Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Bunaltı Öyküleri

Eğlence ve Mizah Kategorisinde ve Öykü ve Hikayeler Forumunda Bulunan Bunaltı Öyküleri Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Otobüs, dolmuş ve kafelerde defterime karaladığım çalışmalarımı paylaşmak istiyorum müsaadelerinizle. Hiçbiri üzerinde düzeltme yapılmamıştır. Her sabah uyandığımda kendimi başka bir ...

 1. #1
  metamorphosis
  Misafir..

  Bunaltı Öyküleri

  Otobüs, dolmuş ve kafelerde defterime karaladığım çalışmalarımı paylaşmak istiyorum müsaadelerinizle. Hiçbiri üzerinde düzeltme yapılmamıştır.

  Her sabah uyandığımda kendimi başka bir yerde buluyorum. Farklı bir kimlikte ya da bedende olmuyorum. Sanırım en güzel yanı da bu. Farklı bir hayata- bir günlüğüne bile olsa- adapte olmanın yanına farklı bir kimliğin eklenmesi düşüncesi bile beni rahatsız etmeye yetiyor.

  Belki ben bedensel olarak değişmiyorum. Ama tanıdığım insan değişiyorlar. Mesela geçen hafta uyandığım annem, kız kardeşimden bile daha küçüktü. Yine de kendisine biçilen annelik görevini layıkıyla yerine getiriyordu. Babamsa ondan iki yaş büyük olan komşunun oğluydu.

  Her uyanışımda çevremdeki insan şeklen değişse de hayatım normal biçimde devam ediyordu. Mesela kardeşimden küçük olan annem o gün bana odamı toplamamı söyleyip, dağınıklığımdan şikâyetçi oluyordu. Ertesi gün uyandığımdaysa annem bu sefer bir papağan olup – ne şans ki- bildiği tek cümle olan “odanı topla… Odanı topla…” ile bu ulvi görevini tamamlamanın huzurunu taşıyordu.

  Kız kardeşime bir keresinde yatağıma pislediği için kızıp tekme atmıştım. Yani bir kediye yapılabilecek başka bir tepkinin olduğundan bihaberdim. Birkaç gün sonra kardeşim köpek olduğunda ilk işi beni ısırmak olmuştu.

  Kaçtığım onca şey ve onca kişinin biçim değiştirip karşıma çıkması tahmin edersiniz ki çok rahatsızlık verici. Hele ki aldattığım kız arkadaşım bir gün onu aldattığım kızın biçimine bürününce yaşadığım şoku sanırım tahmin edebilirsiniz.

  Ama tüm bunların dışında en korkunç olansa kaçtığım ve itiraf etmekten korktuğum herkesin, her şeyin ben öldükten sonra da varolacak olmasıydı.

  Yunus B.
  28 Mayıs 2009
  Bakırköy - İstanbul

 2. #2
  metamorphosis
  Misafir..
  Tüm sesler sayıların gölgelerinde unutulmuştu. Kâğıtların uçurumlarında dört işlemin kemiklerini gördüm. Kefenlerinden sıyrılmış bir kaç devrik yaşam imlâsızca fikrimdeydi. Korkum çözülmemiş problemlerin hassaslığında. Ve ben gece yarısının uyku unutkanı bir anında sığındığım bir teoremden hayallerin rüzgârıyla şuan bu satırları okuyan dudaklarınıza savruluyorum. Tek ricam güzel bir şarkıya usulca bırakmanızdır beni. İncitmeden sesleri şiir denli bir hassaslıkla... Unutmadan; Merhaba...

  Tüm köşeleri birbirine eşit bir ölümün çözümündeyim. Rakamlar son nefesini vermekte. Ve işlemler ilerledikçe ben sayılar yerine öyküler görmekteyim. Hangi sonuca ulaşsam yeni bir başlangıç!

  Ölü üçgen mezarlığında kaybolmalara meyilliyim bu aralar. Rakamlarla dualar okuyup formüllerle abdest alıyorum. Yüzümün evrimleşmemiş her yanında terk edilmiş bir ifade. Kim bilir hangi sigaradan miras? Kâğıtlarda kaybolmuş sabaları arıyorum. Satır sonlarında günbatımı. Noktalama işaretlerinden zamanlar yapıyorum. Parantez içlerinde gecikiyorum sürekli cümlelere. Rakamların ceplerini cümlelerle doldurup kare köklerini silgilerle kazıp şiirler gömüyorum. Ki sayfaların ölü mısra kokusu rahatsız eder...

Benzer Konular

 1. Erk Öyküleri
  mopsy Tarafından Kitap Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 19-03-2010, 08:18 PM
 2. Bunaltı / Demir Özlü
  mopsy Tarafından Kitap Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 31-01-2010, 12:59 AM
 3. Saplantı Öyküleri
  sis_labirenti Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 10
  Son mesaj: 20-09-2009, 10:32 PM
 4. Kadın öyküleri...
  güney Tarafından Sohbet ve Dedikodu Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 06-01-2008, 06:38 PM
 5. İlginç Yaşam Öyküleri
  dogangunes Tarafından Tarih Forum'u Foruma
  Yorum: 13
  Son mesaj: 21-08-2007, 02:29 AM
Yukarı Çık