En karlı yatırım, insana yapılan yatırımdır

İş dünyasının rekabetçi ortamında çalışanlar ancak gerçek bir EKİP olarak hareket edebiliyorlarsa başarıya ulaşırlar. Adre-X olarak, firmaları çalışanlarının “heyecan veren ortak bir amaç” edindiklerinde neler başarabileceğini görebilmeleri için doğa ort***** davet ediyoruz. Çalışma ortamının stresinden ve yoğun temposundan kurtularak doğada, özgür ve stressiz bir şekilde, iş arkadaşları ile birlikte takım ruhunun keşfedileceği bir davet bu...

İş arkadaşlarını bir süreliğine ofis ortamından uzaklaştırarak: ekip ruhunu yaşayarak hissetmek, güven yaratmak, doğal ve gerçek bir iletişim sağlamak mümkün. Ofise geri dönüldüğünde, takım dinamiğindeki performans ve verimlilik artışı kaçınılmaz olacaktır.

Açıkhava eğitimlerinde katılımcılar “EKİP”ler halinde bir seri, problem çözümü gerektiren “OYUN” oynarlar. Bu problemlerin her biri ciddi boyutta planlama, iletişim, kaynak kullanımı, rol ve sorumluluk dağılımı gerektiren olaylardır. Her oyundan sonra analizler yapılarak, her bir bireyin maksimum yarar sağlaması amaçlanır. Bu oyunlar çok basit problemlerden başlayıp, uluslararası şirket yönetimi simülasyonuna kadar karmaşıklaşabilir.

Özellikle “Yoğun baskı ve stres altında çalışma” programımız bireylerin baskı altındaki karar ve tepkilerinin de çok net gözlemlenebileceği alışılmış açık hava eğitimlerinden oldukça farklı bir program olarak öne çıkıyor. Bu programımızda grup üyeleri EKİP çalışması ile aşabilecekleri ve belli düzeyde fiziksel zorluk da içeren çeşitli aktivitelerde bulunuyorlar.

Adre-X olarak amacımız tırmanış ve doğa sporlarındaki tecrübemizi insan psikolojisi ve EKİP çalışmaları konusunda uzmanlaşmış eğitmenlerle birleştirerek en heyecanlı aktiviteleri herkesin başarabileceği oyunlara dönüştürmek, bunu çalışma anlayışımızın gerektirdiği gibi en üst güvenlik koşullarında ve katılımcılara en yüksek faydayı sağlayacak şekilde yapmak.

Oyunların sonunda yapılacak detaylı analiz bireyin diğer ekip elemanlarının yeteneklerine değer vermeyi öğrenmesini ve farklı davranış tarzlarının, yaklaşımların değerini anlamasını sağlar. Bu analiz sırasında temel fonksiyonumuz yaşananların iş hayatı ile doğru ilişkilendirilmesini sağlamaktır.

EKİP ÇALIŞMASI oyunlarının amaçları:

- Eğlenirken birlikte uyumlu çalışmayı öğrenmek
- EKİP strateji ve tekniklerini uygulamak
- Rol ve sorumlulukların paylaşılmasını öğrenmek
- Çok değişkenli ve bilinmeyenli bir ortamda zaman ve risk yönetimi
- EKİP olarak hareket etmeyi öğrenmek
- Yeni düşünme ve iletişim kurma yöntemleri keşfetmek
- Limitleri zorlamak, hiç bilinmeyen yetenekleri ortaya çıkarmak
- Diğer bireylere saygılı olmak, kişisel farklılıkların önemini kavramak
- Gerekli durumlarda yoğun stres altında verimli çalışmayı öğrenmek

EKİP ÇALIŞMASI oyunlarının getirileri:

- Yüksek moral ve motivasyonlu, pozitif düşünen gerçek bir EKİP
- Ortak amaç ve ait olma duygusu taşıyan elemanlardan oluşan bir EKİP
- Takım içinde bireysel zayıflık ve üstünlüklerden fayda sağlama tekniklerini bilen bir EKİP
- Bir ekip olarak çalışıldığında, bireysel olarak ulaşılamayacak hedeflere ulaşılacağını deneyimleyerek öğrenen gerçek bir EKİP