Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3

KANDIRILIYORUZ

Bilgisayar ve İnternet Kategorisi Msn, icq, skype, chat, irc, mirc Forumunda KANDIRILIYORUZ Konusununun içerigi kısaca ->> Evet arkadaşlar kandırılıyoruz!Bu güne kadar herkesin email adresine yardım destekli mailler gelmiştir.Çok ilgincime gitti ve merak ettim aslı nedir ne ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye Go[rk]eM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  479
  Rep Gücü
  98

  Unknown KANDIRILIYORUZ

  Evet arkadaşlar kandırılıyoruz!Bu güne kadar herkesin email adresine yardım destekli mailler gelmiştir.Çok ilgincime gitti ve merak ettim aslı nedir ne değildir.

  Bana gelen en son maili sizlere sunacam

  http://img527.imageshack.us/img527/4016/asdcb4.jpg

  Unicef & MSN Yardım Kampanyası  "Tabağınızdaki yemeği çöpe atmadan önce lütfen açlıktan ölen insanları düşünün!  Afrika`da açlıktan çocuklar ölmekte, Unicef`in MSN ile yaptığı anlaşma sonucu,  ölen ve geriye kalan çocuklar için yardım kampanyası başlatılmıştır.  Bu maili ne kadar çok kişiye gönderirseniz, bu anlaşma gereği 5 EURO, Unicef`in hesabına geçecektir.  Afrika ve tsunami çocuklarımıza. 'Şefkat Çağrısı' kampanyamıza katılın lütfen.  Aldığınız bu mail ve az sonra göndereceğiniz mailiniz 10 EURO kazandırdı bile Unicef`e.  Lütfen ölmekte olan çocukları yaşatalım. Her 3 saniyede 1 çocuğun açlıktan öldüğünü unutmayalım.  BU MAILI TÜM YAKINLARIMIZA YOLLAYALIM...  ...herşey gönlünüzce olsun"

  Çok doğru ve gerçekci bilinçlendirici bir mail.Fakat bu yazı ne?

  "Bu maili ne kadar çok kişiye gönderirseniz, bu anlaşma gereği 5 EURO, Unicef`in hesabına geçecektir." Gerçekden de madem öyle bir bağış yapacak HOTMAİL şirketi neden böyle bir mesaja geresinim duyuyor?E-mail göndermezsek bagış gerçekleşmeyecekmi?

  İstediğiniz kadar gönderin gerçekleşmeyecek.Çünkü bu sadece HOTMAİL şirketinin türkiye ayagını yöneten kişi tarafından yapılan bir düzmecedir.Traj meselesini duymuşsunuzdur işte bu da sanal traj.Atıyorum rakamları dünyada hangi mail şirketi olursa olsun saniyede 1000 mail yollama kapasıtesıne sahip.Bu mailler yollandıkca bunlar para kazanacak çünkü birinci sıraya oturacak.Yahoo saniyede 1000 maile ulaşmışsa daha fazla çıkamaz 1001 yapamaz ama msn buna ulaşabilir.Bu yüzden böyle trajlarını arttırma çabaları yüzünden insanların saf duygularıyla oynuyorlar.

  Fakat içerisinde bulunan olaylar anlattıgı hikayeler bazen ibret alınacak hikayeler.Fakat benden size tavsiye içeriğini alın faydalı bilğidir.Fakat boşuna herkese göndermekle uğraşmayın.

  Yok kücük bir kız çocugu ölecektir.Acil ilik ihtiyac vardır.Bu mail i herkese yollarsanız kızılay ne bileyim sabancı veya msn şirketi bu küçük kıza ilik naklini saglayacakdır gibi geyiklere inanmayalım.

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye Mevt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2007
  Nerden
  izmir
  Mesaj
  846
  Rep Gücü
  228

  Cevap: KANDIRILIYORUZ

  dünyada her türlü istismarın en yoğun yaşandığı ülke bilin bakalım sizce hangi ülke? tabi güzel ülkem türkiyem; e bu potansiyel varken,hotmail yöneticileri bunu değerlendirmesselerdi delilik olurdu. hem sadece mail değilki,cep telefonlarımıza gelen mesajlarda aynı değilmi.

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye Go[rk]eM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  479
  Rep Gücü
  98

  Cevap: KANDIRILIYORUZ

  Tabiki hepsi aynı şey.Birileri zengin olurken birilerinin parası gidiyor.İnsanımızın duygusallıgını ve tertemiz kalplerini bilen herkes bundan faydalanmaya çalışıyor.Bu olaydan nasıl kurtulunur nasıl önüne geçilir bilinmez?

Yukarı Çık