Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3
 1. #1
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.462
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  1. ICQ Nedir?

  ICQ ( I Seek You), kullanıcı-dostu (user-friendly) olan, kimin bağlı olduğunu gösteren ve bu kişilerle bağlantı kurmaya yarayan bir Internet aracıdır. Bu programla net üzerinde arkadaşlarınızı aramak zorunluluğu ortadan kalkmıştır. ICQ sizin yerinize bu aramayı yapar ve arkadaşlarınız bağlandığı anda sizi uyarır. ICQ ile sohbet edebilir, mesaj ve dosya yollayabilir, oyun oynayabilir ya da web sayfalarını gezerken arkadaşlarınızla bağlantı kurabilirsiniz.

  2. ICQ Nasıl Kurulur?

  ICQ programını kurarken Internet'e bağlı olmanız gerekmektedir. Kurulum dosyasının üzerine fare ile (mouse) iki kere tıklayınız. Karşınıza aşağıdaki pencere gelir. Buradan "Continue" düğmesine tıklayınız.  Karşınıza çıkan aşağıdaki pencerede "I Agree" düğmesine tıklayınız.  Karşınıza çıkan pencerede "Next" düğmesine tıklayınız.  Aşağıda karşınıza çıkan pencerede "Next" düğmesine tıklayınız.  Karşınıza çıkan pencerede "Yes" seçeneğini seçip "Next" düğmesine tıklayınız.  Karşınıza çıkan pencerede "Next" düğmesine tıklayınız.  Karşınıza aşağıdaki pencere çıkar. Bu pencerenin kaybolmasını ve yerine yeni pencerenin çıkmasını bekleyiniz.  Karşınıza çıkacak pencerede "OK" düğmesine tıklayınız.  Karşınıza çıkan pencerede "Next" düğmesine tıklayınız.


 2. #2
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.462
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742
  Internet'e bağlandıktan sonra kullanabilmeniz icin "LAN User" seçeneğini ve hemen altında bulunan "I am not behind a firewall or proxy" seçeneğini de işaretleyip "Next" düğmesine tıklayınız.  Karşınıza aşağıdaki pencere çıkar. Burada elektronik mektup (e-mail) adresinizi, kullanmak istediginiz takma adı, adımızı ve soyadımızı yazıp, "Next" düğmesine tıklayınız.  Karşınıza aşağıdaki pencere çıkar, burada adres bilgilerinizi yazınız, daha sonra "Next"e tıklayınız.  Karşınıza aşağıdaki pencere gelir. Burada eğer ICQ ağında araştırıldığınızda diğer insanlar tarafından görülmek istiyorsanız aşağıda olduğu gibi ilk seçeneği seçip, "Occupation:" kısmına iş durumunuzu gösteren seçeneği, "I'm using ICQ:" kısmında programı nereden bağlanıp kullanıyorsanız o bilgiyi seçip "Next" düğmesine tıklayınız.  Karşınıza aşağıdaki pencere çıkar, burada "Password Protection" kısmına almış olduğunuz ICQ hesabınız için bir şifre yazmanız gerekiyor, bu şifreyi "Password:" ve "Confirm Password:" kısımlarına yazınız. Şifrenizi unutmamalısınız. Aşağıda görüldüğü gibi "Auto Save Password" seçeneğini işaretliyelim. "Privacy Level" kısmında eğer her kullanıcının istediği takdirde sizinle iletişim kurmasını istiyorsaniz "Anyone may contact me and see when I'm online." seçeneğini işaretleyiniz. Eğer sizinle iletişim kurmak isteyenleri herhangi bir şekilde onaylama işleminden geçirmek istiyorsanız "My authorization is required." seçeneğini işaretleyiniz. "Other Options:" kısmında bağlı olduğunuzda bağlı olarak görünmek istiyorsanız "Publish my online presence on the World Wide Web" seçeneğini işaretleyiniz. Eğer IP adresinizin görülebilmesini istemiyorsanız "Do not allow others to see my IP adress"i işaretleyiniz.  Yes" düğmesine tıklayınız.  Kayıt işleminiz tamamlandı, ICQ numaranızı not ediniz ve "Next" düğmesine tıklayınız.

  ,

  Karşınıza çıkan penceredeki boşluğa tr-net.net.tr yazıp "Next" düğmesine tıklayınız.  Başarıyla ayarlamaları tanımladınız "Done" düğmesine tıklayınız.  Karşınıza aşağıdaki pencere çıkar. Yeşil çiçek "online" yazısı bağlı olduğunuzu gösterir.


 3. #3
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.462
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742
  Kırmızı çiçek "Offline/Disconnect" bağlı olmadığınızı gösterir. Mevcut bağlantıyı kesmek için bu seçeneği seçmelisiniz.  Yeni kullanıcı eklemek icin "Add/Find Users" düğmesine basıp aşağıda karşınıza çıkan ekranda "ICQ MAIN SEARCH ENGINE - Add/Find Specific Users" seçeneğini seçiniz.  Karşınıza aşağıdaki pencere gelir. Burada ICQ programını kullanan arkadaşınıza ait bilgileri yazıp "Next" düğmesine tıklayınız.  Karşınıza aşağıdaki pencere gelir. "Next" düğmesine tıklayınız.  "Next" düğmesine tıklayınız. Karşınıza çıkan menüde başka bir kullanıcı daha eklemek istiyorsanız aynı işlemleri tekrarlamanız gerekmektedir. Eklemiş olduğunuz kullanıcıya mesaj yollamak icin "Contact List" de görünen eklemiş olduğunuz kullanıcının isminin üzerine farenizle tıklayınız, karşınıza aşağıdaki pencere gelir.  Burada "Message"a farenizle tıklayınız. Karşınıza aşağıdaki pencere çıkar. Pencere içine yollamak istediğiniz mesajı yazıp "Send" düğmesine tıklayınız.  Eğer sohbet etmek isterseniz 24. maddedeki "ICQ Chat"in üzerine farenizle basınız. Karşınıza aşağıdaki pencere çıkar, burada bir mesaj yazıp "Chat" düğmesine tıklayınız. Karşınıza çıkan pencerede sohbet etmek istediğiniz kullanıcıyla karşılıklı olarak yazışabilirsiniz.  NOT: Bu dokuman icq 98 gore hazırlanmıstır ama diger icq surumleride kurulumu bu sekildedir

Benzer Konular

 1. Meşrep nedir?, Mezhep nedir?
  YukseLL Tarafından Genel Kültür Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 03-01-2016, 09:40 AM
 2. Misyonerlik Nedir? Amacı nedir? Tehdit midir?
  dogangunes Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 24-02-2010, 05:54 PM
 3. Fizik Tedavi Nedir? Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanlığı Nedir?
  İnci Tarafından Sağlık Sorularınız Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 22-11-2009, 03:04 AM
 4. DiJRAN Nedir.?Anlamı Nedir.?
  dijran Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 11-08-2008, 07:05 PM
 5. Chopper nedir - Cruiser nedir?
  SGOR Tarafından Motorsiklet Forum Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 20-02-2008, 11:52 PM
Yukarı Çık