Google DoubleClick Nedir?,DoubleClick üye olma, DoubleClick Ad Planner Ne işe Yarar?

Reklam veren firmaların ya da şahısların reklamlarını yayınlamak istedikleri siteleri bulmalarını sağlayan web tabanlı bir yazılımdır. DoubleClick Ad Planner, reklamcılıkla ilgili daha bilinçli kararlar verebilmeniz için, kitlenizin ziyaret etme olasılığı yüksek web sitelerini saptamanıza yardımcı olabilecek ücretsiz bir medya planlama aracıdır.

DoubleClick sayesinde demografik verileri ve ilgi alanlarını temel alarak kitleler tanımlayabilirsiniz. Bu da sizi doğrudan hedef kitlenize yönlendirir. Kitlenizle alakalı web sitelerini arayabilirsiniz. 40′ı aşkın ülkeden milyonlarca web sitesi için farklı ziyaretçi sayısıyla, sayfa görüntülemeleriyle ve diğer verilerle ilgili toplu istatistiklere erişebilirsiniz. Reklam vermek istediğiniz web sitelerinin listelerini oluşturabilir ve bu listeleri bir medya planında saklayabilirsiniz. Medya planınız için toplu web sitesi istatistikleri oluşturabilirsiniz.

Google Double Click ile Neler Yapılır?
  • Sektörünüzle alakalı reklam yayınlayan siteleri seçebilirsiniz.
  • Reklam vermek istediğiniz sitelerin ziyaretçi sayısı ve sayfa görüntüleme değerleri gibi kriterlerini görüntüleyebilirsiniz.
  • Reklam vermek istediğiniz sitelerin listesini oluşturabilirsiniz.
  • İlgi alanlarınızı belirleyebilirsiniz.
  • Reklam yayınlayan sitelerin google adwords görüntülü reklam ağı banner boyutlarını görüntüleyebilirsiniz.
  • Reklam yayınlayan sitelerin aranan anahtar kelimelerini, ilgi alanlarını ve o siteye giriş yapanların başka hangi siteleri ziyaret ettiğini görüntüleyebilirsiniz.