1907 Derneği, Şükrü Saracoğlu Stadı’nda yaptırdığı tribündeki 1350 adet koltuk için Fenerbahçe yönetimiyle 3 yıllığına, 15 milyon dolar karşılığında el sıkıştı.


FENERBAHÇE transfer için kullanacağı paraya bu hafta kavuşacak. 1907 Derneği, Şükrü Saracoğlu Stadı’nda yaptırdığı tribünde bulunan 1350 adet koltuk için Başkan Aziz Yıldırım ile 3 yıllığına anlaştı.

Sıkı pazarlıklar neticesinde iki taraf nihayet el sıkıştı. Aziz Yıldırım’ın daha önce 5 yıllığına kombine olarak satmayı planladığı ve buna karşılık yaklaşık 25 milyon dolar istediği yerler için 1907 derneği yöneticileriyle yapılan görüşmeler sonrasında 3 yıllık teklifte uzlaşma sağlandı.

Kombine planı

Yapılan anlaşma neticesinde, 1907 Derneği kombinelerin 3 yıllık kullanma hakkı karşılığında bir hafta içinde sarı lacivertli kulübün kasasına 16 milyon dolar koyacak.

Buradaki koltuklar yaklaşık 2 ve 6 bin dolar karşılığında alıcı bulurken, kulübe gelecek sıcak para da transferde kullanılacak. Başkan Aziz Yıldırım, bundan sonra hangi tribün için olursa olsun her kombineyi 3 yıllığına satmayı planlıyor. Bu uygulama önümüzdeki sezonda stadın bütün tribünlerindeki yerler için geçerli olacak.

16 milyon dolarlık tribünde yok yok

1907 tribünündeki koltuklar Türkiye’de benzersiz. Koltuk arkalarında bulunan LCD ekranlarda maç yayınları takip ediliyor. Tamamı deri olan koltuklarda ısıtma sistemi mevcut ve keyifli bir ortamda maç izlenme olanağı tam kapasiteyle sağlanmış. Bu tribünde özel güvenlik firmasının görev yapıyor. Buranın fuayesinde özel yemek ve oturma grupları oluşturulmuş. Acıbadem Sağlık Odası, Doğuş Çocuk Kulübü ve Arçelik Lounge bölümleri ücretsiz kombine sahiplerine hizmet etmekte, ayrıca Fenerium, Divan ve Illy’s Coffee işletmeleri de bulunmakta.
Hürriyet Gazetesi
Spor