan Tarafından Müzik Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 30-06-2008, 03:50 PM
 3. Konser Biletleri neden pahalıdır ???
  Karakarizma Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 05-05-2007, 09:48 AM
Yukarı Çık