Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Dayamışlar Matematuğu

Eğlence ve Mizah Kategorisi Öykü ve Hikayeler Forumunda Dayamışlar Matematuğu Konusununun içerigi kısaca ->> AYUPTUR! Trabzonlu Temel Ağa'nın sevgili torunu Eda'ya verilen ödev ile başı derttedir... Eskisehir'e göç eden arkadaşı Niyazi'ye başına gelenleri yazar: ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Mesaj
  1.002
  Rep Gücü
  1278

  Dayamışlar Matematuğu

  AYUPTUR!

  Trabzonlu Temel Ağa'nın sevgili torunu Eda'ya verilen ödev ile başı derttedir... Eskisehir'e göç eden arkadaşı Niyazi'ye başına gelenleri yazar:
  "Niyazicugum. Hani benim küçük torun var ya. Geçen akşam, geturdi ödevini önüme koydi. Bi yandan da aglay. Zaten dertlerini hep baga açar.
  Dedi ki;
  -"Habunlari anliyamadum. O yüzden da yapamadum. Yarin ögretmen beni dövecek."
  Dedum ki; "Aglama usagum, bunun içun ögretmen adam dövmez. Simdi oni çözeruk." Ne mümkün Niyazi kardasum:
  Bi tirenlan, bi otobos ayni istasyondan kalkmislar. Tiren otobostan üçte bir daha hizli gidiy. Otobos iki yerde onbeser dakka istirahat vermis. Tiren da bi yerde durmis, 20 dakka su almis. Otobos saatte 60 kilometro gidiymis. Tiren 5 saat sonra gidecegi yere varmis. Otobos ise ne vakit sonra oraya varacakmis. Ograstum yapamadum. Usak aglay. Derken bub asi geldi. O da çözemedi. Diyrum oga ki, " damat, senun tanidugun tahsilli bi otobos sofori var ise oga soralim, belki o bilebilur. Yahutta sabah olsun ben usagi soforler cemiyetine götüreyum. Onlar arasinda belki tirenle yaris etmis bi sofor vardur da bize nasihat verur."
  Ha, biz bi yandan da usaga tireni tarif ediyruk. Tiren görmemis ki... Ne anasi görmis, ne bubasi. Ben da bi tek askerlukte Erzurum'dan Sivas'a gittiydum. Neysa kardasum, o gece çok kizdum. Diyeceksun ki niye? Usak daha incir agacindan duti ayiramay; mezgiti gosteriyrum, hamsi diy; efendum, yumurtanun fabrikada yapilduguni sanay. Biz gelduk araba yaristiriyruk.
  Yani efendi, otobos saatinda varsa ne olur, geç varsa ne olur? Gurbetten yolci mi bekliysun? Eger varacagi saat onemliysa, edersun yazihaneye bi telefon, derler saga otobosun inecegi zamani.. Bu kadarluk mesele içun sabiyi subyani niye telef edersun? Uşacuklarda şarki yok, türki yok, oyun yok;
  dayamışlar matamatiği. Ayuptur... "
  Alıntıdır.

 2. #2
  - Çevrimdışı
  1. avatar yarışma birincisi
  Üyelik tarihi
  Mar 2007
  Mesaj
  399
  Rep Gücü
  151

  Cevap: Dayamışlar Matematuğu


  çok güzeldi teşekkürler paylaşım için:)

Benzer Konular

 1. Dayamişler Matematuğu, Ayiptur :))
  Apollonius Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 25-12-2009, 01:09 PM
Yukarı Çık