dot.TK, TürK İnternet Adresi sloganıyla Türkiye pazarına bir süre önce girdi. Bilindiği üzere, daha önce tüm kullanıcılarına alan adını ücretsiz vermekteydi. Fakat, bu ücretsiz alan adlarının mülkiyeti dot.tk’da kalıyor ve aylık belirli bir limitin altında olan domainleri de kullanıma kapatıyor. Şu an ise firma bir stratejideğişikliği ile TK alan adını Türkiye pazarına açtı.

Türk pazarına girerken, .TR alan adına alternatif olarak girdiler. Normalde Güney Pasifik’te Tokelau adındaki ufak takım adalara ait olan bu alan adı, TürK alan adı olma yolunda kararlı adımlarla ilerlemektedir. TK ile TR karşılaştırması aşağıdaki şekilde:

* Bir .TK alan adıyla, internet üzerinden kayıt yapar ve alan adınızı anında kullanabilirsiniz fakat TR alan adlarının kayıt süreci 17 güne kadar zaman alabilir.
* Bir .TK alan adı kaydı maliyeti 9 YTL’den daha düşük başlıyor. Ticari bir .TR alan adı kaydı maliyeti yıllık 25 YTL.
* Bir .TK alan adı kaydı için şirket belgelerine gerek yoktur! Çoğu .TR alan adı şirket belgelerinin kaydını gerektirir.
* Bir .TK alan adı herkese açıktır, .TR alan adlarının çoğu sektöre özeldir.
* Bir .TK alan adı için transfer kısıtları yoktur, .TR alan adları satılamaz, kiralanamaz ya da transfer edilemez.
* Bir .TK alan adıyla, sitenin adını seçerken özgürsünüzdür, Çoğu ticari .TR alan adı için yalnızca bir şirket adı ya da marka içerdiği takdirde izin alınabilir.
* Bir .TK kaydı için vergi bilgisi gerekmez. Bir .TR alan adı kaydı için vergi idaresi bilgilerinizi doldurmanız gerekir.

Birçok jenerik TK domain şu anda boşta!!

.TK domain kaydı Ebahost tarafından yapılmakta ve sadece yıllık 2,5 $. Kaçırmayın!!

Ödemelerinizi banka havalesi, Paypal veya kredi kartınızla 3D secure güvencesiyle yapabilirsiniz.

Kaydetmek için tek yapmanız gereken şey EBAHOST hosting, reseller, domain | alanadı | register, dedicated, vps, vds, radyo ‘e girip sipariş vermek.

Saygılarımızla..