Genel Kültürünüze Katkı

GENEL KÜLTÜR TESTİ
Aşağıdaki soruları cevapladıktan sonra puanınızı hesaplayınız ve aldığınız puana göre yapılan değerlendirme ile kendi durumunuzu ölçünüz.

SORULAR

1. Aşağıdaki güzide kulüplerden hangisi, bu sezon ne kupa ne de lig şampiyonluğu yaşayamadan, koskoca sezonu elleri bomboş bitirmiştir?

a. Beşiktaş

b. Galatasaray

c. Barcelona

d. Fenerbahçe

2. Beşiktaş yönetiminin kupa şampiyonluğu için yaptırdığı "İnandık çocuklar, bizler inandık" ve Galatasaray yönetiminin lig şampiyonluğu için yaptırdığı "Sarıyla kırmızıyla, alnımızın akıyla" t-shirtlerinden sonra, eğ er aynı mantık sırası takip edilirse, FB yönetiminin bundan sonra ç ıkartması gereken t-shirt'lerin üzerinde ne yazması gerekir?

a. "G.t olduk çocuklar, bizler g.t olduk"

b. "Lacivertiyle sarısıyla, Aziz'in parasıyla..."

c. "Bir baba hindi, hepimize bindi"

d. Hepsi

3. Denizlispor-FB maçının bitiş düdüğüyle beraber, teknik direktör Daum yan ındaki yardımcısı Koch'a dönerek ne demiştir?

a. "Koch'cuğum, çok efkarlandım bu akşam, eve giderken biraz beyaz toz alal ım da evde koko parti yaparız, hani Almanya'daki eski güzel günlerde olduğu gibi..."

b. "Koch'cuğum, şimdi Aziz cepten arar beni, vır vır konuşur. Ben telefonu sana bırakayım, Aziz ararsa meşgule düşürürsün. Zaten benim gelecek sezon için bana teklif yapan Bayan Münih, AC Filan ve F.C. Karagümrükspor menajerleri ile görüşmelerim de var, rahatsız etmesin şimdi beni."

c. "Koch'cuğum, Aziz'e söyleyeyim de Roberto Carlos yetmez bu takıma, Ronaldinho ve Lampard'ı da isterim diyeyim. Ellerim bomboş, depresyondayı m."

d. Hepsi

4. Kadıköy'de galibiyet kazanılan maçlardan sonra pardesüsünü rüzgar estite estire sahaya inip şov yapan Aziz Başkan, Denizlispor-FB maçı sonrası neden sahaya inip şov yapmamıştır?

a. Aziz Başkan, "Denizli'nin havasına güven olmaz, akşam meltemi sert eser, pardesümün önü açık dolaşırsam soğuk algını olurum, bademciklerim şişer" diye düşündüğü için sahaya inmemiştir.

b. Aziz Başkan, tam maçın bitiş düdüğü çaldığı sırada telefon konferansı ile Adnan Polat ve Yıldırım Demiröen ile görüşerek hepsinin kol saatlerini senkronize olarak 20:45'e ayarlamakta olduğu için sahaya inmemiştir.

c. Beşiktaş Fortis Türkiye Kupası'nı, Galatasaray Turkcell Süper Lig Kupası 'nı, FB ise havasını aldığı için sahaya inmemiştir.

d. Hepsi

5. "Erken öten horozu keserler" ve "Denizli, horozu ile ünlü bir ilimizdir" cümlelerindeki "horoz "kelimesinin taşıdığı anlam bütünlüğü, aşağıdaki cümlerlerden hangisinde vardır?

a "Bir baba hindi." ve "Tuncay'a bindi." cümlelerinde

b. "İnsan ne oldum dememeli, ne olacağım demeli" ve "Dereyi görmeden paçaları sıvama" cümlelerinde

c. "Spor barış, sevgi, kardeşliktir" ve "Sporda rakipleri önceden inciten, sonradan bunun sonuçlarına katlanır" cümlelerinde

d. Hepsi

PUANLAMA

Tüm soruların doğru cevapları "d" şıkkıdır. Her doğru cevap için kendinize 1 puan, yanlış cevap içini sıfır puan veriniz.

DEĞERLENDİRME

5 puan aldıysanız: Normal bir insansınız.

0-4 puan arasında aldıyasanız: Muhtemelen siz bir FB taraftarısınız. Ama üzülmeyin, tıp artık çok ilerledi, her şeyin bir çaresi var. Gerçekten isterseniz ve tedaviyi kesintisiz uygularsanız, siz de bu illetten kurtulabilirsiniz.