Marmaris Uluslararası Yat Kulübü tarafından bu yıl 20.'si düzenlenen ''Marmaris Uluslararası Yat Yarışları Haftası'' başladı.

Marmaris Körfezi'nde gerçekleştiren yarışlara Türkiye, Avusturya, Bulgaristan, Hırvatistan, Danimarka, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hollanda, İsrail, Kazakistan, Letonya, Rusya, İsveç, İsviçre, İngiltere, Ukrayna ve ABD'den 136 yat ve yaklaşık bin yatçının katıldığı belirtildi.

Verilen startın ardından Marmaris Netsel Marina'dan çıkan yatlar, Marmaris Körfezi'nde renkli görüntüler oluşturdu. Yeterli rüzgarın bulunması nedeniyle yarışların oldukça heyecanlı ve çekişmeli geçtiği görüldü. Yarışları, ilçede bulunan turistler ve vatandaşlar da ilgiyle izledi.

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü'nden yapılan açıklamada, gündüz yarışların devam edeceği, geceleri ise farklı eğlence ve kupa törenlerinin olacağı belirterek, ''Bu yıl beklentilerimizin üzerinde bir katılım oldu. Avrupalı yelken meraklılarının her yıl büyük bir heyecanla bekledikleri Uluslararası Marmaris Yat Yarışları'na yaklaşık bin kişi katıldı. Bu organizasyonu 20 yıldır sürekli yapıyoruz. Yarışmacılar gündüz yarışırken, gecede farklı organizasyonlar düzenleyerek, daha farklı bir heyecan yaşamalarını sağlıyoruz'' denildi.

Bu arada, 30 Ekim tarihine kadar sürecek yarışlarda koy içi ve uzun mesafe rota yarışlarının yapılacağı öğrenildi.
kaynak