İnsanlar vardır. Duyarsınız. Hep koşulların engellerinden, içinde bulundukları ortam nedeni ile yapamadıklarından şikayet eden insanlar... Hep mutsuz hep umutsuz, hep amaçsız. Koşullarının değişmesini beklerler...
Çocuk vardır. Ders çalışmak için masayı, odayı, odada duvar rengini, müzik setini, setteki CD ' nin iyisini bekler durur.
Kadın vardır. Bekardır. Baba evinden uçup gideceği, gittiği yeni evinde yapacaklarını bekler durur. Gideceği yer de her şey iyi olacak, o güzel şeyler yapacak, güzel çocuklar, akıllı çocuklar yetiştirecek, o mutlu, çocukları mutlu, eşi mutlu olacaktır.
Kadın vardır. Evlidir. Bıkmıştır kocasından ev işlerinden kendi yaşadıklarının tamamından. Boşanacaktır. Yeni bir eve taşınacak özgür olacak her dilediğini yapacaktır o zaman. Bekler durur güzel günleri.
Adam vardır. Evlidir. Bıkmıştır. Evinden, işinden her şeyden. Boşanacak, ayrı bir evde dilediğini yaşayacaktır. Gece istediğinde yatacak, istediğinde kalkacak, kimseye laf anlatmayacak keyfince yaşayacaktır.
Adam vardır. İşi vardır. İşinden bıkmıştır. Müdüründen, memurundan, sekreterinden, odacısından bıkmıştır. Emekli olacaktır. Bir dağ köyüne, bir sahil kasabasına gidecek, orda ayaklarını uzatacak, keyfine bakacaktır.
Ev midir, iş midir, masa mıdır, oda mıdır bunları engelleyen ?...
HAYIR......
Bunları engelleyen sizsinizdir. Ama o kadar korkak o kadar yalancısınızdır ki, bunları kendinize bile itiraf edemezsiniz. Bu engeller, sizdedir, sizin beyninizdedir. Yapamadıklarınızın önündeki tek engel sizsinizdir. Engel, özgür olmayan beyniniz, yarından endişe eden aklınız, acı çekmek istemeyen yüreğiniz, beğenmeseniz de içinde bulunduğunuz ortamdan vazgeçemeyen kendinizdir.
Önce kendinizden başlayın bir değişmeye...
Açın beyninizi özgürlüğe, cesarete. Günü yaşamakla başlayın. Ona cesaret edin önce. Gününüzü, bugününüzü yaşayıp da yine mutsuz olursanız, hayallerinize doğru yol alın. Unutmayın, bugün yaşamaktan korkan, bugünü yaşama özürlü olan, yarını da daha sonraki yarınları da bekleyerek geçirecektir, ömrünü.
Yarınlar bitmeyecek ama siz biteceksiniz...

Sakinn_Begendiginiz Oykuler