Sevgiler vardır hani hic bitmeyen, yasandıkca arkası gelen.Mutlulugun ta kendisidir hani, hic eksilmeyen,Bir narin cicek gibidir hergün yeniden yeseren. Bilirmisin birde hani ulasılamayan sevgiler vardır, hic sulanmadan, hic güneş yüzü görmeden büyüyen ciceklere benzerler. Dilin varmaz hani bu büyük aşkı icinden atıp haykırmaya, ellerin varmaz hani gidip onun elıinden tutmaya. Sadece gözlerin vardır senin bu aşkını anlatan,bir yalan söylemeyen onlardır.

Elinden kurtulup uçan bir kuşa benzer aşk,bazense elinde cok tutup öldürdüğün bir kuşa. Ötüsü mutluu eder seni günün her saati, neşe saçar senin taş*****. En yorgun olduğun bazı sabahlar bile uyandırır belki seni. Ama ne hoştur onunla uyanmak, ne hoştur ona yakın olmak. Belki de uçup kaçırmaktan korkuyorsun ona aşkını söyleyince, o güzelliği biraz daha seyredeyim istiyorsun onu uçurmadan. Ama bir sabah olur ki uyanamamışsındır onun sesiyle, pencereye çıkıp puslu gözlerle aramışsındır. Biraz sonra gelirdi nasılsa önemli değil. Beklemeler devam eder pencere önünde, ama hava artık kararmışdır. Onu görmeden gelen bir gece ne kadarda hüzünlüymüş meğer. Ertesi sabah yine bir hüzünle uyanırsın, yoksa seni terk mi etmişti, hemde onca aşkın rağmen. Şimdi ondan ne bir haber kalmışdır nede bir baska iz, kalakalmışşındır ondaki o büyük aşkla. Halbuki tam onun gittiği gün tüm cesaretini toplayıp onu sevdiğini söylemeyecek, ona olan aşkını yüzüne haykırmayacak mıydın?

Günlerden bir gün o kuşa yine denk gelirsin. Ama herzamanki cıvıl cıvıl öten kuş deyildir artık O. Ağlamak istersin hani ağlayamaz, dokunmak istersin hani dokunamazsın. Tüm ateşini atarsın içine, onca sevgini hapsetmeye çalışırsın bedenine. Ama artık aşkını Ona anlatamanın da faydası yoktur. Ona delice Ona delice yanmanında. Çünkü o kuş artık başkalarının elinde, başkalarının kafesindedir, ve bir dahada senin olmayacaktır.kaynak hikayeler..
__________________________________________________