Merhaba

Katakulli
Sonda söyleyeceğimi baştan söyleyeyim onun üzerinden devam edelim. Atletico Madrid kulübünden Arda Turan’a teklif filan yok. Transferin bitmesine 24 saat kala kulübe ulaşan teklif tamamen bir düzmece. Zaten dün önce Milliyet Gazetesi bu iddiayı ortaya attı ardından da Adnan Polat Ntvspor’da böyle bir duyum aldıklarını ve konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

Bir kulübün başkanı da çıkıp milyonların izlediği canlı yayında böyle birşey olabileceğini dile getiriyorsa bilin ki orada mide bulandırıcı bir durum var demektir.

Benim konuyla ilgili ulaşabildiğim bilgi ise Arda Turan’ın ısrarla gitmek istediği hatta bu konuda defalarca Adnan Sezgin’den yardım istediği. Ancak Arda’ya yaz transfer dönemi boyunca ciddi bir teklif bile gelmedi. Arda Turan da bu konudan menajerini sorumlu tuttu ve kendisine onunla çalışmak konusunda artık emin olmadığını söyledi. Bunun üzerine de hepinizin bildiği gibi; Türk menajer İspanyol menajerden ricada bulundu ve aslı astarı olmayan bir teklif Galatasaray kulübüne ulaştı.

Menajer dediğin futbolcu üzerinden para kazanan ama bunu futbolcuyu ve onun kariyerini düşünerek yapması gereken adam. Bu işi profesyonelce ve tamamen futbolcu çıkarlı yapanlara lafımız yok ama böyle kendi çıkarları için düzmece işlere giren koskoca kulüpleri karşı karşıya getirip futbolcunun kafasını karıştıranların üzerine gidilmeli, hesap sorulmalı ve rezil edilmeli.
Umarım Adnan Polat dün canlı yayında da dediği gibi yakın dostu olan Atletico Madrid başkanından bu konunun teyitini alır ve gereken yaptırımların uygulanması sağlar. Arda da bu iddialara adını karıştıran bir menajerle çalışıp çalışmamak konusunda artık emin olur.

footbaLLove - Part 2