Türkiye'nin ilk özel dağıtım firması Aktif İleti tarafından düzenlenen geleneksel “Küçük Arkadaşım - Mektuplu Kırtasiye Yardımı Kampanyası” başladı. Bu yıl 10 yaşına giren kampanya ile yeni öğretim yılı başlamadan önce maddi zorluklar içinde eğitim gören, çoğunluğu köylerdeki ilköğretim okullarında okuyan minik öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçlarının karşılanması hedefleniyor. 18 Eylül’de sona erecek olan kampanyada kırtasiye zarflarının öğrencilere teslimatı ise bu tarihten sonra yapılacak.Aktif İleti, kampanya çerçevesinde yardımseverlerin gönderdiği ve içerisinde kırtasiye malzemeleri bulunan zarfları doğrudan öğrencilere ücretsiz olarak ulaştırıyor. Ayrıca öğrencilerin yazdığı teşekkür mektuplarının, kırtasiye zarfını gönderen yardımseverlere ulaştırılması da yine ücretsiz olarak sağlanıyor. Böylece öğrenciler ile yardımseverler arasında bir iletişim köprüsü oluşması sağlanarak toplumsal bir fayda elde edilmiş oluyor. Dahası, kampanyaya katılanlar gönderdikleri zarfların hangi okula, kime, hangi tarihte teslim edildiğini, teslim alan kişinin telefon numarasını Aktif İleti’nin web sitesi üzerinden takip edebiliyorlar.

Her öğrenciye aynı yardımın ulaştırılması amacıyla yardımseverlerin büyük bir A4 zarf içine şu malzemeleri koymaları gerekiyor: 1 kitap (öykü ya da Bilim Çocuk dergisi gibi), 1 defter, 2 kurşunkalem, 1 kalemtıraş, 1 silgi, 1 cetvel, 6’lı kuruboya seti, 1 lolipop şeker, 1 diş fırçası ve küçük boy diş macunu ve en önemlisi de minik öğrenciye yazdığınız mektubunuz.

Kampanyaya katılmak isteyenlerin tek yapmaları gereken, hazırladıkları zarfı Aktif İleti’nin Perpa Ticaret Merkezi Kat:13 No:1970 Okmeydanı/İstanbul adresinde bulunan genel merkezine göndermek ya da elden teslim etmek. Ancak zarfı hazırlamaya fırsat bulamayanları da düşünen Aktif İleti, kırtasiye malzemelerinin bulunduğu hazır zarfları, içindeki malzemelerin maliyeti olan 5 TL bedel karşılığında yardımseverler adına çocuklara ulaştırıyor. Kendi yazdıkları bir mektup ile birlikte bu hazır zarfları göndermek isteyenlerin tek yapması gereken ise Aktif İleti’ye telefonla ulaşmak ya da abonet - Hoşgeldiniz web adresine girerek kredi kartı ile ödeme yapmak. Bununla birlikte Aktif İleti, 100 adetten fazla zarf ile büyük bir miktarda yardım yapmak isteyenlere bir kolaylık daha sağlıyor ve zarfları doğrudan adreslerinden ücretsiz teslim alıyor.

Kampanya hakkında detaylı bilgi almak için Aktif İleti’ye (0212) 314 08 00 numaralı telefondan ulaşabilir ya da AKTİF İLETİ web adresini ziyaret edebilirsiniz. Kampanya ile ilgili soru veya önerileriniz içinse kucuk.arkadasim@aktif.com adresine e-posta atabilirsiniz.


kaynak