GENEL KURALLAR:
Ahşap bölmelere bowling ayakkabısı dışında ayakkabılarla çıkmak, bu alanda sigara içmek, yemek yemek ve içki içmek kesinlikle yasaktır. Bu konuda duyarlı olup tersini gördüğünüzde lane görevlilerini uyarınız.
Topu atarken düşmemek için ayakkabılarınızın altlarının kuru ve temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Dolayısı ile tuvalet, içecek dökülmesi, vs. gibi durumlarda ayakkabınızın altının ıslanmamasına özen gösteriniz, gerekiyorsa galoş giyiniz.
Sistemde, mekanizmalarda veya çevrenizde herhangi bir sorun olduğunda lütfen görevlilere haber veriniz.

ATIŞ KURALLARI:

Bowling nezaket kurallarına göre atış önceliği atış hazırlığını tamamlamış atış alanına ilk çıkmış oyuncudadır. Eğer iki oyuncu aynı anda atışa çıktıysa öncelik sağ taraftaki oyuncudadır. Lütfen atış yapmadan sağ tarafınızdaki oyuncunun atış yapıp yapmadığını kontrol ediniz.
Atışınızdan önce ve atışınızı tamamladıktan sonra diğer oyuncuların dikkatini dağıtacak hareketlerden kaçınılması çok önemlidir.
Lütfen atış alanında birden fazla kişi olmamasına özen gösteriniz.
Kesinlikle atış alanından ve oyuncuların önünden yürümeyiniz.
Diğer oyuncuların sizi beklediğini düşünerek atış sıranız geldiğinde hazır olmanız ve atıştan önce çok uzun süre harcamamanız çok önemlidir.

TOP KURALLARI:

Eğer salondaki “house ball” toplarından kullanacaksanız lütfen kendinize uyan ağırlıkta ve parmak boyunda tek bir top seçerek oynayınız. (tek top kullanmanız siz ve sizin gibi o topu kullanan oyuncuların top bulmasını kolaylaştıracaktır) Ayrıca atış yaparken aynı topun kullanılması daha dengeli ve başarılı bir stil edinmenizi kolaylaştıracaktır.
Mekanizmaların sağlıklı çalışması için lütfen ilk hakkınızda attığınız top geri gelmeden, ikinci atışınıza başlamayınız.
Topları alırken iki elinizi kullanarak güvenli bir şekilde topu kanalından çıkarınız. Parmağınızı topa takarak alma veya tek taraftan elinizle alma kanaldan gelen diğer toplar yüzünden istenmeyen kazalara yol açabilir.


Top kanalında kullanmadığınız topları boşaltmanız, hem sizin rahat oynamanızı, hem de diğer top arayan oyuncuların işini kolaylaştırarak, rahatsız edilmeden oynamanızı sağlayacaktır. Başka top kanallarından top alırken lütfen sorarak alınız.