Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3
 1. #1
  1. Hikaye yarışma birincisi
  2. Avatar yarışma birincisi
  Venhar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Nerden
  Bilmiyorum :)
  Mesaj
  4.887
  Rep Gücü
  81913

  ibretlik bir hikaye..

  Bir zamanlar, büyük ve güçlü bir ülkeyi yöneten kralın 4 eşi varmış.

  Kral en çok dördüncü eşini severmiş, bir dediğini iki etmez her şeyin en iyisini, en güzelini ona verirmiş. Kral üçüncü eşini de çok severmiş. Bu güzelliğin bir gün kendisini terk edeceğinden korktuğu için, onu çok kıskanır, üzerine titrermiş. İkinci eşini de severmiş kral. Kendisine karşı her zaman iyi ve sabırlı davranan eşi, kralın ne zaman bir derdi olsa daima onun yanında bulunur sorunun çözümünde ona destek verirmiş. Kraliçe olan birinci eşiymiş kralın. Onu en çok seven, karşılık beklemeden seven, sağlığına ve hükümdarlığına en büyük katkıyı sağlayan bu eşi olmasına rağmen, kral birinci eşini sevmezmiş ve onunla hiç ilgilenmezmiş.

  Bir gün kral ölümcül bir hastalığa yakalanmış. Yakında öleceğini anladığı ve öldükten sonra yapayalnız kalmaktan çok korktuğu için, eşlerinden hangisinin ölüm yalnızlığını kendisi ile paylaşmak isteyebileceğini öğrenmek istemiş. En çok sevdiği dördüncü eşine ölüm yolculuğunda kendisine eşlik etmek ister mi diye sorduğunda aldığı yanıt kalbine bıçak gibi saplanan kısa ve net “mümkün değil” olmuş... Hayatım boyunca seni sevdim. Sen benimle birlikte ölmeyi kabul eder misin sorusuna üçüncü eşi de “hayır hayat çok güzel. Sen ölünce ben yeniden evleneceğim” diye yanıt vermiş. Kral bir kez daha yıkılmış. Her sorunumda her zaman yanımda olan bana yardım eden sendin bu sorunumda da bana yardımcı olur musun talebine karşı ikinci eşinden; “bu sorunun için hiçbir şey yapamam, olsa olsa sana mezarına kadar eşlik eder, güzel bir cenaze töreni yaptırır ve yasını tutarım” karşılığını almış. Büyük bir hayal kırıklığı yaşamakta olan kral birinci eşinin sesi ile irkilmiş. “nereye gidersen git seninle olurum, seni takip ederim...” Ah diye inlemiş kral; “keşke bir şansım daha olsaydı...”

  Yaşamda Hepimiz 4 Eşliyiz Aslında;
  * Dördüncü eşimiz vücudumuz. Onun güzel görünmesi için ne kadar zaman, kaynak ve çaba harcarsak harcayalım öldüğümüzde bizi terk edecektir. * Üçüncü eşimiz sahip olduğumuz servetimiz ve statümüzdür. Ölür ölmez başkalarına yar olacaktır. * İkinci eş; ailemiz ve dostlarımızdır. Tüm sorunlarımızı paylaştığımız bu kişilerin en son yapabilecekleri şey bu dünyadan gözleri yaşlı bizi uğurlamak olacaktır. * * Birinci eş ise ruhumuzdur. Bizimle gelir. UNUTMAYIN !... * Yediklerimiz değil, hazmettiklerimiz bizi güçlü kılar. * Kazandıklarımız değil, biriktirdiklerimiz bizi zengin yapar. * Okuduklarımız değil, hatırladıklarımız bizi bilgili yapar. * Başkalarına verdiğimiz öğütler değil, Bizzat uyguladıklarımız bizi insan yapar.
  __________________

 2. #2
  Acemi Üye sarahhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Yaş
  30
  Mesaj
  126
  Rep Gücü
  440

  Cevap: ibretlik bir hikaye..

  Çok güzeldi tşkler ...
  yazdıkların ayrıca çok güzeldi ve sana katılıyorum ...

 3. #3
  1. Hikaye yarışma birincisi
  2. Avatar yarışma birincisi
  Venhar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Nerden
  Bilmiyorum :)
  Mesaj
  4.887
  Rep Gücü
  81913

  Cevap: ibretlik bir hikaye..

  sarahcığım gerçektende hayatta 4 eşliyiz ama kims bunun farkında değil güsel bir hikaye katılıyorum sana canım

Benzer Konular

 1. ibretlik bir hikaye..
  Venhar Tarafından Dini Hikayeler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 08-05-2008, 10:43 PM
 2. Ibretlik bir Son
  atmaca34 Tarafından Edebiyat Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 05-05-2008, 02:17 PM
 3. Japonlardan ibretlik bir ders
  memedi Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 12-03-2008, 01:52 AM
 4. Aşıgım diyenlere ibretlik bir hikaye
  cronues1 Tarafından Ask ve Sevgi Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 30-11-2007, 08:46 PM
 5. ibretlik kul
  Affrodit Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 18-02-2007, 04:24 PM
Yukarı Çık