Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Dostlarınızı Yarı Yolda Bırakmayın...

Eğlence ve Mizah Kategorisinde ve Öykü ve Hikayeler Forumunda Bulunan Dostlarınızı Yarı Yolda Bırakmayın... Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Adam ve hayattaki tek arkadaşı olan köpeği bir kazada birlikte ölmüşlerdi.. Gökyüzüne çıktıktan sonra bembeyaz bulutların arasında dolaşmaya bailadılar.. adam ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye ~Mine~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2008
  Mesaj
  919
  Rep Gücü
  4912

  Dostlarınızı Yarı Yolda Bırakmayın...

  Adam ve hayattaki tek arkadaşı olan köpeği bir kazada birlikte ölmüşlerdi.. Gökyüzüne çıktıktan sonra bembeyaz bulutların arasında dolaşmaya bailadılar.. adam çok susamıştı.. biraz su bulabilmek ümidiyle yürümeye devam ederken, birden kendilerini muhteşem bir manzaranın karşısında buldular.. rengarenk çiçeklerle süslü bir bahçe, altından yapılmış bir bahçe kapısı, ve onları karşılayan beyazlar içinde bir kadın.. Adam köpeğiyle birlikte kadına yaklaştı ve sordu:"Afedersiniz... burası neresi?"

  Kadın ona gülümsedi: "Burası Cennet, efendim" Adam bunun üzerine sevinçle "Harika...!!!" dedi "Peki bana biraz su verebilir misiniz? gerçekten çok susadım".... Kadın cevap verdi: "Tabi efendim, içeri girin... içeride dilediğiniz kadar su bulabilirsiniz....." Böylece adam köpeğine döndü, "Hadi oğlum içeri giriyoruz" diyerek kapıya yürüdü... ama kadın onu birden durdurdu: "Üzgünüm efendim, köpeğiniz sizinle gelemez.. hayvanları içeri almıyoruz..." Bunun üzerine adam bir an durdu.. düşündü.. ve geri dönüp köpeğiyle birlikte geldikleri yolun tam ters yönünde yürümeye koyuldular.... bir süre geçtikten sonra kendilerini bu kez tozlu çamurlu bir yolda buldular, ve yolun sonunda karşılarına çiftlik girişini andıran bir kapıyla yırtık pırtık elbiseli bir dede çıktı... adam sordu: "Afedersiniz.... bana biraz su verebilir misiniz??" Dede "İçeri gel" dedi.. "kapıdan girdikten sonra sağ tarafta bir çeşme var..."Adam sordu: "Peki arkadaşim da benimle gelip ordan içebilir mi?" Dede " Tabii..."dedi.. "çeşmenin yanında köpeğinin de su içebileceği bir kase bulacaksın..." Bunun üzerine adam kapıdan girdi... biraz yürüdükten sonra sağ tarafta çeşmeyi buldu.. Adam çeşmeden köpek de oracıktaki kaseden doya doya içerek susuzluklarını giderdiler.... derken adam geri giderek girişte bekleyen dedeye sordu:
  "Su için çok teşekkür ederim... Peki burası neresi..?" Dede "Burası cennet"dedi. Bunu duyan adam şaşırdı: "Ama nasıl olur..? az önce burası gibi kırık dökük olmayan muhteşem bir yere gittik ve orasının da Cennet olduğunu söylediler..." Dede "şu rengarenk çiçeklerle süslü altın kapılı yer mi?" dedi... "ama orası Cehennem.."Adam iyice şaşırmıştı: "Peki ama orası sizin adınızı kullanarak insanları kandırıyor diye hiç kızmıyor musunuz..??" Dede gülümsedi: "Kızmıyoruz.....çünkü onlar kendi çıkarı için en iyi arkadaşını yarı yolda bırakanları Cennet'ten uzak tutuyorlar...."

  Alıntıdır...


  Dostlarınızı Yarı Yolda Bırakmayın.
  Bir dostun üzüntüsüne herkes sempati duyabilir, bu çok kolaydır.
  Bir dostun başarısına sempati duyabilmek ise çok sağlam bir karakter gerektirir...

 2. #2
  SAHARAY
  Misafir..

  Cevap: Dostlarınızı Yarı Yolda Bırakmayın...

  Dostları yarı yolda bırakmak,onlara sırt dönmekle eş anlamlı benim için...
  Değer verdiğim hiç bir insanı yarı yolda bırakmadım.Değer verdiğim hiç bir insana tabiri
  caizse yamuk yapmadım. Ben birine değer vermişsem olay bitmiştir zaten.
  Değer verdiklerimin her zaman yanındayım ve yanlarında olmaya devam edeceğim...
  Ayrıca dost kelimesi çok iddialı bir kelime,kolay kolay kimseye dost demem,dersemde geri almam...

Benzer Konular

 1. Yarı Yolda Bırakma
  İnci Tarafından Süper Sözlük Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 26-03-2010, 02:51 PM
 2. yarı yolda bırakıp gitti.
  sempatikman Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 19-03-2009, 11:55 PM
 3. 2008-2009 eğitim-öğretim yılı yarı yıl tatili
  carpediemcan Tarafından Eğitim Öğretim Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 10-01-2009, 09:29 PM
 4. Yarı insan yarı hayvan
  ErDaLL Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 03-04-2008, 03:25 AM
 5. Atlet Nevin Yanıt yarı finalde
  YukseLL Tarafından Atletizm Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 08-03-2008, 02:33 PM
Yukarı Çık