Merhaba

Avrupa Su Kayağı Şampiyonası ile Dünya Kupası yarın[16.09.2010] İzmit Gölkay Park'ta yapılıyor.Üç gün sürecek şampiyonaya, 30 ülkeden 150 civarında sporcu katılıyor.
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, şampiyonanın yapılmaması için Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu'nun (TSSF) engel çıkarttığını ve sporcuların şampiyonaya katılmaması için tehdit ettiğini söyledi.

İzmit Belediyesi tarafından yeni yapılan Gölkaypark'ın açılışı Avrupa Su Kayağı Şampiyonası ile yapılıyor. İzmit Belediyesi ve Dünya Su Kayağı Federasyonu tarafından tarafından düzenlenen organizasyon öncesi, Kocaeli'ye gelen sporcular bugün parkta antrenman yaptı. Dünyanın sayılı su sporları parkı arasında yer alan Gölkay Park, 450 dönüm üzerine kurulan, kablolu ve motorlu su kayağının aynı anda yapıldığı dünyanın tek parkı.

TSSF, SPORCULARI TEHDİT ETTİ

Şampiyona öncesi burada bir açıklama yapan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, göletin daha önceki durumunu hatırlatarak, buranın mezbelelik olduğunu söyledi. Türkiye'ye önemli bir tesis kazandırdıklarını belirten Doğan, TSSF ile Dünya Su Kayağı Federasyonu arasındaki problem nedeniyle, bu şampiyonanın TSSF tarafından engellenmeye çalışıldığını ifade etti.

Doğan, "TSSF, Türkiye'deki sporcuları tehdit ederek bu şampiyonaya katılmamalarını istedi. Bursa'daki sporcular bu şampiyonaya katılmak için can atıyorlar. TSSF çocukları aramış katılırsanız sizin lisanslarınızı iptal ederim diye tehdit etmiş. Ama biz tüm engellere rağmen bu şampiyonayı yapacağız." dedi.

Yarın saat 15.00'da başlayacak olan şampiyonaya İspanya, İtalya, Hollanda, Almanya, ABD, Avustralya, Tayland, Güney Kore, Avusturya, Rusya, Fransa, Finlandiya, İsveç ve Güney Afrika'nın da aralarında bulunduğu 30 ülkeden 150 civarında sporcu katılacak. Kızlar ve erkekler olmak üzere 2 kategoride yapılacak olan şampiyona 3 gün sürecek. Şampiyona dünyanın birçok televizyonunda canlı olarak yayınlanacak.

Avrupa Su Kaya ampiyonas balyor - Avrupa Su Kaya ampiyonas - Yazete.com