Windows Live Mail kullananlar için hesaplar, iletiler, kişileri bilgilerinin nasıl yedeklendiğini öğreneceğiz…

Windows Live Mail, diğer Windows işletim sistemleri ile beraber gelen Outlook Express ve Windows Mail yerine tercih edilen Windows Live Mail ile Hotmail hesapları dışında diğer POP3 desteği veren Mail servislerinden gelen e-postaları da takip edebilirsiniz..

Mesaj güvenliğiyle ilgili diğer masaüstü mail istemcileriyle aynı sorunları paylaşan Windows Live Mail, en azından seleflerine göre yedek alma konusunda daha fazla kullanıcı dostu. Bu eğitimde Windows Live Mail’in kendi içinde barındırdığı araçları kullanarak hesap ayarlarını, adres defterini ve iletileri nasıl yedekleyebileceğimizi inceleyeceğiz.

ilk yöntem
benim en çok tercih ettiğim basit bir yöntemdir.. İletilerin ve diğer dosyaların depolandığı Klasörü değiştirilerek Windows Live Mail tüm bilgileri güven altında olmasını sağlayabilirsiniz..
Depo Klasörünü değiştirmek için Windows Live Mail’ i başlatın.

Araçlar / Seçenekler / Gelişmiş / Bakım bölümünden Depo Klasörü’ ni tıklayın..

Saklama yer default ayarı “C:\Users\iyiblogcu\AppData\Local\Microsoft\Window s Live Mail” şeklindedir.

Şimdi diğer disklerinizden birinde bir klasör açın ve Windows Live Mail ismini verin.
Değiştir’ itıklayın.

Oluşturduğunuz Windows Live Mail klasörünü seçin.

Artık Windows Live Mail’ de yaptığınız tüm ayarlar ve iletileriniz bu klasör içine kopyalayanacaktır.

İkinci bir yöntem ise ;
Windows Live Mail başlatın.
Dosya / Ver / İletiler’ i tıklayın.

Açılan pencerede E-postaya vermek istediğiniz biçimi seçin bölümünden Microsoft Windows Live Mail’i işaretleyin ve İleri tuşuna basın.

Gözat düğmesine tıklayarak iletilerin depolanacağı klasörü belirtin ve Tamam‘a basın. İleri düğmesine basıp bir sonraki adıma geçin.

Bu adımda yedeklemek istediğiniz klasörleri Seçili Klasörler opsiyonu ile tek tek belirtebilir ya da Tüm Klasörler seçeneğiyle tam bir yedek alabilirsiniz. İstediğiniz seçeneği işaretledikten sonra İleri düğmesine basabilirsiniz. Windows Live Mail işlemin başarıyla tamamlandığını gösteren bir mesaj gösterecektir.

Düzenli aralıklarla bu işlemleri uygulayıp bilgisayarınızda herhangi bir sorun çıkması halinde oluşacak ileti kaybını en aza indirebilirsiniz.

iyiblogcu.com