Mantık Soyle , mail adresinizi alırken size alternatif (alternative) mail adresi sorarlar, bunun ne işe yarar? , alternatif mail adresi, mailiniz çalındığı (parolanızı unuttuğunuz zaman) buraya yazdığınız alternatif maile parolanısı sıfırlama iletisi gönderip, şifrenizi değiştirmenizi sağlar... Diyelim mailiniz çalındı; şifre ve gizli soru değiştirilmiş, alternatif mailide değiştirmek mümkün.. Fakat pek bilen yoktur, eger alternatif mailinizde degistirilmisse yapıcak bişey yoktur (hotmail team'e mail atabilirsiniz sifrenizi talep edebilirsiniz Bu konyuda baska bir mesajda anlatacagım ) Konu dağılmadan anlatıyım, eğer bu yazıdakileri adresiniz çalınmadan önce yaparsanız, adresiniz çalındığı zaman %100 geri alırsınız...

YAPMANIZ GEREKENLER:

hotmail.com a girip şifrenizi unuttuğunuzu söylüyorsunuz vs.vs. sonra alternatif maile parola sıfırlama iletisi gönderiyorsunuz, alternatif maile girip o linki alıyor ve kullanmıyorsunuz.. O linkler 1 kez kullanır, 1 kere kullanınca çöp olur, her seferinde farklı link gelir, işte o linki pc'de bir yerde muhafaza edin ama hangi maile ait olduğunu yanına not edin ve adresiniz çalındığında linki kullanın yapmanız gereken sadece mail adresinizi girip yeni şifrenizi girmeniz olucaktır..

Basit gibi gözüksede gerçekten herkezin bilmedigi puf noktası bir sistem %100 işe yarıyor...

Hemen su adrese https://accountservices.msn.com'a girerek. Bu siteden alternatif mail adresinizi öğrenebilir, değiştirebilir, kaldırabilirsini Yukarıdaki gibi kendinizi guvenceye alabilirsiniz.