+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 5 Toplam: 5

Düşe akortlu keman

Eğlence ve Mizah Kategorisinde ve Öykü ve Hikayeler Forumunda Bulunan Düşe akortlu keman Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Bay Siyah ile ilgili söylenebilecek tek şey onun notalardan bir dünyada yaşadığıdır. Kemanını çalmaya başladığı zaman tamamen soyutlanırdı bu dünyadan.

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye sis_labirenti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Mesaj
  168
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  2392

  Düşe akortlu keman


  Bay Siyah ile ilgili söylenebilecek tek şey onun notalardan bir dünyada yaşadığıdır. Kemanını çalmaya başladığı zaman tamamen soyutlanırdı bu dünyadan. “Kemanım” demişti bir keresinde “ikinci rahimdir. Çünkü onu ne zaman çalsam yeniden dünyaya geliyorum.” Hiçbir müzik eğitimi almamasına rağmen nasıl böyle çaldığı asla öğrenilemedi. Çünkü sırf yetenek tek başına öksüz kalır insan ömründe. Ömrü boyunca bir kere orkestrayla çalma girişiminde bulundu. Onda da “Hayallerimi göremiyorum” diyerek diğer enstrümanları susturdu.

  Sabahtan akşama kadar evinde sürekli keman çaldığı için bir apartman dairesinde en fazla iki ay yaşayabiliyordu. En sonunda şehir dışında müstakil bir ev almaya karar verdi. Artık her an o çok sevdiği kemanıyla baş başa kalabilirdi. Bana da bir şeyleri anlatmaya işte o an başladı. Anlattıkları pek inanılabilecek türden değildi. Çünkü müziğe böylesine âşık birinin hayatına bir kadının girmiş olması şaşırılacak bir hadiseydi. Kim olduğunu sorduğumdaysa gülümseyip kemanına baktı. Sonra kemanını eline alıp çalmaya başladı:

  “Mavi: Hayal dünyamı cümlelerimle keşfetme olasılığınız oldukça fazla ama unutmayın
  bu karşılıklı yazdığımız bir hikâye ve kendi hayal dünyamızın oluşturduğu bir hikâye olacak. Kendimi, kendi içimde saklamayı tercih eden biriyim. Farkındaysanız herkesten uzağım kimseye ne gerçek hayatımın ne de hayal dünyamın kapılarını açmıyorum.
  Sizinle ortak bir noktamız var o da kendi hayal dünyamızda tek başına kalmayı tercih edişimiz. Elimden geldiği kadar yazdıklarınıza içimden geldiği gibi tamamlamaya çalışacağım. Bu arada hikâyenin devamını bu gece yazmaya çalışacağım.

  Siyah: Öğrendiklerimi sizinle paylaşıyorum çünkü bundan zevk alıyorum. Bu çok güzel bir duygu! Düşünün ki elinizde bir enstrüman var. Elleriniz tellere değince güzel sesler çıkartıyor. İşte bu da böyle bir his…

  Siyah: Bu soruyu hikâye için sormakla birlikte kendim için de soruyorum; hangi şehirdesiniz acaba?

  Mavi: Ben sizin içinizde bir yerdeyim. Nerde olduğumun önemi yok.”

  Müzik bittiğindeyse gözlerini bana dikip görüp görmediğimi sordu. Açıkçası o an ne diyebileceğimi bilemedim. Ama yalan da söylemek istemedim. Ve “Kimi” diye sordum. Başını önüne eğip yanıma oturdu. Ve gözlerimin içine bakarak “Bayan Mavi’yi!” dedi… Sonra ayağa kalktı. Ve kemanı eline alıp çalmaya başladı:

  “Mavi: Neden acaba insan yazdıklarına gömülünce daha çok mutlu oluyor? Bu bende de var sanırım. Yazarken kendimi daha iyi hissediyorum. Bir nevi terapi yapıyorum sanki kendi kendime. Her ne kadar sizin kadar kalemim güçlü olmasa da idare ediyorum işte…

  Siyah: Çünkü yazarken sadece insanın kendisi vardır. İçindeki o başkalıklar da bizim müsaade ettiğimiz kadardır. Yaşadığımız o mutluluğun nedeniyse işte budur. Âşıkken yazılanlar ve umutluyken yazılanlar daha başka değil mi?

  Mavi: Aşkı bilmiyorum benimkisi sadece hayalden ibaret. Evet, acıyla yazılanlar, aşkla yazılanlar, sevgiyle yazılanlar, hüzünle yazılanlar bambaşka oluyor. Sonsuz aşk var mı bilmiyorum ama var olduğuna inanmak istiyorum. Herşey o kadar kirlendi ki günümüzde şaşırıyorum bu kadar kirliliğe.

  Siyah: İkimiz de o sonsuz aşkı arıyoruz. Ve bu konuda zaman zaman ümitsizliğe düşsek de yılmıyoruz.

  Mavi: Başka boyutlarda hissedilebilir ama gerçek hayatta dediğiniz gibi gerçekten zor. Belki büyüleyici olması hayal dünyasında kalmasıyla alakalıdır. Hani şair demiş ya seversin âşık olursun kavuşamazsın adı aşk olur diye. Onun gibi işte belki sonsuz olması kavuşamamakla alakalıdır.

  Siyah: Aşk konusunda sizinle hemfikirim. Yanlış çağda doğmuşum ben. Aşkı büyük bir tutkuyla yaşamalıyım. Ve günümüzde böyle yaşamak insanlar yüzünden hayli zor. Ama sizi tanıyınca o kadar da olmadığını anladım. Siz bu hayata ettiğim bir teşekkür olmalısınız.

  Mavi: Şimdi müsaadenizle gitmem lazım. Hayli geç kaldım çünkü…

  Siyah: Peki, ne zaman görüşeceğiz?

  Mavi: Görüşebilmek için zamana ihtiyacımız olmadığında…”

  Kemanını indirdiği anda yüzünde tuhaf bir tebessüm vardı. Dikkatle bakıyordum ama seçemiyordum bu hissi. Ağlamaklı bir haldeydi. Aynı zamandaysa gülümsüyordu. Sonra kemanını kutusuna usulca bırakıp yanıma oturdu. “Peki, şimdi gördün mü onu?” diye sordu. Bense hâlâ şaşkındım. Tek söyleyebildiğim cümle şuydu: Bay Mavi bu şimdiye kadar duyduğum en güzel müzikti… Başını önüne eğdi ve mırıltıyla “Cümlelere bakmaktan anlamı göremiyorsun” dedi… Sonra ayağa kalktı ve camın önüne geçip;

  — Orada bir kadın vardı. Ben kemanımı çalmaya başladığımda onun yanına gidiyorum. Geçen gün tanıştık. Tanrı’m benim ruh ikizim o… Ve sen onu göremiyorsun. İşte buna inanamıyorum.

  Biraz küstahça da olsa cevap verdim:

  — Lütfen beni yanlış anlamayın ama orada bir kadın yoktu. Hayal görüyor olmayasınız sakın. Bence asıl inanılmaz olan bahsettiğiniz bu kadının ta kendisidir.

  Hiçbir şey demedi. Kemanını yanına alıp diğer odaya geçti. Bu bana “Gidebilirsin” demenin başka bir yoluydu. Tam kapıdan çıkacakken evin temizlik ve yemek işlerini yapan bayan geldi yanıma. Korkmuş bir hali vardı. Kendisine yaklaşıp bir şey olup olmadığını sordum.

  — Efendim çok korkuyorum. Acaba bu işe başkasını alabilir misiniz?

  — Neden korkuyorsunuz?

  — Bay Siyah efendim, hiç uyumuyor. Ve sürekli çalıyor.

  — Bunda korkulacak ne var? O ünlü bir keman sanatçısı…

  — Biliyorum efendim. Geçen akşam bana akşamüstü yedide uyandırmamı söyledi. Ben yediyi on geçe kendisini uyandırdım. İşlerime dalıp unuttum. Uyandırdığımdaysa bana bağırmaya başladı. Benim yüzümden randevusuna geç kaldığını söyledi. Sonra kemanı eline alıp çalmaya başladı.

  — Sonra?

  — Güneş doğana kadar çaldı efendim…

  — Siz biraz daha durun lütfen. Bunu rica ediyorum.

  — Dayanabilir miyim bilmiyorum ama çalışacağım efendim. Bir de?

  — Evet? Bir de?

  — Dün akşam bana akşama yemeğe birini çağıracağını söyleyip iki kişilik yemek yaptırdı. Hiç yapmadığı biçimde yemek isimlerini de verdi.

  — Kim geldi peki?

  — Kimse efendim. Yemek masasında öylece oturup çaldı. Ama ilginç olan bir şey vardı.

  — Neydi?

  — Yemekler efendim… Bitmişti…


  Eve gittiğimde bu olanların hepsini eşime anlattım. İkimiz de Bay Siyah’ın akıl sağlığından artık şüphe etmeye başlamıştık. Çözüm yoluysa ancak bir doktorla olabilirdi. Tanıdığım Bay Siyah asla bir psikologla görüşmezdi. Ama denemekten de başka bir çarem yoktu.

  Sabah olduğunda doğrudan Bay Siyah’ın ormanın içindeki evine doğru yola koyuldum. Eve yaklaştığımda keman sesleri yükseliyordu. Hizmetçi bayan kapıyı açıp beni oturma odasına aldı. Birkaç dakika sonra elinde kemanıyla geldi. Koşarak bana sarıldı. Ve kulağıma “O da beni seviyor” dedi… Titriyordu. Bir çocuk gibi mutluydu. Sonra beni oturtup dikkatlice izlememi istedi. Ve kemanı eline aldı:

  “Siyah: Sizinle bir hikâyede kaybolmak istiyorum. Kimse bilmesin yerimizi… Sadece siz ve ben olayım…

  Mavi: Bilseniz ne çok isterdim bunu… Sizinle gelmeyi. Sizinle kaybolmayı…

  Siyah: O zaman gelin benimle… Lütfen!

  Mavi: Daha değil…

  Siyah: Peki, ne zaman?

  Mavi: O hikâyeyi yazmaya başladığımız zaman…”


  Kemanı bıraktığı zaman gözlerimin içine bakarak “Neden böyle yapıyor, anlamıyorum.” Dedi. Sonra sandalyeye oturup:

  — Hikâyeyi yazmaya başladım bile. Ama o başlamadığımı söylüyor. Başladım. Bak işte burada…

  Sehpanın üzerindeki kâğıt tomarlarını bana uzattı. Ve devam etti:

  — Biliyorum, edebiyatta müzikteki gibi başarılı değilim ama yazmayı seviyorum. Nasıl buldun?

  Kâğıdı yavaşça yanıma bırakıp hayretle ona bakıyordum. O ise merakla cevabımı bekliyordu.
  — Evet, ne düşünüyorsun? Diye sordu.

  Bense gözlerimi gözlerinden ayırmadan:

  — Bu kâğıtlar boş. Dedim…

  Hiddetle yerinden kalkıp kâğıtları sallayarak:

  — Kör müsün be adam? İşte buradalar! Bu yaştan sonra sana okumayı mı öğreteceğim? Dedi…

  Çok ama çok kızmıştı bana. Fakat gerçek gün gibi ortadaydı. Bay Siyah’ı artık bir doktora gitmesi yönünde cidden ikna etmem lazımdı. Ki geleceği açısından bu büyük önem taşıyordu. Ben bunları söylerken o ayakta hâlâ bana söyleniyordu. Sonra birden sustu. Ve kemanı yeniden eline aldı:

  “ Mavi: Ben suskunum sadece ruhum konuşuyor bu aralar. Ruhum dile geldi ve size yazıyor hiç durmadan. Ne garip içim içime sığmaz bir hale geldim şu an… Hep biri çıksın ruhumu okusun istedim. Henüz kimse ruhumun sesini duymayı başaramamıştı. Ta ki siz ruhumun sesini duyana kadar... Lütfen, rica ediyorum. Bırakın şimdi hikâyeyi. Sadece benimle susun.
  Ve lütfen artık bana “Sen” de…

  Siyah:
  Öyküyü bıraktım o zaman. Bir kenarda duruyor. Daha sonra da yazarım. Pek çok defa hayatıma kadınlar girdi. Başka biri ruhumu böylesi fethedemedi. Bunları senden duymak ne kadar güzel biliyor musun? Nereye gitmek istersin bu gece?

  Mavi: Sen nereye götürürsen oraya gelmeye hazırım. Kelimeleri de aldım yanıma onlarda gelmek için can atmaktalar.

  Siyah: O zaman bir ormanın tam ortasında taştan bir evin içide oturalım. O eski evi bir şömine ısıtsın. Başka da bir şey olmasın. Biz bir koltukta oturuyor olalım. Ve dışarıda da bir yağmur var şuan. İlk cümlen ne olurdu?

  Mavi: Yağmurun sesini duyuyor musun? Nasılda hüzünlü yağmakta, hadi gel yağmurda dans edelim, ıslanmaya aldırmadan...

  Siyah: Şuan gözlerine çarpan elanın rengini duyuyorum. Nasıl da buğulular. Cümlelerin nasıl da vuruyor yüreğimin penceresine! Hadi durmayalım, güneş tenlerimizden doğana dek dans edelim. Sessizliklerimiz gözlerimizde ıslansın.


  Mavi: Yağmurun altında ıslanıyoruz hiç bir şeye aldırmadan, yağmurla birlikte üzerimizdeki kırgınlıklar ve mutsuzluklarda akıp gidiyorlar.
  Yağmur acıları da silebilir mi ruhumuzdan, peki nasırlaşmaya yüz tutmuş yaralarımıza ilaç olur mu yağmur damlaları...


  Siyah: Yağmur damlalarının hiç acıyı sildiğine tanık olmadım. Ama gözlerime bakarsan tüm karanlığımdan sıyrılan bir parça umut ve kocaman bir sevgi görebilirsin. Yaraların yaralarımdır. Bırak da sancıyacaksa bende sancısın. İyileşmeye birbirimizden başlayalım. O zaman aralık bırak kalbinin kapısını. Ne zaman bir cümleden veya düşten uyansam o aralık kapıdan girip bir köşeye kıvrılıp uzanayım. Sen de orada ol lütfen. Başucunda öylece izlerim seni...

  Mavi: Kalbimin kapıları sonuna kadar açıldı sana. Dilediğin zaman istediğin köşeye kıvrılıp uyuyabilirsin. Orada uyuyan bir çocuk göreceksin. Başka bir odada ise uyuyan bir genç kız. Kalbimde demir parmaklıklı bir oda var oraya da uğramayı unutma sakın. Orda hapsettiğim
  kadın yaşıyor. Sen kendi karanlığıma hapsettiğim kadının yanında dur ve gözlerindeki acıya ortak ol kendi gözlerinle... Şimdi gitme vakti…

  Siyah: Eğer bir gün çekip gideceksen diyorum ya beni de al yanına. Beni sensiz kalacağım bir öyküye değil seninle var olabileceğim bir sessizliğe sürükle...


  Mavi: Ben çekip gitmek değil, seninle kalmak isteyenim... Senin ruhuna demir attım. Ben seni sessizliğe değil, benimle var olacağın öykülere çağırıyorum.”


  Kemanı elinden bıraktığında yüzünde kocaman bir gülümseme vardı. Az önce o sinirden deliye dönen adamdan eser yoktu. Yanıma geldi ve bana sarılıp öptü. Ve kulağıma “Eminim, seviyor beni… Bir an evvel tamamlamalıyım.” Sonra sehpanın üzerindeki kâğıtları alıp diğer odaya geçti. Bense peşinden koştum:

  — Çok iyi bir doktor arkadaşım var.

  — Ne güzel, sevindim adına. Herkesin iyi bir dostu olmayabiliyor.

  Anlamamıştı ne demek istediğimi. Veya anlamak istememişti:

  — Bay Siyah, bu arkadaşa birlikte gitmeliyiz.

  — Neden?

  — Neden mi? İyice paranoyaklaştınız. Hayali bir kadından bahsediyorsunuz durmadan. Ve olmayan bir şeyi görmeyen insanları azarlıyorsunuz durmadan. Lütfen, beni kırmayın. Bir kere gidelim birlikte.

  — Göremediklerinizden ötürü ben neden hasta olayım? Asıl hasta olan sizsiniz. Şu dünyaya bakıyorsunuz ve sadece diğerlerinin gördüklerini onaylıyorsunuz. Hayatınız teyitten öteye gitmiyor. Bense bu saçma oyununuzu bozuyorum diye mi hasta oluyorum? Hadi canım oradan, ruhlarınız özgür olmadığı için hasta. Benim ruhumuysa esirliği kabul etmediği için sizin tarafınızdan mahkûm edilmeye çalışıyorsunuz. İzin vermeyeceğim buna.

  Geri dönüp kemanını aldı. Ve çalışma odasının kapısını kapatıp çalmaya başladı:


  Siyah: Ben o öykülerde üzerini kelimeden bir yorganla örtüp başucunda bekliyorum zaten. Ve şuan da yanındayım. Gözlerimiz karşı karşıya... Soluğunu duyabiliyorum.

  Mavi: Ben ise nefes alamıyorum sanki. Neden bu iç çekişler? Nedir beni böyle sürekli yazmaya iten...

  Siyah: İnsan her cümlede hayaline bir parça daha yaklaştığını hisseder. İşte budur seni heyecanlandıran. Varlığım kelimelerden ibaret sanırdım. Şimdiyse kelimelerimin senden ibaret olduğunu anlıyorum.
  Mavi: Ben de varlığımı sadece kendimden ibaret sanırdım. Şimdi ise seninle birlikte var olmaya çalışanım... Benim yüreğimde bir sızı şu an çözemediğim, bu adı her neyse ne garip bir duygu fırtınası... Ellerim titriyor hissediyor musun?


  Siyah: Şuan ellerini kalbimin üzerinde zaten… Damarında akan kanı bile duyumsuyorum. Bu aşk mı?
  Mavi: Sanki ruhum kendiyle yüzleşmekte ve sen buna tanıklık etmektesin... Sökülüyorum gitgide...

  Siyah: Bence sökülmek değil bu. Çırılçıplak karşımdasın...

  Mavi: Sen de aynı heyecanı hissediyor musun hani sanki bir kuş girmiş kalbine gibi...

  Siyah: Hem de ne büyük bir heyecan! İçimin tüm mevsimleri birbirine karıştı. Baharda bir kar tanesi düşüyor seni düşlediğim anlara. Eylülde bir çiçek filizleniyor adını yazdığım şiirlerde... Şuan saçlarının ellerimin arasında savrulup gözlerinin içine bakmayı ne çok isterdim biliyor musun?
  Mavi: Ben ise şefkatli kucağına başımı koyup uyumak isterdim tıpkı küçük bir kız çocuğu gibi... Bazen sana cevap vermekte zorlanıyorum. Sen düşsün ve ben düşteyim, uyanmak istemiyorum...

  Siyah: O zorlandığın anların tek sebebi senin bir şiir cümlesi olmandır. Zorlanma ruhundaki o güzel anlamdan kaynaklanır.

  Mavi: Uyuyorum ve düşteyim sanki. Ne garip sen uyanırken ben uyuyanım...

  Siyah: Ve ben cümleden sana uyananım. Gözlerimi sana açanım. Yüreğimin her atışında yüreğine dua edenim...
  Mavi: Ben sana ilham veren, ben sana ruhumu emanet eden, ben sana yüreğimi korkusuzca sunanım. Neden nefesim daralıyor sence? Nefes almakta zorlanıyorum. Birde şunu bil sakın yazmazsam yanlış anlama çünkü ölüler yazamaz.

  Siyah: Nefesinin daraldığı anlarda yüzlerimiz karşı karşıya geliyor. Ve burunlarımız yavaşça birbirine dokunurken fısıldadığımız şiirlerle öpüşüyoruz o an..
  Mavi: Şiirlerle öpüşmek ne kadar güzel bir ifade bu! Kelimelerin dudaklarıma konuyor ve susuyorlar...

  Siyah: Seni yazdığım cümlelerle öpüyorum. Şuan bu cümleleri okurken ben dudaklarından dökülüyorum. Ve biz öykülerle, şiirlerle sevişiyoruz seninle. Her mısrada soluksuz kalışımız neden sanıyorsun? Sıcaklığını ve kokunu hissedebiliyorum. Kalbim şuan kalbinde atıyor. Ve yaşadığım en güzel ansın sen.

  Mavi: Sen de benim içinde kaybolduğum en güzel ansın. Kaybolmak seninle başka bir güzel...
  Sanki bir masal yazdın ve başrolü de bana vermişsin gibi hissediyorum. Aşk nasıl bir kaç kere yaşanabilir ki bu aşkın özüne aykırı değil mi? Aşk bir kaç kere yaşanırsa aşk olur mu o zaman? Gerçek aşk tektir ve ruhların iç içe geçmesiyle duygu fırtınalarına gebedir.

  Siyah: Aşkı kaç kere yaşadığın değil nasıl yaşadığın önemlidir. Kimi pek çok defa yaşadığını zanneder de bir cümlelik yer edemez aşk şiirinde.
  Mavi: Yüreğinde sadece ben olayım, ruhun ruhuma her zaman sadakatla bağlı olsun, ruhum ruhuna her zaman sadık olsun.

  Siyah: Yüreğim ve ruhum senindir. Aşk sensin gayrı...”
  Kesilen müzikle birden kemanın yere düşüş sesini duydum. O hızla hemen odaya daldım. Bana kızması veya küfür edip sövmesi artık umurumda değildi. Odaya girdiğimdeyse gördüğüm şey daha büyük bir şoka ve endişeye neden oldu: odada yoktu. Tanrı’m nereye gitti bu adam? Koşarak pencereye gittim. Perdeler çekiliydi. Ve pencerelerin önünde demir parmaklıklar vardı. Yani çıkması mümkün değildi. Peki, ne oldu bu adama? Nereye gitti? Birden gözüm masadaki kâğıtlara takıldı. Yavaşça yaklaştım. Ve ikinci sarsıntı da böylece gerçekleşti. Çünkü az önce baktığım ama boş olan kâğıtlar cümlelerle doluydu. Ve kâğıtlarda şunlar yazılıydı:

  “Siyah: Adını yazmaktan korkuşum neden? Veya bir başımayken fısıldamamaya çalışmam neden? Cümlelerin ardında kalmandan mı korkuyorum? Veya bir fısıldayışta içimde yaşattıklarını anımsayamamaktan mı?

  Mavi: Kendine bile itiraf edemediğin duygular şu an içini kemirmekte. Adım ruhunda saklı duymasınlar beni. Korkularınla yüzleşmelisin, içinde ne varsa bana dair belki de fısıldamalısın benim yüreğime...

  Siyah: Sen aydınlık bir sabahın gözlerinden güne fısıldanan ilk sözcük denli güzel olansın. Fikrim ne kadar aciz? Şu bedenim ne denli ölümcül! "Yazayım" diyorum yazdıklarımın içinde silinen oluyorum. Sen mavisin. Bense senin derininde yatan korku denli siyahım. Oysa bilmez misin ki o siyahlığın nedeni başkalarının benden korkmasıdır; senin değil...


  Mavi: Ruhumda derin yaralarım var. Belki de bu yüzdendir korkulara kapılışım. Yazayım diyorum kendi karanlığımda kaybolup yitiyorum. Sen siyahsın, bense karanlıklardan çıkmaya çalışan bir mavi. Hissettiğim tek şey ise çıkmak istedikçe gitgide batışım...

  Siyah: Öyle derinime batıyorsun ki... Ve canımı öyle bir yakıyorsun ki... Ama ben memnunum bu acıdan. Ve bu acıdır ki ruhundaki yaraları görmemi sağlayan. Merhem olur mu bilmiyorum. Ama al sür kanımın her zerresini..


  Mavi: Derinlerimdeki yaralar nasırlaşmaya başladı ama yine de silinmiyor izleri acıların... Kendimi kapattığım yüreğimden çıkarma ki, ben orda huzur içinde yaşayayım. Ben yaralı bir kuşum kanadımda kırıklar uçmaya çalışırken yalpalıyorum..

  Siyah: Sen yaralı bir göğün üzerinde uçmaya çalıştıkça yaralardan sızan acının kendisi oluyorsun. Ve şuan ölü bir gökyüzü gibi yere serilen bu adamın tek yaşama belirtisi bu acıdır.


  Mavi: Yaşamak için bu acıdan feyiz almalısın belki de. Kırık bir kanatla ne zamana kadar uçabilirim ki! Bak görüyor musun nasılda yalpalıyorum acıyla...

  Siyah: Ben ki ölümün ilham perisiyim. Ben ki son nefeste söylenemeyen sözüm. Ve sen, sen sevgili, kabirde bana sorulacak tek sorusun


  Mavi: Son nefeste seni yanımda isteyenim. Söylemediğin sözlerin üç noktasıyım. Ve sen kabirde bana sorulacak sorunun tek cevabısın...

  Siyah: Mademki her cümle senden ibaret; her kelimede anlam sensin madem; mademki her ses senin kokundur, gayrı yazmak ve konuşmak senin hac yolundur.”

  Üzerinden yıllar geçti bu olayın. Ve Bay Siyah’ı o günden beri bulamadık. Ve artık aramaktan da vazgeçtik. Acaba nerde şuan? İlginç biçimde yaşadığından eminim. Hissediyorum. Ve aklıma gelen şu soruyu kaybolduğu günden beri kendime sormadığım tek bir günüm bile yok: Ya Bay Siyah gerçekten bir yazar da biz onun öyküsündeki karakterlersek?

  18/19 Eylül 2009
  Güngören – İstanbul
  Yunus B.
  Konu sis_labirenti tarafından (19-09-2009 Saat 06:57 AM ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.665
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  12
  Rep Gücü
  88643
  Merhaba!

  Cok klas bir yazi....

  ...Ya Bay Siyah gerçekten bir yazar da biz onun öyküsündeki karakterlersek?...
  Din filozoflarinin felsefe gelistirdikleri temel soylemlerden biridir.
  Yaraticinin yazdigi bir dizinler sinsilesinin birlestiricileri/ayristiricilari olmak.

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye sis_labirenti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Mesaj
  168
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  2392
  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Merhaba!

  Cok klas bir yazi....  Din filozoflarinin felsefe gelistirdikleri temel soylemlerden biridir.
  Yaraticinin yazdigi bir dizinler sinsilesinin birlestiricileri/ayristiricilari olmak.
  Sayın Mopsy, sizden bu güzelim cümleleri duymak beni onurlandırdı. Cidden çok naif cümlelerdi. Ruhumu okşadığınız için teşekkür ederim.

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye İnci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Nerden
  Sanane :)
  Mesaj
  3.038
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  28
  Rep Gücü
  68553
  Yine çok keyifli bir hikaye okudum. Emeğinize sağlık sayın sis.

 5. #5
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye sis_labirenti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Mesaj
  168
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  2392
  Alıntı EFLAMOR´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Yine çok keyifli bir hikaye okudum. Emeğinize sağlık sayın sis.
  Beğenmenize sevindim Sayın Mor. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

Benzer Konular

 1. Hatırla Sevgilim Keman Notaları
  dogangunes Tarafından Müzik Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 13-04-2014, 04:57 PM
 2. Unlu keman ustaları
  mopsy Tarafından Kültür, Sanat Foruma
  Yorum: 8
  Son mesaj: 16-03-2010, 11:05 PM
 3. Sihirli keman...
  Venhar Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 29-03-2009, 04:44 PM
 4. Keman nasıl tutularak çalınır?
  dogangunes Tarafından Müzik Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 13-11-2008, 03:03 AM
 5. Gitar keman....süper çalışmalar...
  kutsi99 Tarafından Müzik Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 25-09-2008, 09:53 PM
Yukarı Çık