2012 Satranç Olimpiyatı İstanbul'da!!!!!


Dresden'deki 79.FIDE Genel Kurulu'nun son gününde 2012 Satranç Olimpiyatları'yla ilgili tarihi oylama yapıldı ve 136 delegenin oy kullandığı İstanbul, Budva'ya karşı 40'a karşı 95 oyla (1 oy geçersiz) üstünlük sağlayarak 2012 Satranç Olimpiyatı'na ev sahipliği yapmaya hak kazandı!!!

2012 Olimpiyatları'nı düzenlemeye İstanbul ile birlikte Sırbistan Karadağ'ın Budva şehri talip olmuştu. Son gün Stockholm Türkiye lehine çekildi. Dresden'de çalışmalarını sürdürenler arasında TSF'nin ana sponsoru Türkiye İş Bankası Halka İlişkiler Müdür Yardımcısı Zuhal Üreten, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Strateji Geliştirme Dairesi Metin Odabaş, 2012 Olimpiyatları'nın sponsorları İstanbul Ticaret Odası , İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Genel Müdürü Enis Erdem ve İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu(ICVB) Başkanı Handan Boyce Dresden'de bulunuyordu.


2012 Satranç Olimpiyatları resepsiyonundan başlayarak Olimiyatı Türkiye'nin alışının hikayesi, fotoğraflarla birlikte daha sonra TSF'de olacak.kaynak