Merhaba

Bu ay sizinle ufak ve zamanınızı almayacak bir iki hareket paylaşmak istiyorum. Konumuz omuz başları olacak. Eğer bu hareketleri haftada bir kez yapabilirsek hem duruşumuz düzelecek hem de giydiğimiz kıyafetler üzerimizde daha elegant görünecektir. Zira kolsuz bir buluz giyen bayanın omuzları, gözlerin ilk odaklanacağı noktadır. Kişisel güveninizi de arttıracağından eminim. Gelin bir göz atalım.Her iki elinize de birer dambıl alarak başlayın. Telefon ile konuşur gibi ağırlığı kulağınıza yaklaştırın. Avuç içleri birbirine baksın. Sağ kolunuz düz oluncaya kadar kaldırın ağırlığı, sonrada yavaşça başlangıç pozisyonuna dönün. Şimdi aynı şekilde sol kolumuzu kaldırıp indirelim.
İki kolumuzu da 10ardan iki set yapalım. Fazla ağır çalışmayın ve hareketleri yavaş yapmaya çalışın. Yavaş yaptığınızda daha çok zorlandığınız göreceksiniz, çünkü daha fazla kas lifi devreye girecektir.Her iki elinize de birer dambıl alarak başlayın. Avuç içleri birbirine baksın. Kollarınız düz oluncaya kadar kaldırın ağırlıkları, sonrada yavaşça başlangıç pozisyonuna dönün. Dambılların yer çekimi ile düşmesine izin vermeyin. Kontrollü indirin.
Bu hareketi de 10ardan iki set yapalım. Fazla ağır çalışmayın ve hareketleri yavaş yapmaya çalışın. Belinizin bükülmemesine önem verin. Eğer öne doğru eğilirseniz, bu belinize baskı uygulayacak ve siyatik olarak adlandırdığımız lumbar vertebrae’ nizin zedelenmesine yol açacaktır.Her iki elinize de birer dambıl alarak başlayın. Avuç içleri bacaklarınıza baksın. Bacaklar omuz boyu genişliğinde açık. Avuçlarınızın vücudunuza temasını kaybetmeden ağırlıkları kaldırıp indirin. İndirme hareketine başlamadan önce bir saniye bekleyin.
Bu hareketi de 10ardan iki set yapalım. Fazla ağır çalışmayın ve hareketleri yavaş yapmaya çalışın. Belinizin bükülmemesine önem verin. Bu hareket omuzlarınızın yanı sıra, çalıştırması çok zor olan trapez kasınızı da çalıştıracaktır.Her iki elinize de birer dambıl alarak başlayın. Avuç içleri kalçanıza baksın. Kollarınızı hiç oynatmadan, sadece omuzlarınızı kaldırıp indirin (çocukken yaptığınız bana ne bana ne hareketini hatırlıyor musunuz? )
Bu hareketi de 30ardan iki set yapalım, hafif bir hareket olduğu için çok yapıyoruz . Hareketleri yavaş yapmaya çalışın. Bu hareket omuzlarınızın yanı sıra, çalıştırması çok zor olan trapez kasınızı da çalıştıracaktır.Peki ama omuzlar neden bu kadar seksidir? Çünkü omuzlar güven verir ve güven seksidir. Yürürken bile kendinize güvendiğinizi belli etmelisiniz. Dimdik ve emin yürümeniz lazım. Omuzlarınız geride, başınız dik, çeneniz ileride olmalı. Tavsiyelerime kulak verin, çok zor değil. Sadece haftada 5 - 10 dakika yeterli, sanırım kendinize bahşedebileceğiniz 5-10 dakikanız vardır.

blogcu.com