+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

İkinci elde kilometre ve hasar talebi

HOBİ VE İLGİ ALANLARI Kategorisi Araba ve Otomobil Forumu İkinci elde kilometre ve hasar talebi Konusunu okuyorsunuz, Konu içeriği kısaca ->> Merhaba TOBB Türkiye Otomotiv Ticaret Meclisi 2. ele otomobillerle ilgili olarak hasar kaydının resmi belgelerde yer almasını ve kilometrenin ruhsata ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.087
  Rep Gücü
  88648

  İkinci elde kilometre ve hasar talebi

  Merhaba

  TOBB Türkiye Otomotiv Ticaret Meclisi 2. ele otomobillerle ilgili olarak hasar kaydının resmi belgelerde yer almasını ve
  kilometrenin ruhsata işlenmesini istedi.  Otomotivciler, ikinci el araçların alım satımını yapan firmaların ödediği, yüzde 1'lik KDV tutarının, indirim konusu yapılabilmesini öngören kanun değişikliği konusunda, Maliye Bakanlığı'na görüş sunacak.

  TOBB Türkiye Otomotiv Ticaret Meclisi toplandı. Sektör temsilcileri, maddi hasarlı trafik kazasına karışan araçların, zorunlu mali trafik sigortası ve kasko sigortası poliçesine, hasarın derecesine göre, ağır veya tam hasar gördüklerine dair kaydın işlenmesinin gerekli olduğunu dile getirdi.

  Sektör temsilcileri, araç muayenesi sırasında, aracın kilometre bilgisinin de tespit edilerek, TUVTURK kayıtlarına işlenmesini isterken, sigorta şirketleri tarafından görülebilir hale gelen kilometre bilgisinin, zorunlu mali trafik sigortası ve kasko sigortası poliçesinde de yer almasını talep etti.

  Kilometre bilgisi, araç ruhsatına da işlenmeli

  İkinci el araçların, noter satış değeri ile gerçek değeri arasında, yaygın şekilde bir orantısızlık görüldüğüne işaret eden sektör temsilcileri, bu nedenle kilometre bilgisinin noter satış belgesi ile araç ruhsatına da işlenmesini istedi.

  Otomotiv sektörü temsilcileri, ikinci el araçların alım satımını yapan firmaların ödediği, yüzde 1'lik KDV tutarının indirim konusu yapılabilmesini öngören kanun değişikliği konusunda, Maliye Bakanlığı'na görüş sunulmasına da karar verdi.

  Araç muayenelerinde, ''muameleciler'' sorunu

  Sektör temsilcileri toplantıda, araç muayeneleri için muamelecilere verilen vekaletnamenin, TUV TURK tarafından, fiilen 1 ay ile sınırlandırılmasına ilişkin düzenlemenin uygulamada sorun yarattığını dile getirdi.

  Bunun üzerine Ulaştırma Bakanlığı Kara Ulaştırması yetkililerince uygulamanın yakında kaldırılabileceği belirtildi.


  İkinci elde kilometre ve hasar talebi - Otomobil haberleri - Haber7 haber7.com - Güncel Haberler, Son dakika haberleri ---- Bu noktada haber var

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Nerden
  Uzay:)
  Mesaj
  Çok:)
   

Benzer Konular

 1. Araç Hasar Anında Yapılacak İşlemler nelerdir?
  YukseLL Tarafından Sigorta ve Kasko işlemleri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 09-10-2014, 01:42 PM
 2. Sıfır kilometre araç alırken...
  İNCİ Tarafından Araba ve Otomobil Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 25-11-2011, 06:36 AM
 3. 250 kilometre hız yapabilen otobüs
  YukseLL Tarafından Markalar, Modeller Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 14-10-2010, 04:38 PM
 4. SMS ile Hasar Geçmişi Sorgulama
  SGOR Tarafından Araba ve Otomobil Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 06-09-2009, 11:24 PM
 5. Sıfır kilometre otomobillerde buyuk indirim
  YukseLL Tarafından Oto Haber, Kampanya Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 31-01-2007, 04:25 PM