+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

Mercedes-Benz Türk Transist 2013’de

HOBİ VE İLGİ ALANLARI Kategorisi Araba ve Otomobil Forumu Mercedes-Benz Türk Transist 2013’de Konusunu okuyorsunuz, Konu içeriği kısaca ->> Mercedes-Benz Türk Transist 2013’de Mercedes-Benz Türk, 25 - 26 Aralık 2013 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merke-zi'nde düzenlenen Transist 2013 Fuarı’na, ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Nov 2013
  Mesaj
  30
  Rep Gücü
  0

  Mercedes-Benz Türk Transist 2013’de

  Mercedes-Benz Türk Transist 2013’de
  Mercedes-Benz Türk, 25 - 26 Aralık 2013 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merke-zi'nde düzenlenen Transist 2013 Fuarı’na,
  • Conecto Solo
  • Conecto Körüklü
  şehiriçi otobüs modelleri ile katılıyor.

  Mercedes-Benz Conecto Solo
  Mercedes-Benz Türk’ün Hoşdere Fabrikasında üretilen ve kullanıcısına en üst düzeyde güvenlik, konfor, ergonomi, güç / performans sunan şehiriçi otobüsü Conecto Solo, ekonomi ve yüksek kazanç için gerekli tüm şartları yerine getiriyor. En üst düzeydeki sağlamlık ve dayanıklılık kriterlerine uygun olan bu araç, katoforez daldırma boya tesi-sinde gördüğü işlem sayesinde korozyona karşı en iyi şekilde korunuyor.
  Tam alçak tabanlı bir otobüs olan Conecto Solo, şehir merkezlerinde kullanım için ideal ölçülere (12 m uzunluk, 2,55 m en ve 3,08 m dış yükseklik) sahip olup 21,54 m’lik dönme çapı ile kullanıcısına yüksek bir manevra kabiliyeti sunuyor.
  Üç kapısı ve alçak tabanlı yapısıyla yolculara binme ve inmeyi konforlu hale getiren Conecto Solo’da bu konfor, standart olarak sunulan yana eğilme fonksiyonu ile daha da artıyor. Ön kapıda 320 mm, orta ve arka kapıda 340 mm olan basamak yüksekliği (araç yüksekliği) yana eğilme fonksiyonu sayesinde 60 mm daha azalıyor ve yaşlı, hareket kabiliyeti kısıtlı yolculara, tekerlekli sandalye veya çocuk arabası kullanıcılarına otobüse rahat binme ve inme olanağı sunuyor. Öte yandan Conecto Solo’nun alçak taban yapısı ve üç geniş kapısı duraklarda yolcuların araca binmelerini ve inmelerini kolaylaştırarak yolcu akışını hızlandırıyor ve aracın yoğun hatlarda bile seri hareket etmesini sağlıyor.

  Conecto Solo’nun yolcu kapasitesi 26 oturan, 72 ayakta olmak üzere 98 kişi.
  Geniş, renkli yan camlar, 2302 mm iç yüksekliği, ferah iç mekan, rahat ve modern kol-tuklar Conecto Solo’da çağdaş bir yolculuk ortamı sunuyor. Şöfor mahalli ise ergonomik ve güvenli araç kullanımını sağlayacak şekilde tasarıma sahip, opsiyonel olarak yolcu bölümünden ayrı bir klima ve havalandırma sistemi de mevcut.
  Conecto Solo’nun gücünü, aracın arka kısmında bulunan ve üçüncü aksı tahrik eden Euro-5 normuna uygun sıra tipi 6 silindirli Mercedes-Benz motorundan alıyor. Ekonomik ve çevreci bu motor, 210 kW (286 PS) gücü sayesinde Conecto Solo, yüksek performans ve çekiş değerleri sunuyor.
  Conecto Solo kullanıcısına hem ZF hem de Voith marka altı vitesli otomatik şanzıman seçenekleri sunuyor.
  Geniş kapsamlı aktif güvenlik paketi ile donatılan Conecto Solo, dört tekerlekte disk frene sahip. Aracın standart donanımında bulunan ABS (Anti Blokaj Sistemi), ASR (Anti Patinaj Sistemi) ve EBS (Elektronik Fren Sistemi) seyir güvenliğini sağlıyor. Otomatik şanzımana entegre retarder, aracın fren sistemi ile birlikte sarsıntısız yavaşla-masını sağlıyor ve fren mesafesini kısaltıyor, fren ömrünü uzatıyor.

  Mercedes-Benz Conecto Körüklü
  Tamamen alçak tabanlı bir otobüs olma özelliğine sahip Conecto Körüklü, yolcu yoğun-luğu yaşanan şehir merkezlerinde konforlu ve ekonomik kullanım için ideal ölçülere (18 m uzunluk, 2,55 m en ve 3,08 m dış yükseklik) sahip ve 22,82 m’lik dönme çapı ile kul-lanıcısına yüksek bir manevra kabiliyeti sunuyor.
  Dört kapısı ve alçak tabanlı yapısıyla yolculara binme ve inmeyi konforlu hale getiren Conecto Körüklü’de bu konfor, isteğe bağlı olarak sunulan yana eğilme fonksiyonu ile daha da artıyor. Ön kapıda 320 mm, orta ve arka kapılardada 340 mm olan giriş yüksek-liği (araç yüksekliği) yana eğilme fonksiyonu sayesinde 60 mm daha azalıyor ve yaşlı, çocuk, hareket kabiliyeti kısıtlı yolculara, tekerlekli sandalye veya çocuk arabası kulla-nıcılarına otobüse rahat binme ve inme olanağı sunuyor. Öte yandan Conecto Körük-lü’nün alçak taban yapısı ve dört geniş kapısı duraklarda yolcuların araca binmelerini ve inmelerini kolaylaştırarak yolcu akışını hızlandırıyor ve aracın yoğun olduğu hatlarda daha atik hareket etmesini sağlıyor.
  Conecto Körüklü’nün yolcu kapasitesi 41 oturan, 108 ayakta olmak üzere 149 kişi.
  Geniş, renkli yan camlar, 2302 mm iç yüksekliği, ferah iç mekan, rahat ve modern kol-tuklar Conecto Körüklü’de çağdaş bir yolculuk ortamı sunuyor. Şoför mahalli ise ergo-nomik ve güvenli araç kullanımını sağlayacak şekilde tasarıma sahip, opsiyonel olarak yolcu bölümünden ayrı bir klima ve havalandırma sistemi de mevcut.
  Conecto Körüklü’nün sessiz, Euro-5 normuna uygun 11,97 litre hacimli motoru 2000 devir/dakikada 260 kW (349 hp) güç üretiyor. Motorun aracın arka tarafına dikey olarak yerleştirilmiş olması, hem motorun ve hem de motora bağlı aktarma organlarının bakı-mında büyük kolaylık sağlıyor. Conecto Körüklü kullanıcısına hem ZF hem de Voith marka altı vitesli otomatik şanzıman seçenekleri sunuyor.
  Geniş kapsamlı aktif güvenlik paketi ile donatılan Conecto Körüklü, tüm tekerleklerde disk frene sahip. Aracın standart donanımında bulunan ABS (Anti Blokaj Sistemi), ASR (Anti Patinaj Sistemi) ve EBS (Elektronik Fren Sistemi) seyir güvenliğini sağlıyor. Otomatik şanzımana entegre çalışan retarder, aracın fren sistemi ile birlikte sarsıntısız yavaşlamasını sağlıyor ve fren mesafesini kısaltıyor, fren ömrünü uzatıyor.

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesaj
  Çok:)
   

Benzer Konular

 1. Mercedes-Benz Arena
  dogangunes Tarafından Spor Dünyası Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 12-11-2011, 05:48 PM
 2. Mercedes Benz Boya Kod numaraları
  YukseLL Tarafından Mercedes Benz Forum Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 06-10-2010, 01:26 AM
 3. Mercedes-Benz SLS
  SGOR Tarafından Mercedes Benz Forum Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 26-04-2009, 11:57 AM
 4. Mercedes Benz Müzesi
  dogangunes Tarafından Mercedes Benz Forum Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 05-04-2008, 09:54 AM
 5. Mercedes-Benz
  Karakarizma Tarafından Mercedes Benz Forum Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 21-04-2007, 10:57 AM
Yukarı Çık