Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2
 1. #1
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Kadin
  Mesaj
  17.801
  Rep Gücü
  137443

  Bir Şehit eşinin mektubu

  Bir Şehit Eşinin Mektubu
  O ölüm denilen o kör karanlığın kederini,Kahredici yalnızlığını ancak ben gibi ayrılıklara mahkum edilenler bilir.Sen kahpe kurşunlarıyla son nefesini verdiğin gün ben de dilimi mühürledim. Baban "Vatan sağ olsun, bir evladım daha var, o da feda olsun" diye ağlarken, 7 aylık oğlunu "emanetin" diye kalan son gücümle sıkı sıkı sarmıştım da nedense ayaklarım beni taşımıyordu. İki yanımdan koluma girmişlerdi, o an kalabalık bana çok gelmişti.. Kim bilir kaç kişilerdi..
  Kasaba halkının yarısı arkamızdan geliyordu.. En önde giden sen! Üstüne örtülmüş al bayrağımdan gözlerime kızıl miller çekiliyordu. Son kez telefonda duyduğum sesin beynimde yankılanıyordu. "Hepinizi çok özledim." "Özledim." "Özledim."
  Susmuştum.Oğlan büyüdü artık, her geçen gün biraz daha sana benziyor. Resimlerden tanıdığı sana özenerek saçlarını sen gibi tarıyor. O güldüğünde sanki sen gelip oturuyorsun karşıma. İçim ılık ılık kanıyor ama ne o gün ne ondan sonra, her sabah uyandığım ıslak yastığımı saymazsak, hiç ağlamadım.. Kavlimiz vardı unutmadım, "neden" diye hiç sormadım, bir kahpe kurşunla yıkılmadım, rabbim verdi sabrını ne boyun büktüm, ne senden vazgeçtim.. Her gelen kara haberde, hangi şehrin şehidiyse oranın valisi, kaymakamı, esnafı, askerler, tanıyanlar, yakınlar�Şimdiye değin ağıtlarla, bayraklarla uğurladıklarımız kadar olmasa bile yine de kalabalıklar� Televizyon ekranından geçiyorum, ben de yürüyorum onlarla. Bir kez daha. Bir kez daha. Bir Sevgilim,Sen de oralardan görebildin mi bilmem, bu günlerde buralarda zamansız bir kırlangıç fırtınası var.
  Hangi televizyonu açsam, bir kahramandan söz ediliyor. Gazeteciymiş.. Ürkek bir güvercin gibiymiş.. İnsanlar gözyaşları arasında onun ne kadar mert, ne kadar vatansever olduğunu anlatıyor.Gündüz gözü şehrin tam ortasında vuruvermiş zalimler. Gördüm adamcağızın nasıl yattığını o soğuk taştan kaldırımda. Üzerine gazete örtmüşler. Ayakkabısı da yırtıkmış. İçim acıdı. Sahi sevgilim, operasyona gittiğiniz dağda, gecenin ayazında o karların arasında vurulduğunda karnın tok muydu ? Üşümüş müydü ellerin, esen deli rüzgar yaşartmış mıydı gözlerini? Bölücü hainlerle çatışırken, sağınızda solunuzda bombalar patlarken ne geçmişti aklından en son ? Bunları bilememek koyuyor insana, yine de mayınlara verdiğimiz şehitlerimizi düşününce şükrediyorum.. Hiç değilse sen parçalanmadın, vatan toprağında bütünsün, vedalaşırken kaskatı elini tutabilmiş, uzun uzun yüzüne bakabilmiş, mühürlediğim dudaklarımla solgun, soğuk alnından öpebilmiştim .

  Diyorlar ki öldürülen gazetecinin adı Hrant Dink'miş, Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde Türklüğe hakaretten yargılanmış.. Kibarlık olsun, Türkleri incitmesin diye Ermeni soykırımı oldu demiyormuş da, Türkiye Ermenilere karşı suç işlemiştir bu suçu kabul etsin, iki devlet aralarında anlaşsın, gereken yapılsın diye yazıyormuş, söylüyormuş.Ermenistan da Türkiye'den toprak istiyormuş. Sen gibi şehit olanların canıyla kazanılan vatanın birazını "bize verin" diyormuş. Günlerdir televizyonlarda bu gazeteci var sevgilim�.Günlerdir kırlangıç fırtınası dinmiyor.
  Hükümetten birileri önermiş, Hrant Dink Türk bayrağına sarılsın demişler. Köşe yazarları da "Şehide ağıt" yazmışlar. Bize vatan uğruna ölenlerin şehit olduğu öğretilmişti.. Bayrak, vatan uğruna, vatana hizmet ederken can verene sarılır bilirdik. Cenaze törenini canlı yayınla verdiler. Hem de Dünyanın her köşesinde. Ben de senin ve sen gibilerin cenazesini kalabalık sanırdım. Bütün yurt bizle ağlıyor, terörü lanetliyor bilirdim. Yurdun dört bir yanından çoluk çocuk, yaşlı, genç demeden koşturup gelenleri görmeliydin.Mahşer yeri gibiydi ortalık..
  Hepsinin ellerindeki pankartlarda "Hepimiz Ermeniyiz" yazıyordu. Ne çok Ermeni varmış, şaşırdım! Sadece onlar mı ? Türkiye'yi düşman belleyenler de davetle gelmiş. Geliş paralarını da devlet ödemiş. Bu defa geçemedim ekrandan.. Yürüyemedim onlarla.. Burada cenaze böyle törenle defnedilirken, Ermenistanda da "Soykırım Anıtı" önünde tören yapmışlar... Acaba orada da "Hepimiz Türküz" diyenler oldu mu ? Hani son konuşmamızda susmuştum.. İçimdeki korkuları göstermemek için boğazım düğümlenmiş, sesim çıkmamıştı. Şimdi söylüyorum. "Ben de seni ben de seni BİLEMEZSİN NE ÇOK ÖZLEDİM SEVGİLİM"Artık dilimdeki mührü çözüyorum, içimde biriktirdiğim feryadı salıyorum, gittiği yere gitsin kırlangıç fırtınasıyla
  Böldürmemek için her biriniz siper ederek bedenlerinizi feda olmuştunuz vatana. Sizler kara toprağa bizlerse diri diri boşluğa gömülürken arkanızda yurdun dört bir yanından gelen "Ermeniler" yürümemişti.. Hiçbir yabancı televizyon acılarımızı dünyaya göstermemişti.. Karalara bürünen hayatıma, babasız büyüttüğüm evladıma karşın, yurdun dört bir yanında "hepimiz Ermeniyiz" diye haykıranlara da helal ettin mi hakkımı

  Her Hakkım Saklıdır®
  |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
  ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
  © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

  Supermeydan

 2. #2
  Aktif Üye
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Mesaj
  1.002
  Rep Gücü
  1278

  Cevap: Bir Şehit eşinin mektubu

  Değerli Doğangüneş çok zinde ve duygumuza hitabeden konu açtın. Teşekkürler. Bir şiirle katkı yapmak istiyorum. Saygılar.

  DUR YOLCU

  Dur yolcu! Bilmeden gelip bastığın
  Bu toprak,bir devrin battığı yerdir.
  Eğil de kulak ver bu sessiz yığın
  Bir vatan kalbinin attığı yerdir.
  Bu ıssız, gölgesiz yolun sonunda,
  Gördüğün bu tümsek, Anadolu'nda
  İstiklal uğruna, namus yolunda,
  Can veren Mehmet'in yattığı yerdir.
  Bu tümsek, koparken büyük zelzele
  Son vatan parçası geçerken ele
  Mehmet'in düşmanı boğduğu sele
  Mübarek kanını kattığı yerdir.
  Düşün ki haşrolan kan, kemik, etin
  Yaptığı bu tümsek amansız çetin
  Bir harbin sonunda bütün milletin
  Hürriyet zevkini tattığı yerdir
  Necmettin HALİL ONAN

  Bu toprakların bedeli alınırken dökülen kanla ölçülür

Benzer Konular

 1. afyonda 25 şehit
  tunakan Tarafından Güncel Haber ve Manşetler Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 07-09-2012, 12:44 PM
 2. Kadın eşinin soyadını kullanmak zorunda..
  YukseLL Tarafından Hukuk Forum Foruma
  Yorum: 22
  Son mesaj: 18-03-2011, 04:38 PM
 3. Şehit Evlâtlar!
  Alem-i Sır Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 22-06-2010, 02:51 PM
 4. Eşinin beklentisini karşılamak?
  İnci Tarafından Ruh Sağlığı (Psikoloji) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 29-09-2009, 04:06 PM
 5. Şehit mi? Değil mi?
  meys Tarafından Din ve İnanç Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 07-12-2008, 01:31 PM
Yukarı Çık