List Menüsüne girip Manual Menage List' i seçin.. Ve karşınızda tüm listeleriniz. Online listesi, izin verilenler listesi, engelliler listesi. Tek yapmanız gereken silmek istediğiniz adresin üzerine sağ klikleyerek silmek..
programı ekten indirebilirsiniz.

Resimli Anlatım için tıklayınız

Önemli: Manually Configure Lists penceresini kullanarak sizi kişi listelerinden silmemiş insanları kendi izinli/engelli listenizden silmek, Messenger'da oturum açtığınızda "Bu kişi sizi kendi kişi listesine ekledi" uyarısını tekrar almanıza neden olur. Bu yüzden, o pencereyi ancak zorunlu durumlarda kullanın, normal bir temizlik için "Clean lists" penceresini kullanın.

Programı indirdikten sonra çalıştırırken ocx hatası alırsanız:
Alıntı:
http://www.ascentive.com/support/new...b/MSWINSCK.OCX

Yukarıdan gerekli dosyayı indirin. \Windows\System32 klasörüne kopyalayın. (Doğrudan indiremezseniz açılan sayfada sol üstteki sarı yazıyla belirtilen adrese sağ tıklayın ve "Farklı Kaydet" seçeneği ile kaydedin)

Başlat > Çalıştır > regsvr32 %systemroot%/system32/mswinsck.ocx ENTER


Oturum açtıktan sonra Lists > Clean Lists... seçeneğine tıklayın:
Snap1.gif

Contact List: Bu bölümde, listenizdekilerden sizi eklememiş bulunan kişiler yer alıyor.
Allow List: Sizin listenizden sildiğiniz fakat engellemediğiniz kişiler yer alıyor.
Block List: Engelleyip sildiğiniz kişiler yer alıyor.
Snap2.gif

Listelerdeki kişileri tek tek seçip Delete Selected tuşuna basabilir ya da otomatik temizlik için Clean List tuşuna basabilirsiniz.

'Run-time' hataları alırsanız muhtemelen çok fazla kişi ile ilgili işlemi tek seferde yapmaya çalıştığınızdan dolayıdır. Sayıyı 5'er, 10'ar kişi olarak belirleyip o şekilde temizlik yapın.

ALINTI