Chris Hülsbeck müzikleri beyinde kalıcı etki yapan müziklerdir , sadece 2-4 oktavlık bir sesle 1 kişi tarafından yapılan orkestra.

bu oyun shoot em up serisinde belki de bir bilgisayarda duyabileceğimiz ilk insan sesiyle karışık müzik ses sid çipi ile yapılmış kötü bir kahkaha ile başlar, Turrikan Commadore 64 ün en iyi oyunudur kuşkusuz, super mairo nintendo nun en iyisidr hala oynanır.
ama C64 ün en iyi oyunlarından biri olduğu için internet ortamında cep telefonlarına dahi oyunu yapılmış. pc lere dahi. oyun basittir. ama 1980 li yılların ortalarına doğru yayılmaya başlayan bilgisayar fırtınası .
commadorenin işi 1990 da biter biz bugün 3gb remlerden bahsederken 1.5 terabayt harddiskler

64 kilobayt sadece remle çalışan harddiski olmayan bir bilgisayarın 2 milyondan fazla oyunu olacaktır. işlemci hızı 8-16mhz
hatta daha da ileri gidip adamlar ilk internete girecektir. modem takacaklardır.

Turrican shoot em uptur - saldır vur kaç ve ilerle düşmanları öldür öldürülmemeye çalış ve bölüm atla reflekslerini geliştir. (bilgisayarın kolunu kır)

Commadore son bir hamle yapar, 16 bitlik bir oyun çıkaracaktır adı ELVIRA isminde bir cadıdır Amiga grafiğinde 8 bitlik bir makine inanılmazı başaracaktır yazılım desteği ile 16 bit yaparlar.
bir zamanların en iyi oyununa ait müzikler bedavadır ve gelişmektedir. Turrican bugünkü Pc oyunlarının gelişmesinde bir dönüm taşı olmuştur.

aşagıda fan kulübü tarafından müzik ve oyunları bedava alabilirsiniz. oyun yasal olarak indirilebilir çünkü artık üreten firmalların yasal olarak hakkı kalmamıştır. müziklerini hala geliştirmektedirler.

nostalji yaşamak istiyorsanız
aşağıda müziklerin bir kısmı online dinlenmektedir.

News, Facts and Rumours about Turrican