Gösterilen sonuçlar: 1 ile 5 Toplam: 5

Satılık Hosting, Domain ve Web Tasarım Müşterileri

Web Tasarım ve Google Kategorisi Web Hosting Forumunda Satılık Hosting, Domain ve Web Tasarım Müşterileri Konusununun içerigi kısaca ->> Satılık Hosting, Domain ve Web Tasarım Müşterileri http://urun.gittigidiyor.com/Satilik...QQidZZ21599348 Merhabalar, Bu ilanı geçtiğimiz aylarda bir sürü forumda vermiştim, konu ile ilgilenebilecek ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesaj
  6
  Rep Gücü
  9

  Satılık Hosting, Domain ve Web Tasarım Müşterileri

  Satılık Hosting, Domain ve Web Tasarım Müşterileri

  http://urun.gittigidiyor.com/Satilik...QQidZZ21599348

  Merhabalar,

  Bu ilanı geçtiğimiz aylarda bir sürü forumda vermiştim, konu ile ilgilenebilecek bulabildiğim mail adreslerine de toplu mailing yapmıştım. Epeyce ilgilenen oldu, fakat fiyat ve en önemlisi güvenli alışveriş konularında anlaşamadık. Ben de sonuç olarak ilanımı yenilemeye ve en önemlisi portföyümü 2003 yılından beri üye olduğum ve sık sık alışveriş yaptığım Gitti Gidiyor vasıtası ile satmaya karar verdim (hdumanli olan nick’im ile Gitti Gidiyor’da aldığım puanlara bakabilirsiniz : http://www.gittigidiyor.com/php/kiml...?nick=hdumanli). Açık bir nokta kalmasın diye herşeyi en ince detayına kadar yazıyorum, lütfen tüm yazıyı dikkatle okuyunuz, sorularınız olursa da cevaplamaktan memnuniyet duyarım.

  * Satmak istediklerim müşterilerime ait hosting’ler, domain’ler, web tasarımları ve asp script’lerimdir. Bu satışta herhangi bir şirket, hisse, vs. gibi resmi bir devir / satış işlemi yapılmayacaktır. Kendi şirketimi 1998 yılında kurdum ve 2008 yılına kadar tüm faturalama işlemlerini kendi limited şirketim üzerinden yaptım. 2008 yılında resmi olarak şirketimi devrettim, doğup büyüdüğüm İstanbul’dan Antalya’ya taşındım, o zamandan beri de tüm fatura işlemlerini arkadaşıma ait ve SSK’lı olarak çalıştığım bir limited şirket vasıtası ile yapıyorum.

  * Satma nedenim hayatıma yeni bir yön vermek istememdir, üniversiteye girdiğim 1983 yılından beri bilgisayar ile uğraşıyorum, hobi, merak, iş derken tüm hayatım bilgisayar üzerine kuruldu, artık bu işleri yapmak istemiyorum, çok yoruldum ve sıkıldım, kendime ait küçük bir cafe açıp bundan sonra hayatıma o iş üzerinde devam etmek istiyorum. Bununla ilgili uygun bir dükkan arayışlarım sürekli devam ediyor, dükkanı aldığım an hemen tadilat ve dekorasyona başlayacağım. Portföyümü devredeceğim arkadaşa transferler konusunda elimden gelen tüm yardımı yaptıktan ve işlemleri bitirdikten sonra da bir daha bu işlerle ilgilenmeyeceğim.

  * Bu satış ile devredeceklerim şunlardır;  1) Amerika'da SoftLayer firmasında bulunan dedicated server'ım :

  a) Server Donanımı :
  SuperMicro PDSMU Intel Xeon QuadCore SingleProc Sata [1Proc]
  Intel Xeon 3060 - Dual Core
  2 GB DDR2 RAM
  2 adet 250 GB Western Digital WD Caviar RE 16 WD2500YS (her ikisinde de 125 GB’dan fazla boş yer var)
  100 Mbit bağlantı
  Aylık 2000 GB Kota (18 aydır aylık en yüksek harcanan 400 GB oldu)
  16 adet IP adresi

  Server 1 Şubat 2008'den beri çalışır durumda, ilk kuruluşta IPMI kartını (uzaktan erişim için) değiştirdiler, o günden beri hiçbir arızası olmadan çalışıyor.

  b) Server Yazılımı :
  SoftLayer firmasının kurduğu Windows 2003 Server Standard English (lisansı SoftLayer firmasına aittir, devredilemez)
  MS SQL Server 2005 Standard (lisansı kendi kullandığım MS Action Pack’e aittir, devredilemez)
  hMailServer (lisans bedeli yoktur)
  Gene6 FTP Professional Unlimited User (lisansı bana aittir, devredeceğim)
  Helm 4 Unlimited Domains Unlimited User (lisansı bana aittir, devredeceğim, yalnız ücretsiz upgrade süresi dolmuştur, kullanacaksanız upgrade ücretini ödeyeceksiniz)
  AWStats (lisans bedeli yoktur)

  c) Server'ın Windows kurulumu SoftLayer, kalan tüm programların kurulumu kendim tarafından yapılmıştır. Peşisıra PHP4, PHP5 ve tüm güvenlik kurulumları Hintli bir uzman olan Rubal Jain tarafından yapılmıştır, arama yaparsanız kendisi hakkında inanılmaz olumlu yorumlar göreceksiniz.

  d) Server'a aylık 206 Dolar veriyorum, ayın 1'inde öderseniz bu ücret, gecikirseniz ayın 5'ine kadar 226 Dolar veriyorsuuz, 5'i akşamı ödemezseniz server kapanır. Ödemeleri kredi kartım ile yapıyorum.

  e) Devir işlemi yapıldıktan sonra isterseniz bu server üzerinden devam edersiniz, isterseniz kendi sunucunuz varsa tüm müşterileri kendi sunucunuza transfer edersiniz. Bu konuda karar sizlere aittir.  2) Hosting ve Domain Müşterileri :

  a) Server’da şu an bana ve reseller’larıma ait 240 adet aktif hosting mevcuttur. İlaveten bu hosting’lere yönlendirilmiş 58 adet Domain Alias (Yönlendirme) ve 3 adet sub-domain bulunmaktadır. Yaklaşık olarak 1.300 adet de e-mail hesabı vardır.

  b) Bunlardan 169 adet hosting bana aittir, yani size 169 adet aktif hosting devredeceğim (müşteri demiyorum çünkü bazı müşterilerimin birden fazla hosting’i bulunmaktadır). Kalan 71 adet hosting reseller’larıma aittir.

  c) Hosting’lere kestiğim toplam fatura miktarı yıllık 13.485.- TL’dir, reseller’larıma (4 adet reseller) kestiğim toplam fatura miktarı ise 2.910.- TL’dir.
  Yani yıllık hosting faturası olarak 16.395.- TL kesiyorum.
  (Tüm yazdığım rakamlar KDV Dahildir.)

  d) Domain faturaları ise yıllık toplam 3.795.- TL’dir. Domain’lerin 134’ü IHS’de, 3’ü Bulk Register’da (bunları henüz IHS’ye transfer etmedim), 40 tanesi ise ODTÜ’dedir. Domain’lere ödediğim domain ücretleri ise yıllık 2.555.- TL’dir.

  e) Dolayısı ile 16.395 + 3.795 - 2.555 = 17.635.- TL gelir elde eden bir domain + hosting portföyü devir alacaksınız.

  f) Hemen hemen tüm müşterilerim faturalıdır, fatura istemeyen bir iki müşterimi de faturalı yapmak üzereyim.  3) Diğer Domain’ler :

  a) Zamanında satmak için aldığım veya uzatmasını önceden yapıp müşterilerimden para alamadığım, şu anda da Ana Sayfa de İkinci El domain Pazarı'nda satılık durumda olan şu domain'lerim var;

  Para edecekler : hayat.org, hayat.biz, hayat.info, hayat.name, dizayn.net

  Para etmeyecekler : ckvace.com, ertarim.net, hanedantr.com, hayatserver.com, hisarserver.com, ideamobilya.com, malimusavirlik.info, merdivenkupestesi.com, nautilus-tr.com, ortakoymeyhanesi.com, renovamimarlik.com, retradeltd.com, sonvapur.com

  Bu domain’lerin de hepsini alacak arkadaşa devredeceğim. İsterseniz bu domain’leri uzatmaya devam edersiniz, isterseniz uzatmazsınız.

  b) Belki de en önemlisi size webhostingtalk.com.tr alan adını da devredeceğim, ilgilenen arkadaşlar bilirler, Web Hosting Talk - The largest, most influential web hosting community on the Internet dünyanın en çok bilinen ve popüler hosting forumudur, yıllar önce bunun Türkiye'de markasını almıştım ve ücretlerini ödemiştim, ODTÜ'den de bu adı almıştım (www.nic.tr den kontrol edebilirsiniz), fakat maalesef zaman bulup da kullanamadım, üstüne Vbulletin veya phpBB gibi sağlam bir forum kurup, Türkiye'deki hosting firmalarına tanıtım mail'i atıp kısa zamanda çok popüler bir hosting forumu olabilirsiniz. Ben size ODTÜ'den sorumluluğu devredeceğim, iş yaparsanız ve isterseniz ileride marka devrini de yaparız, resmi işlem olduğu için biraz prosedür gerekiyor, ama marka devir ücretlerini bilmiyorum, onları siz ödersiniz.

  c) Bu ilanı şu an http://www.webhostingtalk.com.tr adresinde de görebilirsiniz.  4) Web Tasarım Müşterilerim :

  Aktif olarak 50'ye yakın sitenin tasarımını yaptım, hemen hemen tümünün güncellemelerini yapmaya devam ediyorum. Sözleşmeli olarak güncelleme yaptığım müşterim yoktur, hepsi ile iş başına çalışıyorum. Tüm sitelerde HTML, ASP ve / veya flash kullanılmıştır, PHP, MySQL, MS SQL destekli tasarımım yoktur (ama benden sadece hosting alan müşterilerimin PHP ve MySQL kullanarak yaptıkları siteler mevcuttur, onlara hosting desteği vereceksiniz). ASP ile kendi yaptığımız E-ticaret ve Hazır site (CMS) programlarımız var, bu nedenle devralacak arkadaşın iyi ASP bilmesinde fayda vardır.

  Devir ile birlikte eski yeni yaptığım tüm tasarımların kaynak dosyalarını DVD’lere çekip veya bir hard diske kopyalayıp göndereceğim. Böylece müşteriler ileride güncelleme isterlerse en azından elinizde psd, fla veya fh dosyalarının orjinalleri mevcut olacak.  5) Toplam Gelir :

  1 Ocak 2009 - 25 Ekim 2009 tarihleri arasında kestiğim toplam fatura miktarı 27.385.- TL’dir. Yani aylık ortalama 2.700 TL fatura kesmişim. Geçen seneden devirleri saymazsak ortalama olarak aylık 2.500 TL fatura keseceksiniz. Bu da yılda yaklaşık 30.000.- TL’lik bir gelir demektir. Yani 2-e) de belirttiğim 17.635.- TL’lik domain + hosting faturasının üstüne 12.500 TL kadar da web tasarım + web programlama faturası kesebilirsiniz.

  İlaveten geçtiğimiz sene kestiğim fatura miktarı toplam 42.000.- TL idi. Bu sene ekonomik kriz, Antalya’ya taşındığım için İstanbul’daki tasarım işlerinin bazılarını alamamak gibi nedenlerden dolayı gelirim biraz düştü. Halen bile beni İstanbul’da bekleyen müşterilerim mevcut, devir alacak arkadaş İstanbul’dan olursa kendisine gerekli tüm bilgileri vereceğim için hemen toplantıya gidip tasarım işlerini alabilir. Ayrıca web sitesi olmayan bir sürü hosting müşterim de mevcuttur, bugüne kadar hiçbir zaman aktif bir pazarlama yapamadım, pazarlama kabiliyetinize göre çok daha fazla tasarım işi alabilirsiniz.  6) Ek Bilgiler :

  a) Müşterilerimin büyük çoğunluğu eski müşterilerimdir, hosting ve reseller fiyatlarım da piyasa ile hemen hemen aynı sayılır. Bu bilgileri satış aşamasında sizlere çok detaylı olarak aktaracağım, oldukça düzenli olacağı için hiç zorluk çekmezsiniz. Ayrıca bu yukarıda yazdığım müşterilerimin hemen hemen hepsi 11 yıllık çalışmam sonucunda tek tek edindiğim müşterilerdir, hiçbir yerde reklamımız, banner'ımız, vs. olmadı, tüm müşterilerim bana diğer müşterilerimin referansları ile geldi. Dolayısı ile müşterilerimin bundan sonra da mağdur olmasını asla istemiyorum. O yüzden şirket devrinden sonra alan arkadaşa veya firmaya süresiz ve ücretsiz destek vereceğimi şimdiden taahhüt ederim. Ben şu an Antalya'dayım, fakat anlaşacağım arkadaş ile devirden sonra mutlaka yüz yüze görüşmeyi ve 2 - 3 gün boyunca tüm bilgileri kendisine aktarmayı çok isterim.

  b) Server’ımın Kasım ücretini de ben ödeyeceğim. Böylece eğer kendi server’ınız varsa ve müşterileri kendi server’ınıza transfer etmek isterseniz Kasım ayı sonuna kadar vaktiniz olacak. Web sitelerini transfer etmek zor değil, ftp ile hemen alabilirsiniz. Ama e-mail hesaplarını tüm müşterilerim kendileri açıyorlar (Helm Kontrol Panel ile), dolayısı ile e-mail şifrelerinin hepsi müşterilerimin kendilerinde, büyük çoğunluğu da bu şifreleri kaybetmişlerdir veya unutmuşlardır. O yüzden çoğu müşteri ile tek tek iletişime geçmek gerekebilir. Bu anlamda da isterseniz size fazlası ile yardımcı olurum. Daha önce 5 defa server transferi yaptım (Vservers, NetOne, Bnet / Borusan Telekom, Teknotel, Sistem Telekom, SoftLayer), o nedenle bu konularda tecrübem çoktur.

  c) Ekim ve Kasım faturalarını müşterilerime kesip gönderdim. Dolayısı ile siz Aralık ayı faturalarını kesip göndereceksiniz.

  d) Epeyce ASP ile çalışan site var, bir tane de ASP.Net ve MS SQL kullanan site var, bu nedenle mutlaka Windows server'ınız olmalı (eğer benim server'ı istemiyorsanız). PHP ile çalışan birkaç müşterimizin sitesi de mevcut, yani PHP desteği de vermeniz gerekecektir.

  e) Domain faturalarını ve hosting faturalarını yıllık kesiyorum, aylık ödeme yapan hiç müşterim yok. Hosting zamanından 1 ay kadar önce faturasını kesiyorum, faturayı tarayıp e-mail ile gönderiyorum, aslını da genelde posta ile yolluyorum, ödemesini de şirketin banka hesabına yolluyorlar. Bugüne kadar hiç kredi kartı ile tahsilat yapmadım, Sanal POS'um da olmadı, sizin varsa veya kurarsanız tahsilatlarınız daha kolay olabilir.

  f) Hemen hemen tüm müşterilerim şirketlerdir, şahıs olarak çok az müşterim vardır. Ve tüm müşterilerimin derdi e-mail'leri sorunsuz gelsin gitsin, web siteleri sorunsuz çalışsındır. Yani şak diye açılan web siteleri, gümbür gümbür çalışan mail'ler, sizin fiyatınız 20 Dolar halbuki şurası 18 Dolar'a hosting veriyor gibi dertleri asla çekmezsiniz, o tip müşterilerin hepsini ben zaten çoktan yolladım. 18 aydır server'ım Amerika'da, tabii ki Türkiye veya Almanya, Hollanda gibi lokasyonlu server'lardan daha yavaşım, ama hiçbir kopma olmadı, spam'e düşmek haricinde hiçbir derdimiz de olmadı, bu konuda SoftLayer'dan inanılmaz memnunum. Bu nedenle de müşterilerden gelen şikayetler minimum seviyededir. Maillerim gelmiyor diyene ADSL modeminizi açıp kapatın, makinenizi de açıp kapatın, sorun devam ederse yine arayın diyorum, bir daha aramıyorlar.

  g) Hep yazdığım gibi tamamen şirketlerden oluşan, herşeyi resmi, yani faturasını kesip göndereceğiniz ve ödemesini alacağınız bir müşteri portföyünü devir alacaksınız.

  h) 1998'de kendi şirketimi açtığım zaman Internet işlerim bu kadar yoğun olmadığı için, epeyce bir yıl bilgisayar / network / donanım / yazılım satış, bakım ve destek hizmetleri verdim. Sürekli sözleşmeli olduğum 2 müşterimin yanısıra arıza ve bakım başına çalıştığım sözleşmesiz çok sayıda müşterim de oldu. Son 3 - 4 yılda ise Internet işlerim yoğunlaştığı için bu hizmetleri vermeyi bıraktım, devir alacak kişi veya şirket isterse müşterilere bu şekilde hizmetler de verebilir, bu konularda da sizlere gerekli bilgileri ileteceğim.

  i) Hemen hemen tüm müşterilerim İstanbul'dadır, Antalya'da ve Anadolu'nun diğer kentlerinde ise bir iki müşterim var.

  j) Yukarıda yazdığım gibi devir alacak arkadaş İstanbul’da olursa seve seve görüşmeye gelirim, ailemin evi halen İstanbul’da olduğu için kalacak yer sorunum olmaz. Antalya’dan biri alırsa da sorun değil, hemen yanlarında olurum. Antalya ve İstanbul dışında biri alırsa da yol ve konaklama ücretleri çok tutmazsa tabii ki gelebilirim. Anlatacaklarımın çoğunu yazdım, ama mutlaka söyleyeceğim bir sürü konu olacaktır, o nedenle yüz yüze görüşmekten de memnuniyet duyarım. İsterseniz siz de Antalya'ya gelebilirsiniz, evimde misafir odam hazır duruyor, hem ziyaret hem ticaret yapabilirsiniz, oturup size 2 gün 3 gün 4 gün ne kadar olursa tek tek tüm müşterileri anlatacağım, hepsinin irtibat bilgilerini, ödeme yöntemlerini ve zamanlarını, tipik davranışlarını anlatacağım, elimdeki tüm bilgileri aktaracağım (herhangi bir CRM sistemimiz yok, hemen hemen herşey tek Excel dosyasında, aslında Helm Kontrol Panel’de çok detaylı bir CRM sistemi de mevcut ama şimdiye kadar vakit bulup kullanamadım), herşeyi vereceğim, el sıkışıp ayrılacağız. Ondan sonra da size sürekli destek vereceğim, istediğiniz zaman bana mail yollayabilirsiniz veya telefon açabilirsiniz, zaten bildiğim herşeyi anlatacağım, aklıma gelmeyenleri de sorduğunuz zaman hemen cevaplayacağım.

  k) Daha önceden forumlara bıraktığım ilanlara veya yolladığım maillere bazı arkadaşlar tarafından gereksiz ve tatsız cevaplar verildi. Burada yazdıklarımın hepsi kelimesi kelimesine doğrudur, inanmayan arkadaşlara hepsini tek tek kanıtlayabilirim. Mali konularda ise isterseniz size eski ve yeni şirketlerimin mali müşavirlerinin bilgilerini veririm, sizin mali müşaviriniz onları arar, yazdıklarımın doğruluğunu anında kanıtlar. Turkuazserver.com - Turkuaz Server sayfasına bakarsanız kaç adet domain’e sahip olduğumu anında görebilirsiniz, orada irtibat bilgilerim de yazmaktadır. Yani lütfen böyle iş olmaz, böyle satış yapılmaz, yazdıkların doğru değil, bunlar bu kadar para etmez gibi sonucu bir yere varamayacak mesajlar yollamayınız, boşuna birbirimizin zamanını harcamayalım. Hayatım boyunca hep açık ve dürüst biri olarak yaşadım, gördüğünüz gibi halen herşeyi açık olarak anlatıyorum.  7) Satış İşlemi :

  a) Satış için istediğim fiyat minimum 11.000.- TL’dir, yani arttırma bu fiyattan başlamıştır, lütfen mesaj göndererek bundan aşağı tekliflerde bulunmayınız.

  b) Hemen Al Fiyatı 25.000.- TL’dir, 25.000.- TL ödeyip alan kişi anında tüm bu portföye sahip olacaktır ve açık arttırma sona erecektir.

  c) Açık arttırma 10 günlük olacaktır. 10 günün sonunda fiyat kaça çıkmışsa satış o fiyat ile bitmiş olacaktır.

  d) Alan kişi ödemeyi yaptığı an, kendisine gün içinde aşağıdaki bilgileri derhal yollayacağım. Bu bilgileri hem Gittigidiyor üzerinden, hem de kendisinin bana bildirdiği e-mail adresine yollayacağım.

  d-1) Server’ın giriş bilgileri; IP numaraları, Administrator şifresi
  d-2) SoftLayer kullanıcı paneli bilgileri
  (Böylece server’ın Administrator şifresini ve SoftLayer kullanıcı paneli bilgilerini “şifre, e-mail adresi, ad soyad, adres, vs.” anında değiştirebilir ve server üzerinde tüm ve tek yetkiye sahip olur)
  d-3) Server üzerinde kurulu “Gene6 FTP Professional Unlimited User” ve “Helm 4 Unlimited Domains Unlimited User” lisans numaraları ve programların kendi web sitelerine giriş bilgileri.
  (Böylece ilgili sitelere giriş yapıp lisansları derhal kendi üzerine alır.)
  d-4) Helm Kontrol Panel giriş bilgileri, admin ve reseller'ların giriş bilgileri
  (Bu şifreleri ve e-mail adreslerini değiştirip böylece tüm hosting’lerde tek yetkili olur)
  d-5) Server’da kurulu “MS SQL Server 2005 Standard”, “hMailServer”, “Gene6 FTP Professional Unlimited User” admin şifreleri
  (Zaten server’a bağlandığınız an bu bilgileri anında kendiniz de değiştirebilirsiniz)
  d-6) Bulk Register giriş bilgileri (3 adet domain için)
  d-7) IHS’de kayıtlı 134 domain için alan şahıstan bazı bilgiler isteyeceğim (ad, soyad, adres, tel, fax, gsm, e-mail, TC Kimlik No), bu bilgiler ile IHS’ye başvuracağım ve 134 adet domain’in hepsini bu bilgiler ile açılacak yeni bir hesaba transfer ettireceğim. IHS’de bu tip işlemler mesai saatleri içerisinde aynı gün içinde yapılmaktadır.
  d-8) ODTÜ’de kayıtlı 40 adet domain için şahıstan bana ODTÜ bilgilerini yollamasını rica edeceğim, hesabı yoksa da anında yeni bir hesap açabilir. Tüm domain’lerin kendi adıma olan İdari, Teknik, Ödeme sorumluluk kodlarını bu yeni şahsa devrettireceğim. Tek tek her biri için ayrıca başvuruda bulunacağım için bu 1 günden uzun sürebilir.
  d-9) Tüm müşterilerimin tek tek hangi domain’lere, hangi hosting’lere sahip olduğunu, domain ve hosting sona erme tarihlerini, domain’lerin hangi firmada kayıtlı olduğunu ve cari hesap bilgilerini içeren çok detaylı bir Excel tablosu.
  d-10) Şirketimi kurduğum Şubat 1998’den beri yaptığım tüm tasarımların kaynak dosyaları (4. maddede belirtilmiştir). Hepsi yaklaşık 36 GB tutuyor. Yetecek bir harici hard disk alıp, hepsini bu hard diske kopyalayıp, veya hepsini DVD'lere kopyalayıp kargo ile aynı gün içinde yollayacağım.

  e) Ayrıca alan kişi bana ad, soyad, adres, TC Kimlik No (veya şirket ise vergi dairesi, vergi numarası, ticaret sicil numarası) bilgilerini yollarsa, bu satış ile ilgili çok detaylı bir sözleşmeyi de imzalayıp kendisine kargo ile yollayacağım. Böylece benim bundan sonra bu satış ile devredeceğim domain, hosting ve müşteriler ile ilgili bir iş ilişkisi içinde olmayacağıma dair elinde bir belge bulunacaktır.

  f) Böylece kazanan kişi tüm bilgilere maksimum 3 gün içinde sahip olacaktır. Hepsini aynı gün içinde halletmek için önceden tüm hazırlıklarımı yapacağımdan da emin olabilirsiniz. Tüm bilgiler size ulaştıktan, hepsinin bilgilerini ve şifrelerini değiştirdikten sonra zaten tüm portföye sahip olacaksınız. GittiGidiyor’da ödemeyi onaylama işlemi 3 gün sürdüğü için zaten maksimum 3 gün içinde hepsini bitirmem gerekiyor. Siz de herşeyi kontrol ettikten sonra onayı verirsiniz.

  İlgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Yazdığım gibi her türlü sorunuzu cevaplamaktan da memnuniyet duyarım.

  Saygılarımla,

  Canöz Hayri Dumanlı

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye kirmizigül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Nerden
  Istanbul, Turkey, Turkey
  Mesaj
  3.148
  Blog Mesajları
  22
  Rep Gücü
  18820
  paylasim icintesekkürler faydali bilgiler edindim.

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesaj
  6
  Rep Gücü
  9
  Rica ederim. Ama maalesef bu sefer pek faydalı bilgi veremedim. Bu satışı gerçekleştirirsem bir daha da bu işlerle ilgilenmeyeceğim artık :)

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2009
  Mesaj
  626
  Rep Gücü
  41960
  Verdiğiniz .com.tr li adreste ilanın aktif olduğunu gördüm. Sanırım satamadınız. Naçizane bir tavsiyem olacak. Eğer toplu para ihtiyacından dolayı değil de sadece bu işleri bırakmak için satmayı düşünüyorsanız, satmayı düşünmek yerine işletmesini başkasına verebilirsiniz.

  Masraflar çıktıktan sonra kalan kar üzerine bir uzman ile anlaşırsanız tüm gereken ödemeleri, teknik işleri o kişi sizin adınıza yapar, müşterilerinizle ilgilenir, elde edilen kardan anlaştığınız kadarını size gönderir. Bir kafe veya lokanta açıp işletmesini devretmek gibi düşünün. Yine bu işleri bırakmış olursunuz ama aylık bir geliriniz de olur.

 5. #5
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesaj
  6
  Rep Gücü
  9
  Sözkonusu satış bitmiştir. Anlaştığım firma ile domain, hosting, server, vs. tüm transferleri bitirdik. İlgilenen arkadaşlara teşekkürler ederim.

Benzer Konular

 1. Satılık Hosting ve Domain Müşterileri
  hayridumanli Tarafından Web Hosting Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 07-02-2010, 06:10 PM
 2. Satılık Linux Hosting Ekonomik Paket (DAHA 9 AYI VAR)
  carlos77 Tarafından Web Hosting Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 31-03-2009, 02:54 PM
 3. satılık domain
  karam021 Tarafından Web Hosting Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 14-12-2007, 06:10 AM
 4. Hosting ve Domain
  djcraff Tarafından Web Hosting Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 29-11-2006, 07:54 PM
 5. Satılık Hosting Firması
  hostingfirmasi Tarafından Web Hosting Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 24-09-2006, 06:36 AM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık