+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
2. Sayfa, Toplam 3 BirinciBirinci 123 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 11 ile 20 Toplam: 24

Örnek Suçlar- Max Aub

Eğlence ve Mizah Kategorisinde ve Öykü ve Hikayeler Forumunda Bulunan Örnek Suçlar- Max Aub Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Merhaba! Asli Erdogan Diyor ki; Icindeki katil ve kurbanla yuzles. Akin Olgun Diyor ki; Icindeki intahar ve Kutsal katil Baglaminda...

 1. #11
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.665
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643
  Merhaba!

  Asli Erdogan Diyor ki;
  Icindeki katil ve kurbanla yuzles.

  Akin Olgun Diyor ki;
  Icindeki intahar ve Kutsal katil
  Baglaminda...
  Ecelim elime degiyor.

  Mopsy diyor ki;
  Siz vucudunuzu
  Katil Kahramanlar Ulkesi mi saniyorsunuz?

 2. #12
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.665
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643
  merhaba!

  Meksika Suçları

  -Yemin etmiştim, piyango biletini kamburuma süren ilk kişiyi öldürecektim.

  -Bütün mesele kimi harcayacağımdı, dizgiciyi mi, yazı işleri müdürünü mü? Daha tanınmış olduğu için ikinciyi seçtim. Gömlek ile Götlek arasındaki fark budur.

  -Hayır canım, kendimi de öldürecektim ama tabancamın topu sıkıştı. Vallahi kendime ayırmıştım son kurşunu. Etrafta dolanan üç beş kişiyi pencereden temizlemeye karar verdiysem ne olmuş yani? Kimse kaçamazdı. Avcılık yaptığım güzel günleri hatırladım.

  -Yahu aptalın tekiydi diyorum anlayın işte! Neymiş yeryüzünde değeri? Parası. Yalnızca parası! İşte para... orada duruyor. Ne olmuş yani

  -Kafayı bulunca, bastonuyla dört dönerek kırıp dökerdi her şeyi. Anneciğimden yadigar yegane şeydi o porselen çorba kasesi. Geriye kalanı kırıp dökmesi önemli değildi ama o çorba kâsesi, hayır! Tornavidayla yapmadım efendim... ütüyle yaptım.

  -Dördüncü cildi ödünç aldığını inkar ediyordu. Oysa kitaplığımın rafında dördüncü cildin yeri, boş bir mezar gibiydi.

  -Kimse benimle alay edemez. Hiç değilse bu herif artık edemez.

  -İsmini hatırlayamadığım için öldürdüm onu. Siz hiç müdürünün yerine görev yapan Protokol Dairesi Müdür Muavini olmadığınız için bilemezsiniz bunun ne demek olduğunu. Cumhurbaşkanı yanı başımdaydı ve o herif sıraya girmişti, yaklaşıyordu, yaklaşıyordu.

  -Nefesi kokuyordu. Çare bulamadığını o bile kabullenmişti.

  -Eşcinsel olmak suç mu? Onun da olmamaya hakkı yoktu.

  -Bana geri zekalı dedi. Kimsenin anneme hakaret etmesine izin veremem.

  -Bir oğlan istiyordum efendim. Dördüncü kızdan sonra işini bitirdim.

  -Beni bu ilkel herifi, bu anasını babasını ve büyükannesini geberten herifi öldürmekle mi suçluyorsunuz? Yirmi kişi olaydık kimsenin gıkı çıkmayacaktı! Tek başıma yaptığım için suç mu oluyor? Hayır canım, ayıp oluyor! Pardon yani!

  -Önce Tanrı'yı, bir tanrıyı öldürmek, sonra nasıl olursa olsun ona benzeyenleri de temizlemek, elini yıkar gibi temizlemek yeryüzünü. Beni o futbol sahasında suçüstü yakaladılar. Hepsinin tuzu ne kadar kuruydu. Makineli tüfekle tarayıp biçtim, biçtim, biçtim. Ne yazık ki bitirmeme izin vermediler.

  -O polis romanını bitirene kadar gözüne uyku girmedi. Romanın sonu o kadar saçma, o kadar akıldışıydı ki Roberto Munoz yataktan kalktı. Sokağa çıktı, köşeye kadar yürüdü ve dikkat çekmek için, ayrıca cahilliğinin belirtisi olarak kendisini Archibald MacLeish olarak tanıtıp, kitaplarını o isimle yayınlayan Florentino Borrego'nun eve dönmesini bekledi. Yüz yüze gelir gelmez öldürdü onu. Altıncıyla yedinci kaburga kemiğinin arasından.

  -Tepeden tırnağa ıslattı beni otomobiliyle. Tamam, bu olup bitti. Ama çoraplarım bile ıslanmıştı. İşte buna eyvallah diyemezdim. Her şeyin bir haddi vardır. Ne olacak bu sefer bir yaya, boktan bir şoförü öldürdüyse? Gürültüyü ayyuka mı çıkaracağız?

  -Şaşıydı ve sanırım bana kötü bakıyordu. Öyle zannettim. N'olmuş yani? Bu geberesice dört gözü bir cenaze töreniyle mi kaldıracağız?


  devam edecek...

 3. #13
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.665
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643
  merhaba!  Tam o sırada, belki biraz daha önce aklıma geldi:
  — Saatçi Ali'ye uğramayı unutma sakın. Saatim hazır olmalı.
  Tepem attı.

  -Sinemayı çok seviyorum. Filmin başlamasından önce otururum yerime. Yerleşip arkama yaslanırım, dikkatimi beyazperdeye veririm ve bir kelime olsun kaçırmamaya çalışırım. Bu koltuğa kendi emeğimle ulaştığımı bilirim. Ayrıca öğrenmeyi seviyorum. Kimsenin beni rahatsız etmesini istemem orada. Bundan ötürü önlerde bir sıranın tam ortasına oturmuştum. Çünkü kimse önümden geçsin istemiyordum. Sinemada konuşulmasına tahammül edemem ayrıca. Olmaz. Oysa bu ikili bütün Dünyadan Haberleri fısır fısır geçirdiler. Rahatsız olduğumu nazikçe belirttim. Çizgi filmler oynarken çenelerini tuttukları söylenebilir. Çizgi filmler de pek ahım şahım değildi doğrusu, hepsini daha önce görmüştüm. (Bu da ayıp bir şey! Özellikle bir filmin ilk gecesinde). Belgesel gösterilirken yine konuşmaya başladılar. Arkama dönüp kızgınca bakınca, yarım dakika daha sustular. Film başlar başlamaz çığrından çıktılar yine. Öbür seyircilerin benim tarafımı tutacaklarından emindim. Şşşşşşt diye bir ses çıkardım. Herkes bana karşı çıktı. Apaçık bir adaletsizlik! Konuşanlara dönüp avazım çıktığı kadar haykırdım.
  — Yeter be! Kapatın çenelerinizi!
  Adam bana küfür etti. Bana?! Tabancayı çıkardım o zaman. Onlara ve öbürkülere çevirdim, susmayı öğrensinler diye.

  -Boğa güreşi başlamak üzereydi. Picadorlar arenadaydılar. Oraya Armilla'yı görmek için gitmiştim, öbür matadorlar umurumda bile değildi. Yer gösteren o herif, dangalağın önde gideniydi. Başkalarının salaklığından ben mi sorumluyum? Bunun sonu nereye varır? Biletimin üstündeki numara yedinci sıranın yirmibeşinci koltuğunu gösteriyordu. Bu eşşoğlueşşek ise, pazusunun üstüne yerleştirdiği kolluğuyla beni 225 numaraya götürdü. Arenanın taa öbür tarafına. İnsanlar homurdanmaya başladılar. Bu hıyar yerleri karıştırmışsa ben nereye oturacaktım? Arena tıklım tıklımdı. Azarladım, şikayet ettim, izah etmeye çalıştım. Tüyüp gitmeye kalkıştı. Birileri bana küfür ediyordu. Alkış seslerini duydum. Toreador'un boğayı kıl payı geçirmesini kaçırmıştım. Nasıl öfkelendiysem herifi tutup yere çaldım. Kafası patladıysa bana ne? Herkes görevini doğru dürüst yapmalıdır! Güreşi kaçırmakla yeteri kadar cezalandırıldım zaten.

  -Katır gibi inatçı olduğu için. Oysa onun için o kadar zor bir şey değildi. Hayır, hayır, hayır diyor, başka bir şey demiyordu. Yapmayacaktı. Karılar böyledir işte. Sayıları ne kadar azalırsa, o kadar iyi.

  -Tam işi bitiriyordum, damladı. Bir aydır bu fırsatı kolluyordum. Kızı sonunda kafeslemiştim, işte sonunda yenik düşmüştü, kendini vermeye gönüllüydü artık. Öpüyordu beni. Sonra bu salak gölge aptal suratıyla, muhallebi sırıtmasıyla, her gün bir pot kırmaya mecburmuş gibi yatak odasına girdi. Yavşak sesiyle, çok komik bir şey yaptığından emin:
  — Evde kimse yok mu?
  Öldürmeyip ne yapacaksın? Temel içgüdü her zaman en iyisidir.
  devam edecek.....

 4. #14
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.665
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643

  Ben de söktüm o dili

  Merhaba!

  -Yalan söylediğini bildiğimi biliyordu. Oysa asıl niyetini gizlemek için yalanla gerçeği birbirine karıştırıyordu.
  Saat yediydi, diyordu inatla. Yineliyordu. Saat yediydi.
  Kitapçıdaydı ama saat yedide değil, bal gibi biliyordum bunu. Takip etmiştim.
  Saat yediydi.
  Tümüyle palavra. Kızmaya başlamıştım, tepem atıyordu. Kollarım kasılmaya başlamıştı, başlamıştı ne demek, kasılıp kalmıştı kollarım. Göğsüm de, sırtım da kasılıp kaldılar öylece. Birdenbire boşandı zincirlerim, kendimden kurtuldum. Çılgınca şeyler yapacak kadar cesur değilimdir ama kodesten çıkar gibiydim sanki, bütün köleliklerden kurtulur gibi. Ruhum temizlenmiş gibiydi, bukağıları eğelemiştim, o yeryüzü kadar büyük bukağıları.
  Yalanını ağzından aldım, dondu kaldı. Şimdi, şimdi tamam, kol saatinde gördüm ki saat yediydi şans eseri. Ama saat dün de yediydi. Dünün bugünle çakışması.

  -Tacoslarımı o serseri heriften çok önce ısmarlamıştım. Garson hanımsa dünyadaki tek kıç onunmuş gibi, kalçalarım sallayarak dolanıyordu ortada. Benden önce ona servis yaptı gülümseyerek. Şişeyi geçirip cehenneme gönderdim anında. Tacoslarımı o serseri heriften çok önce ısmarlamıştım. Topal ve kuzey lehçeliydi üstüne üstlük.

  -İnsanlar bir gün keşfedecekler uykunun önemsizliğini. Tanrı uyumaz. Adem Peygamber de uyumazdı. Hücreler uyumaz, mikroplar da uyumaz. Filler iki saat uyurlar, köpeklerse uyuyabildikleri kadar. Başka bir şey söylemeyeceğim. İnsanlar günahlarını unutmak için uyurlar. Her gün biraz daha fazla uyuyorlar. Geceye sahip çıkana kadar. Başka bir şey söylemeyeceğim. Ölüler uyumaz. Ben de uyumam. Uyuyanı öldürürüm.

  -Bana borcu vardı. İki ay önce ödeyeceğini söylemişti. Geçen hafta ödeyeceğini söylemişti. Dün ödeyeceğini söylemişti. Buna güvenerek Irene'yi Alicante'ye götüreceğime söz verdim, ancak orada rahatça sevişecektik. İki günlüğüne borç almıştı benden, yalnızca iki gün için...

  -Şans eseri farkına vardı.
  — Kimseye söyleme sakın!
  — Söyler miyim hiç! Beni tanımıyor musun?
  Bir gün bile tutamadı dilini. Ben de söktüm o dili. Ne kadar uzun, upuzundu, çektikçe çıkıyordu.

  -Açık seçik ortada olanın karşısında neden keçi gibi direniyordu? Mahsus yaptı. Kafamı bozmak için. Ben de kırdım kafasını. Birazdan cenazesi kalkacak. Düşerken sert bir şeye çarptı kafasını. Mahsus yapar gibi. Bunu istiyordum.

  -Öldürmek, acımadan öldürmek, ileriye doğru devam etmek için, yolu temizlemek için, yorulmamak için öldürmek. Yumuşak da olsa bir ceset, iyi bir basamaktır yukarıya, yukarılara çıkmak için. Ayaklanın haydi! Önemli olana engel olup ortaya çıkmasını engelleyenlerden kurtulmak için. Zaman daha çabuk geçsin diye. Öldürülünceye kadar hizmet etmek için.
  O zaman buna hak kazanmış olacaklar işte!

  -Savaşın olup bittiği ovayı görmek için sığınaktan çıkıp bir ceset yığınının üstüne tırmanmak, dikkatli beklemek, ellerini gözünün üstüne siper edip bakmak, düşmanın orada olup olmadığına bakmak, üstüne ateş açmak, gafil avlamak, hedefi şaşırmadan, darbeyi olanca ağırlığıyla sol omuzunda duyarak, beni şövalye yapan darbeyi, bizi rahatsız edenlerin işini tamamen bitirmek için, yolumuza taş koymak niyetiyle bir daha hiç çıkmasınlar diye karşımıza, benim düşmanlarım Tanrı'nın düşmanlarıdır, değil mi?

  Devam edecek!

 5. #15
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.665
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643
  MERHABA!

  -"Bilerek yapmadım."
  Ben de. Bu aptalın paramparça olmuş vazonun önünde durmadan yinelediği tek şey buydu. Üstelik vazo (ruhu şad olsun) aziz annemindi, Allah rahmet eylesin. Ben de onu parçaladım. Size yemin ediyorum, ceza kanunu bir an olsun gelmedi aklıma. Kendimi tutamadım.

  -Onu Juan Alvarez'in aleyhinde konuştuğu için öldürdüm. Alvarez iyi dostumdur ve onun Alvarez hakkında söylediği her şey palavraydı.

  -Vinaroz'lu olduğu için öldürdüm.

  -Ölürüm de olmaz dedi! Oysa tek istediğim ona haz vermekti.

  — Biraz daha almaz mıydın?
  Hayır diyemedim ama pilavı da hiç sevmem.
  Biraz daha almazsan pilavımı sevmedin demektir.
  Bu insanlardan oldum bittim rahatsız olurdum. Onlardan bir şey istemeye gitmiştim. Hemen her şey yolundaydı ama... O pilav.
  Biraz daha?
  Bir lokmacık daha?
  Gırtlağıma kadar doymuştum. Kusacağımı hissettim. Yapmaktan başka çarem kalmadı. Zavallı kadın, gözleri açık gitti sonsuzluğa.

  -Hiç can sıkıcı, yapışkan, durmadan ısrar eden bir piyango biletçisini öldürme isteği duymadınız mı? Herkes adına yaptım.

  -Üç yıldır düşlüyordum bunu: Yeni elbisemin ilk günü. Tiril tiril, beyaz bir elbiseydi, tam istediğim gibi. Kuruş kuruş para biriktirip almıştım sonunda. Yepyeni yakalar, bıçak gibi ütülenmiş pantolon, paçalar mükemmel teyellenmiş.
  Bu herif, bu sağır, iğrenç herif belki istemeden sigarasının külünü düşürüp elbisemi yaktı. Korkunç bir delik! Siyah! Etrafı kahverengi. Bir çatalla deldim onu. Ölmesi uzun sürdü.

  -Yemek yiyeceğine geviş getirdiği için öldürdüm onu.

  -Ellemekten başka bir şey yapmadım. Sinirden kasıldı. Küçük bir pandik için. Ayrıca iyi bir parça da değildi. Eti sarkmış cinsten. Değmezdi. Belki bundan ötürü iyice köpürdü. Olur şey değildi. Bir kalabalık oluşmaya başladı çevremizde. Önce tokatla giriştim. Bacaksızın biri o itiş kakışta yoldan geçen kamyonun altına girdiyse, bunda benim suçum ne?

  -Zavallı o kadar çirkindi ki, her karşılaşmamız bir küfür gibiydi. Her şeyin bir haddi vardır.

  -Yolun kıyısında, karşı kaldırıma geçmek için bekliyorduk. Işıkla zincirlenmiş arabalar, birbiri ardından hızla geçiyordu. Yapmam gereken, biraz itmekti onu. On iki yıldır evliydik. Önemi yok.

  -Çok çirkin bir çıbanım vardı. Şişkin ve irin dolu.
  O doktor (bu doktor)— benimki tatildeydi:
  Bak canım, bu önemsiz bir şey. Bir sıkışta geçer gider, farkına bile varmayacaksın, dedi. Acıyı azaltacak bir iğne yapmasını istedim. Değmez bile buna, dedi.

  İşin kötüsü yanımda bir de cerrah bıçağı duruyordu. İkinci sıkışında geçirdim, âdet olduğu üzere, aşağıdan yukarıya.

  -Hiç canınız sıkıldığı için, yapacak başka şeyiniz olmadığı için birini öldürdünüz mü? Eğlendirici oluyor.

  -İkinci perdeyi okuyordum ona. Emilia ile Fernando arasındaki sahne en iyisidir. Herkes bilir bunu. Benim oyunlarımı bilenlerin tümü de bu konuda hemfikirdir. Oysa bu aptal uykusuzluktan ölüyordu, gözünü açamıyordu. Bacaklarını iyice ayırmıştı, kafası bir çan tokmağı gibi önüne düşüyordu. Bazen aniden uyanıp gözlerini açıyor ve olup biteni büyük bir ilgiyle izliyormuş gibi yapıyordu. Derken yeniden kendinden geçiyor, kütük gibi sızıp uyuyordu. Ona yardımcı olmak için kafasına bir yumruk çaktım. Herkül denen herif, rivayete göre bir yumrukta boğaları gebertirmiş ya, onun gibi. Birdenbire esrarengiz bir güç çıktı içimden. Ben de şaşırdım.

  -Görürüz bakalım şimdi grev ilan edebilir mi?

  -Onu öldürmem için yirmi lira verdiler.

  -Bu aktör o kadar kötüydü ki ... onu seyreden herkes "geberesiye" diye düşünürdü. Ben de tam geberesice diye düşünürken, sahnenin üstünden bir şey düştü ve kafası ikiye ayrıldı. O zamandır ölümünden sorumlu olduğumu düşünüp vicdan azabı çekiyorum.

  -Horluyordu. Horlayan aileden biriyse bağışlanabilir. Oysa bu horlayanın yüzünü bile görmemiştim o güne kadar. Horultusu duvarları delip geçiyordu. Ev sahibine şikayet ettim. Güldü. Sonra … bu MÜCESSEM horultunun kaynağım keşfetmeye gittim.
  Neredeyse kovdu beni.
  Benim suçum yok. Ben horlamıyorum. Ayrıca ben horluyorsam bile, ne yapabiliriz? Hakkımdır, horlarım. Kulaklarına pamuk tıka.
  Uyumak imkânsızdı: Horluyorsa gürültüden ötürü. Horlamıyorsa: Horlamasını beklemekten ötürü. Duvarı yumruklayınca bir an susuyor, sonra hemen yine başlıyordu.
  Bir gürültüye bekçilik etmenin ne demek olduğunu bilemezsiniz. Bir çağlayan. Dev bir hava akımı. Köşeye kıstırılmış vahşi bir hayvan. Yüzlerce insanın ölüm döşeklerinde verdiği son nefesler içimi parçalayıp, kulaklarımı zehirliyordu artık. Uyumak imkânsızdı! İmkânsız! Evden taşınmaya da hiç niyetim yoktu. Bu kadar uygun kira ile nerede ev bulurdum? Yeğenimin tüfeğiyle vurdum onu.

  -Haklıydım. Teorim ... su götürmezdi. Doğruydu! Oysa bu ihtiyar bunak, o kül yutmaz sırıtışıyla, sanki kendisi Kutsal Leylek'miş ve sadece albenisiyle edindiği tanrısal yenilmezliğin temsilcisiymiş gibi, teorime karşı çıkıyordu.
  Savlarımın tümü doğruydu şüphesiz. Oysa bu tirit, ihtiyar aptal, kirli sakal, dişsiz ağız, omzunda taşıdığı fahri profesörlükleriyle, artık hiç kimsenin okumadığı kitaplarında ve kemikleşmiş kafasında yaşayan demode kavramlarında inat ederek benim savımı sorguluyordu. Kokuşmuş bunak! Diğerleri, maestronun ağzından çıkan keçisel kabalıkların karşısında korkakça susup oturuyordu.
  Savunduğum şeyi batırmaya kararlı bu alaycı sırıtışın karşısında tezimin bir değeri yoktu elbette. Ben orada en çok, istenmeyen bir konuktum! Savunduğum şeyler, onun kokuşmuş beyninin kavrayamayacağı bir konumda olduğu için, bilime, elbette onun temsil ettiği bilime, hakaret gibi geliyordu. Artık dayanamadım, çileden çıktım, çanı alıp kafasına geçirdim. Bronz tokmağı beynine saplandı.
  Büyük bir kayıp değil bu. Ölü kırmızıbalık gözlerinin dışında.

  -Kadifeye dokunamam. Alerjim var kadifeye. Adı geçse tüylerim diken diken olur. Bu konu nereden açıldı bilmiyorum. O kibirli herif için en önemli şey kendi keyfiydi. Neresinden çıkardı bilmiyorum ama el kadar bir parça kadifeyi yanaklarıma, boynuma, burnuma sürmeye başladı.
  Yaptığı son şey bu oldu.

  -Ben modacıyım. Kendimi övmek için söylemiyorum: Şöhretim ortada! Ülkemizin en iyi modacısıyım. Bu kadın, onu giydirmem için çok ısrar etti. Evine çağırdı, istediğimi yapabileceğimi söyledi. Yanlış anlaşılmasın.
  Geçen sene çizdiğim gri tayyörle, gül rengi eldivenler giydiği yetmiyormuş gibi, bu sefer yaptığım yeşil tuvaletin üstüne portakal rengi tül bir eşarp koymuştu. Eşarbını gizlice otomobilin tekerleğine düğümledim. Geri kalanı motor halletti.
  Rüzgârı da suçlayabilirsiniz.

  DEVAM EDECEK....

 6. #16
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.665
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643
  merhaba!

  -Bu işle ilgilenmediğini söylüyordu bana. Bu meseleyle ilgisi olmayan kişisel sorunları açıklamak zorunda değilim. Oysa bu yün çorapları çok daha ucuza alabileceğini söylüyordu. Mümkün değildi bu, ona maliyetine veriyordum. İşi bitirmek zorundaydım, çünkü acele paraya ihtiyacım vardı. Bu sefer de tutturdu düzineyle alırsa iki buçuk peso daha ucuza geliyor diye. İğrenç bir yalandı bu. Kötü bir puro içerek, nasıl ciddi, nasıl kendine güvenmiş konuşuyordu görmeliydiniz!

  -Tezgâhın üstündeki iki kiloluk demir darayla işini bitirdim.

  -Onu başım ağrıdığı için öldürdüm. Beni hiç ilgilendirmeyen bir sürü şey hakkında, durup dinlenmeden konuşuyordu. Ayrıca, ilgilendirse de, işler değişmezdi. Önce saatime baktım. Altı kere. Mahsus. Yüzsüz umursamadı bile. Sanırım bu husus göz önüne alınacaktır.

  -Beni sigarasıyla fena halde yaktı. Kötü bir niyeti olduğunu söylemiyorum ama acı acıdır. Yanık çok acı vericiydi, gözüm karardı, öldürdüm. Ben de (onun gibi) isteyerek yapmadım, ama o şişe de oradaydı işte.

  -Ne yani? Eğilmişti. Kıçını öylesine bir gülünçlükle ortaya çıkartmıştı ki, öylesine el altındaydı ki, itme isteğine karşı koyamadım.

  -Küçük kız kardeşini Kralların Gecesi öldürdü, bütün oyuncaklar onun olsun diye.

  -Piyango bileti satarım: Öbür meslekler kadar şerefli bir mesleğim var. 18327'nin kazanacağından emindim, içime doğmuştu. Bileti, sokağın köşesinde duran iyi giyimli genç adama teklif ettim. Laf aramızda, bu görevimdi. O da bu numaraya ilgi gösterdi. Beni cesaretlendirdi. Ama sonra, kibarca reddetti. Güzel bir tavır değil bu. Bir şeyi istemiyorsanız, kararlı olmalısınız. Israr ettim. Görevimdi bu. Öyle değil mi? Gülümsedi. İnançsız bir gülümseme. Sanki bu numaranın kazanmayacağından eminmiş gibi. Bilet almayacağına inansaydım, hiçbir şey olmayacaktı. Ama birisi ilgi gösterirse, alacak demektir. Çevremize insanlar toplandı. Sonra benim hakkımda ne derlerdi? Bu bir hakaretti. Kendimi korumaya çalıştım. Nefsi müdafaa. Yanımda hep bir usturacık bulundururum. Her ihtimale karşı. Evet, doğru, büyük ikramiye o bilete çıkmadı ama hiç değilse amorti çıktı. Hiçbir şey kaybetmeyecekti: Biletlerin sonundaki 7 şanslı sayıdır hep.

  -Mexicali Satranç Kulübünde sorabilirsiniz, Hermosillo Gazinosunda sorabilirsiniz, Sonora Köşkünde sorabilirsiniz: Ben, ondan çok daha iyi bir satranç oyuncusuyum. Mukayese mümkün değil ve beş oyun art arda yendi beni. Bilmem anlayabiliyor musunuz? O, üçüncü sınıf bir oyuncu. Mat olunca fili aldım ve çaktım. Gözüne geçirdiğimi söylüyorlar. Gerçek bir çoban matı!

  -Uçak 6.45'de kalktı. Ona, beni 5'de uyandırmasını söylemiştim. Saat 7'de uyandım. İşin kötüsü beni zamanında uyandırdığını söylüyordu. Uyandırılırsam hiçbir zaman yeniden uyumam. Acapulco'da bir işim yoktu ama hâlâ inat ediyordu: "Uyandırdım efendim. Uyandırdım sizi." Yalanları beni çileden çıkarttı. Birisi onu elimden alana dek kafasını duvara çarptım.

  -Benden daha zengin, daha akıllı, daha cömertti. Daha uzun boyluydu, daha yakışıklı, daha akıllı, daha iyi giyinip daha iyi konuşuyordu: Eğer bütün bunların ayrıcalık olduğuna inanmıyorsanız aptalsınız demektir. Hep kendimi bu adamdan kurtarmanın bir yolu olmalı diye düşündüm. Zehirlemekle iyi yapmadım: Çok acı çekti. Buna üzüldüm: Çok daha çabuk ölmesini yeğlerdim.

  -Doğrusu, bunun ortaya çıkacağına inanmıyordum. Evet, en iyi dostumdu. Kuşkusuz. Ben de onun en iyi dostuydum. Ama son zamanlarda ona tahammül edemiyordum. Aklımdan geçen her şeyi önceden biliyor, tahmin ediyordu. Kaçmak olanaksızdı. Aklımda henüz şekillenmek üzere olan düşüncelerimi bile önceden biliyordu. Çırılçıplak yaşıyor gibiydim. İyi hazırladım ölümünü. Belki cesedi anayolun fazla yakınına bıraktım.

  -Sırtımdan aşağı, yakamdan içeri bir parça buz attı. Karşılık olarak yapabileceğim tek şey vardı: Ben de onun kanıni dondurdum.

  -Sekiz saat uyumazsam hayatım kayar. Ertesi sabahın yedisinde ayakta olmam gerekiyordu, gecenin ikibuçuğu olmuştu ve hâlâ oturuyorlardı. Kıçları koltuklara yapışmıştı sanki. Keyiflenmişlerdi. Allah biliyor ki onları yemeğe davet etmekten başka çarem yoktu. Gırtlağa kadar konuşmaya batmışlardı, dır dır dır, güldür güldür, lafı birbirlerine atarak, konudan konuya atlayarak, ipin ucunu iyiden kaçırmış olarak kaynatıyorlardı sohbeti.
  Her şeye muhaliftiler, ne olursa olsun. Saçma sapan şeylerden konuşarak birbiri ardına kahve-konyak içiyorlardı. Kahveler, konyaklar gelsin-gitsin! Ansızın küçükhanımın aklına sarmısak çorbası içmek geldi. (Ahçım ünlüdür bu konuda). Artık dayanamadım, onları başka çarem kalmadığı için yemeğe davet etmiştim. Çünkü ben görgülü bir insanım. Aşağı yukarı zamanında geldiler, dokuz-dokuzbuçuk arası. Sabahın ikibuçuğu olmuştu ve gitmeye niyetleri yoktu. Aklımı saatten ayıramıyordum ama saate de bakamıyordum. Görgülü bir insanım ben, her şeyden önce.
  Sabah yedide kalkmam gerekiyordu. Sekiz saat uyumazsam leş gibi olurum. Üstelik konuştukları konular bence hiç önemli değildi. Hiç değildi. Elbette kaba bir insan gibi davranıp, onlara bir şekilde gitmeleri gerektiğini söyleyebilirdim. Ama bu benim tarzım değil. Genç yaşında dul kalan anneciğim, beni en iyi şekilde yetiştirmişti. Tek istediğim uyumaktı. Bence geriye kalanın önemi yoktu. Çok uykum geldiği için değil: Ertesi gün ne halde olacağımı düşünüyordum. Görgü anlayışım numaradan esnememi engelliyordu. Esnemek basit insanlar için olağandır.
  Bir şundan, bir bundan, bir ondan, bir bilmem neden, konkenden, satrançtan, pokerden... Ginger Rogers, Lana Turner, Dolores del Rio (sinemadan nefret ederim), Cuernavaca'da cumartesinden (Cuernavaca'dan nefret ederim), Ah, Acapulco'daki evlerden, villalardan (o an Acapulco'dan nefret ettim), bilmem kim ne kadar para kaybetmiş, size göre, sizce, siz ne düşünüyorsunuz bu konuda, sizce, size göre, sizin için...
  Ve cumhurbaşkanı ve başbakan ve opera (operadan nefret ederim) ve İngiliz kaşmirleri, Burlington çoraplar, Don Pedro, iş durumları, arabanın cantları...
  Zehirin rengi tıpatıp konyağın rengiydi.

  DEVAM EDECEK!

 7. #17
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.665
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643

  Ağaca astım onu. İdam ettim.

  MERHABA!

  -Karım, bayım, tavada yumurtaya nasıl davranıyorsa, çocuklarımıza da öyle davranırdı. Hiçbirini rahat bırakmazdı. Aradaki fark şu ki, çocuklar büyür eninde sonunda ve başlarının çaresine bakarlar. Oysa tavadaki yumurtalar (iyi pişirilmiş bir çift tavada yumurtayı hiçbir şeye değişmem) Tanrı'nın en büyük nimeti gibi yenilmelidir, iyi hazırlanırsa! Asıl sorun, her şeyde olduğu gibi, kararını bilmektir!
  Ben, duvarcı ustasıyım. Yapı ustası. Kararın kararından söz ederken ne konuştuğumu biliyorum. Yumurtalar için önemli olan, tavadaki zeytinyağının miktarı ve kızgınlığıdır. İçine atılacakları zeytinyağının miktarı ve kızgınlığı. Tavaya dikkatle kırılıp konmalıdırlar. Ve tam zamanında tavadan çıkarılmalıdır! Yumurtanın akı pasta hamuru gibi şişkin olmalıdır. Yumurta asla yapışmamalıdır tavaya! Karımın dediği gibi. Daha ne diyeyim. Tanrıya şükür: Tavadaki yumurtanın sarısı akına karışmışsa ya da sarısı patlamışsa, o artık tavada yumurta değildir. Hiçbir şeydir.
  Yanığın o kadar kötü olacağını kim düşünebilirdi?

  -İsteyerek yapmadım.
  Tabancanın dolu olduğunu unuttuysam, neden beni onu öldürmekle suçluyorsunuz? Herkes bilir belleğimin zayıf olduğunu! Ne yani, bir de suçu mu yükleneyim?! Bu kadarı da fazla doğrusu!

  -Yaban kazı avlamaya gittik. Ben pusuya yattım sazlıkta. Bilmem neden ateş ettim bu şişkin, şişko, gülünç, tirol şapkalı (üstelik şapkanın bir de tüyü vardı) herife?

  -Bilmiyorum. Siz düşünedurun. Belki sizin hamurunuz başkadır. Başka türlü bir geçmişiniz vardır belki. Ama ben böyleyim. Ne yapalım? Bütün sorumluluğu, her şeyi kabul ediyorum. O gün yeni ayakkabılarımı ilk kez giyiyordum, bu bir gerçek. Eğer meseleyi derinleştirmek gerekirse, bütün suçun kunduracıda olduğunu söyleyebiliriz. Ben... bir erkeğim. Gerçek bir erkek! Bay Hoyos'un bahsettiklerinden. Affetmedim, evet. Gün gibi ortada! Dayanılmaz acılar vardır. Bir gün uyuşturmadan ameliyat ettiler beni, ben öyle yapmalarını istemiştim. Bu başka hikâye, bununla ilgisi yok. Doğrusu daha fazla dayanamadım. Görünmeyen acılar, acı sınıfına girmezler, ikiyüzlüdürler. Tramvaya biner binmez başladı olaylar dizisi: Ayağıma bastı, evet, ayağıma bastı. Sonra kibarca özür diledi. Kabullendim ve bir şey olmadı. Tabii tanımadığınız biri, hele ayağınıza da basıyorsa, sevimsiz biridir. Az sonra, sanırım öbür durakta, Calle Mayor'un başında bir itişme oldu tramvayın içinde ve bu adam ikinci kez ayağıma bastı. Bu sefer özür dilemedi. Dayanamadım, iyice bir hırpaladım adamı. Sonra... üçüncü kez ayağıma bastı. Sonrasını biliyorsunuz. Ayrıca... dünyanın en iyi Amerikan usturalarını üreten şirketin temsilcisiysem, bu da benim suçum değil. Bu bir yana, ben gerçek bir erkeğim!

  -Fiş numarası: 342
  Hastanın adı: Agrasot, Luisa
  Yaş: 24
  Doğum Yeri: Vera Cruz
  Teşhis: Ciltte kabartılar. Muhtemelen polibacilar'dan kaynaklanıyor.
  Tedavi: 2 milyon ünite penisilin
  Sonuç: Sıfır
  Gözlemler: Görülmemiş vaka. Tedaviye tepki vermiyor.
  Onbeş gündür aklımdan çıkmıyor bu iş. Teşhis doğruydu. Hiçbir kuşkuya yer yoktu. Penisilin işe yaramayınca, umarsızca her çeşit ilacı denedim. Nereden başlayacağımı bilmiyordum, işin içinden nasıl çıkacaktım? Ona bir doz potasyum siyanür verinceye kadar haftalarca, günden geceye başka şey düşünemez olmuştum. Sabrın da bir haddi vardır, hastayla bile.

  -Sinema Yazarları Sendikası yöneticilerinden biri senaryo dosyamı kibarca geri verdi.
  Özür dilerim bayım ama komisyonumuz bu konunun kabul edilmeyeceğine karar verdi. Öykünüz bir ay önce Bay Julio Ortega'nın yolladığı öykünün tıpatıp eşi.
  İmkânsız. Bu hikâye tümüyle bana ait. Benimdir. Ben kurdum. Benim!
  Yalnızca öykünün ismi ve birkaç küçük ayrıntının farklı olduğunu söylüyorlar.
  Olur şey değildi. Çok iyi bir hikâyeydi. Tamamen özgün. Anlıyordum, hikâyem bu esrarengiz komisyonun saygın üyelerinden birinin hoşuna gitmişti ve herif hikâyeyi sahiplenmeye kalkışmıştı. Bastırdım biraz.
  Bay Ortega'nın öyküsünü görebilir miyim?
  Hemen çıkarıp verdi. Bir göz attım, sahi yahu, iki öykü birbirine çok benziyordu. Olur şey değildi, onun aklına nasıl gelebilirdi bu, imkânsızdı. Benden önce yollanmış olsa bile! Benden önce yazmış olsa bile, fikir benimdi! Yalnızca benim! Bu bir soygundu! Bunu söyledim, bunu bağırdım. Anlamak istemediler. Zamanın düşünce için hiçbir önem taşımadığını kabul etmiyorlardı. Şiirin ne olduğunu çok az insan bilir. Onu hikâye ile karıştırıyorlardı. Miskindiler, gereksinimlerini karşılamak için uydurdukları tarihle oyalanıp duruyorlardı. Fısıldaşıp gülüyorlardı. Aptallar! Savurganlar! Yüzümün kızardığını hissettim. Ancak beni haksız yere suçlarlarsa yüzüm kızarır. İçim çekildi. Midem bulandı.
  Derken odaya Bay Ortega girdi. Adi, bayağı bir herif! Görünüşünden hangi bokun soyu olduğu hemen anlaşılıyordu: Bu fikirlere sahip olamazdı, mümkün değildi. Kütkafa, büyük göbek, kasap gibi bir herif. Kâğıt zımbasıyla öldürdüm onu. Herhangi bir şeyle de yapılabilirdi. Bir domuz gibi aktı kanı.

  -Öğretmenim. On yıldır Tenancingo, Zac'da ilkokul öğretmenliği yapıyorum. Okulumun sıralarından çok çocuk geçti. Sanırım iyi bir öğretmenim. O... Panchito Contreras gelene kadar sanıyordum hiç değilse. Ne bir sözümü dinliyordu, ne de bir şey öğreniyordu. Çünkü öğrenmek istemiyordu. Herhangi bir cezanın da yararı yoktu. Ne ahlaki, ne de bedeni hiçbir cezanın yoktu yararı. Korkusuz bir gururla bakıyordu gözümün içine. Yalvardım ona. Dövdüm de. Faydası yoktu. Öbür çocuklar benimle alay etmeye başlamışlardı Bütün otoritemi yitirdim. Uykularım, ağız tadım. Derken bir gün, artık daha fazla dayanamadım ve örnek olsun diye okulun bahçesindeki ağaca astım onu. İdam ettim.

  -Aptalın tekiydi. Üç kere anlattım, ince ince izah ettim adresi. Açık seçik. Çok basitti zaten: La Reforma Caddesini beşinci köşebaşına kadar yürümesi gerekiyordu. Üç kere karıştırdı ve söylediklerimi tekrar edemedi. Ona çok iyi bir plan çizdim ama boş gözlerle inek gibi yüzüme bakıyordu.
  Anlamadım.
  Omuzlarını kaldırdı. Öldürmeye yeterli neden vardı. Öyle yaptım. Üzülüp üzülmediğim başka meseledir.

  DEVAM EDECEK!

 8. #18
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.665
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643
  MERHABA!

  -Dakik bir insanım. Hiçbir zaman, hiçbir buluşmaya geç kalmam. Benim merakım da bu. Ve... bir randevum vardı. Randevum vardı ve karnım acıkmıştı. Randevu önemliydi ama o garson çok yavaştı çok, bana servis yaparken çok, çok acelem vardı. Ne kadar mızmız soruyordu ne almak istersiniz diye... Acelemi hiç anlamaya çalışmadan. Yüreğimi burkan acelemi. Kafasına çakmaktan başka çarem yoktu. Bu kadarı da fazla diyebilirsiniz. Ama kanıtlayın haydi, deneyin, bakalım! İki tabak arasında tam 17 dakika bekletiyordu. Bunun art arda ne demek olduğunu anlayabiliyor musunuz? 17 dakika beklemek, saatin kollarım seyrederek, yelkovanın döndüğünü ve yine döndüğünü görerek? Randevu ayvayı yemişti, işin kötüsü, garson... kendini korumadı. Anımsamak istemiyorum.

  -Bu hanım her sabah ve her akşamüstü köpeğiyle yürüyüşe çıkardı. Aynı saatte. Yaşlı bir kadın, çirkin, kötü yürekli olduğu aşikar. İlk görünüşte anlaşılıyordu bu. Benim yapacak önemli bir işim yoktu ve o park sırasını severim. O park sırasını, başkasını değil. Mahsus yaptığı belli! O rezil it ise görülmüş görülecek en kötü yaratıktı. Uzun tüyleri her yerde, beni kokladı, inceledi her günkü gibi. Sonra gözlerimin önünde ortalığı kirletti. Bunak onu mümkün olan bütün güzel isimlerle çağırıyordu: Cancağızım, kıralcığım, imparatorcuğum, melekçiğim, oğulcuğum. Yarım dakikadan fazla düşündüm yapacağım işi. Hayvanın suçu olduğu söylenemez. İki adım ötede bir ev inşaatı vardı, ameleler demir çubukları oraya, elimin altına bırakmışlardı. Bütün gücümle bir tane indirdim ihtiyara. Sokağı geçerken ayağım takılıp düşmeseydim, nah yakalardınız beni.

  -Excelsior gazetesini istedim, Popular'ı getirdi. Delicado marka sigara ısmarladım. Bir paket Chesterfield getirdi. Bir şişe bira istedim, bir şişe siyah bira getirdi.
  Kan ile bira, beraber yerde güzel bir görünüm değil.

  -Konuştu ha konuştu ve konuştu ve konuştu babam bre konuştu ha konuştu. Ve konuştu!
  Ben evimin kadınıyım ama bu şişman hizmetçi ha babam konuşmak ve konuşmak dışında bir şey yapmıyordu. Neredeysem oraya gelip konuşuyordu. Kapıdan girer girmez başlıyordu konuşmaya. Her şey hakkında ve her şey üstüne konuşuyordu. Hiçbir şeye torpil geçmeden. Neden mi kovmadım onu? Üç aylığını ödemek zorunda kalacaktım o zaman. Ayrıca kemgöze inanırım ben. Bana nazarı değebilirdi. Banyoda bile ondan, bundan, şundan konuşmayı sürdürdü. Susturmak için havluyu ağzına tıktım. Hayır, bundan ötürü ölmedi, konuşamadığı için öldü: Sözcükler içinde infilak etti.

  -Şöyle oldu: 46 yıllık evliydiler. Çocuklar evlenip gitmişlerdi. Onları yarı yolda bırakıp. Onlar da kendilerini köpek beslemeye vermişlerdi. Aşağı yukarı 7 köpekleri olmuştu. Çeyrek yüzyılda. Eski bir evde oturuyorlardı. Rutubetli, koridorumsu, uzun ve dar bir evdi. Nem kokardı, bok kokardı. Ama onlar kokunun farkında değildi. Karanlıktı. Köpeklerin hiçbirini Julio kadar sevmediler. Bu köpeğin yeri yüreklerinin tam orta yeriydi. Julio fazla yılışık ve pis bir süs köpeğiydi. Fazla şımartılmıştı itoğluit. Bütün gününü erişebildiği her şeyi yalayarak geçiriyordu. Yatağın ayakucunda uyuyor, günün ilk ışıklarıyla yukarılara tırmanıp diliyle onları uyandırıyordu.
  Bir gün... yaşlı kadın kıskandı. Köpeğin, kocasını ona yeğlediğine inanıyordu. Acısını içine attı ve sustu. Türlü çeşitli oyunlarla köpeğin dikkatini kendine çekmeye çalıştı. Durmadan abur cubur rüşvetler vererek. Ama Julio kayıtsızca, önce kocasını yalamaya devam etti. Kadın yavaş yavaş zehirledi kocasını. Bir rivayete göre ihtiyar adamla köpek aynı gün ölmüşler. Bu bir şair palavrasıdır. Köpek adamdan üç yıl daha fazla yaşadı. O iyi yürekli hanımın rahat kucağında.

  -Art arda yedi kere dansa kaldırdı beni. Reddetmek yararsızdı. Annemle babam gözlerini benden ayıramıyordu. Hıyarın ritm, tempo denen şeyden de haberi yoktu. Üstelik avuçları da terliyordu. Göğsümdeki incinin iğnesi de uzun mu uzundu...

  -Tabancam olduğu için öldürdüm onu. İnsana çok zevk veriyor elinde bir tabanca olması.
  Düzeltme:
  "Benim olduğu için öldürdüm" yerine
  "Benim olmadığı için öldürdüm" okunmalı.

  DEVAM EDECEK..

 9. #19
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.665
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643
  merhaba!

  -Allahın belası bir soğuk vardı. Yediyi çeyrek geçe geleceğini söylemişti. Venustiano Carranza ile San Juan de Letran'ın kesiştiği köşede buluşacaktık. Ben dakikliğe hayran o saçma adamlardan, saatlerine eski zaman tanrısı gibi davranan kişilerden değilim. Zamanın esnek olduğunu bilirim. Yediyi çeyrek geçe denilip, yedi buçukta gelinirse, aynı şeydir bence. Açık kafalı, geniş yürekli davranırım her durumda. Hep hoşgörülü bir insan oldum. İyi cins bir liberalim ben. Ama liberal bile olsanız, hoşgöremeyeceğiniz şeyler vardır. Ben randevularıma sadık ve dakiksem, herkes öyle olmak zorunda değil elbet, ama bunun da bir haddi olmalı. Benim de sabrımın bir sınırı olduğunu söylemiştim di mi? O boktan köşe başı, yeryüzünün bütün yellerine açıktır. Yedi buçuk. Sekize yirmi var. Sekize on var. Sekiz. Doğal olarak kendinize onu neden ekmediğimi soracaksınız. Çok basit: Ben verdiğim söze saygı duyarım, eski hamurdan yoğrulmuşum, biraz eski kafalı bile diyebilirsiniz bana, ama bir şey söylersem... yaparım. Hector bana yediyi çeyrek geçe randevu vermişti. Bir buluşmayı ıskalamayı aklım almaz benim. Sekizi çeyrek geçti, yirmi geçti, yirmibeş geçti, sekiz buçuk. Hector ortalarda yok. Tamamen donmuştum. Ayaklarım sancıyordu, ellerim sancıyordu, göğsüm sancıyordu, saçlarım sancıyordu. Doğrusu kahverengi paltomu giymiş olsaydım o gün olanlar olmayacaktı. Ne yapalım, kader bu. Sizi temin ederim öğleden sonra üç sularında evden çıkarken havanın böyle bozacağını kimse bilemezdi. Dokuza yirmibeş var, yirmi var, çeyrek var. Bitkindim, soğuktan morarmıştım.
  Dokuza on kala geldi. Memnun mesut, sakince gülüyordu bana. Kalın gri paltosu ve kürklü eldivenleriyle.
  Merhaba birader!
  Aynen böyle dedi, bu kadar. Dayanamadım. Yoldan geçen tramvayın altına ittim onu.

  -Sebzeli işkembe çorbasını çok severim. Zaten sakatattan çok sevdiğim bir yemek yoktur. Daha lezzetli bir şey olabilir mi? Dokuz yaşından beri bilirim işkembenin tadını. Bu çocuk hayır diyordu, istemiyorum, olmaz, yemeyeceğim. Hoşlanmıyormuş. Daha tatmamıştı bile! Mızmızlanıyor, direniyor, ağzını sımsıkı kenetliyor, kenetliyor, kafasını iki yana sallıyordu durmadan! Bir lokma olsun tadar değil mi insan? Ağlamaya başlayınca ısrar etmeyi kestim. Dayağı yediği için öldüyse, suç onundur. Biliyorum, benim oğlum olması hafifletici bir neden değil. Ama bir tabak sebzeli işkembe çorbası, nefis pişirilmiş, ağzınıza layık, saf işkembeden yapılmış, iştah açıcı... ve bu aptal velet, hayır, yemem de yemem diye tutturmuştu... sırf inat etmek için.

  DEVAM EDECEK...

 10. #20
  metamorphosis
  Misafir..
  Alıntı güney´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Kadının biri sürekli rüyasında hep aynı adamı görüyormuş uzun yıllardır ve aşık olmuş bu rüyasındaki olaganüstü adama ve sürekli omu diyerek bakmış etrafına...
  yıllar sonra annesi vefat etmiş kadının ve cenazede gördüğü şey onu dehşete düşürmüş zira yıllardır rüyasında gördüğü ve tutkuyla aşık olduğu adam annesinin cenazesindeymiş...
  ve kadın iki gün sonra kızkardeşini öldürmüş...

  Sizce neden bu kadın kardeşini öldürdü...?
  evet sevgili mopsy en doğru cevabı sen verebilirsen analizini yapacağım...hadi bakalım
  NEDEN?
  Tek açıklaması annesinin vefatında gördüğü adamı yeniden görmek için kız kardeşini öldürür.

Benzer Konular

 1. THY Örnek Mülakat Soruları
  dogangunes Tarafından Eğitim Öğretim Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 06-10-2014, 01:59 AM
 2. Chavez'den Örnek Davranış
  SOSYALİST Tarafından Destekliyoruz, Alkışlıyoruz Foruma
  Yorum: 23
  Son mesaj: 16-12-2010, 09:48 AM
 3. Örnek ve Değerli Anne!
  KİRMİZİELMA.05 Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 03-01-2010, 01:31 AM
 4. Örnek insan
  simqe Tarafından Süper Sözlük Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 28-10-2009, 07:11 PM
 5. Örnek Bir Dua
  nefisetülilm Tarafından Dualar Hadisler Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 06-10-2009, 11:21 PM
Yukarı Çık