Gösterilen sonuçlar: 1 ile 7 Toplam: 7

Recme karşı 1 milyon imza

Supermeydan Özel Kategorisi Destekliyoruz, Alkışlıyoruz Forumunda Recme karşı 1 milyon imza Konusununun içerigi kısaca ->> Petition Script PHP Değerli arkadaşlar "Receme Karşı bir Milyon İmza" kampanyası yaygınlaştırmanız ricası ile. sevgiyle kalın. RECME KARŞI 1 MİLYON ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  yeni üye
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Nerden
  Ortaanadoludan kuzey Avrupaya uzanan bir yol
  Mesaj
  54
  Blog Mesajları
  36
  Rep Gücü
  2523

  Recme karşı 1 milyon imza

  Petition Script PHP

  Değerli arkadaşlar

  "Receme Karşı bir Milyon İmza" kampanyası
  yaygınlaştırmanız ricası ile.

  sevgiyle kalın.


  RECME KARŞI 1 MİLYON İMZA

  Kadına karşı katliam 21. yüzyıla girdiğimiz bu yıllarda açık ve gizli olarak halen devam etmektedir. Bir toplumun, bir ülkenin ne kadar demokratik ve özgürlükçü olduğunun en somut göstergesinin, kadının demokratik ve özgürlük düzeyi olduğunu kabul etmekteyiz. Ancak günümüz dünyasına baktığımızda birçok ülkede kadının düşünsel, iradesel, bedensel katliama tabii olduğu görülmektedir.

  Kadın inanç adına, gelenek adına ve yasalar adına hala geri ölçülerde yargılanmakta, mahkum edilmektedir. Bunun en vahşi uygulamalarından biri de recm yöntemiyle katliama uğramasıdır. Zina ile yargilanan Kadinin ve Erkegin taslanarak öldürülmesinin adidir recm. Dünyamizin bir cok yerinde özellikle kadinin özgür iradesine ve bedeline din, gelenek gibi nedenlerle tahaküm kurulmakta. Öngörülen davranış biçimine karşı davranıştan cezalandırılması meshurlastırılmakta. Kadın hakları insan hakları olmasına rağmen recm yöntemi en yoğun olarak İran, Afganistan, Pakistan, Suudi Arabistan gibi ülkelerde yasalarda yer almakta ve yasal olarak uygulanmaktadır.

  Biz aşağıda imzası bulunan demokrasi, özgürlük, insan ve en somut olarak kadın haklarından yana olan insanlar olarak kadinin özel hayatina tahaküm kurulmasina ve bunun bir ifadesi olan recm uygulamalarına ‘hayır’ diyoruz.

  Bu uygulamaların tamamen durdurulması ve insanlık dışı uygulamalar (insanlik sucu) olarak kabul edilmesini istiyoruz.

  Bu çerçevede BM’yi, konuyu gündemine almasını, recmi uygulayan devletlere baskı yapmaya çağrıyoruz.

  Yine başta BM olmak üzere uluslararası tüm kurumların konuya dönük kampanyalar başlatmasını ve recm cezasını uygulandığı ülkelerde gereken yasal ve toplumsal düzenlemelerin yapılması yönünde girişimlerde bulunmasını talep ediyoruz.

 2. #2
  güney
  Misafir..

  Cevap: Recme karşı 1 milyon imza

  Sonuna kadar katılıyorum .. destekliyorum tüm yüreğimle...

  Bir erkek tarafından böyle bir kampanyanın duyurulmasıda ayrıca düşünülmesi gereken bir durum...

  emeğine sağlık sağol...

 3. #3
  bursali68
  Misafir..

  Cevap: Recme karşı 1 milyon imza

  Recm cezasına bakınca şöyle bir fotoğraf çıkıyor karşımıza.Kur'an-ı Kerim'de bu tarz bir ceza olmadığı halde niçin zina edenler taşlanarak cezalandırılıyor?Taşlama kısmını bir kenara çekersek geriye zina edenlerin ve özellikle de kadınların toprağa gömülmesi kalıyor elimizde.Bu şekilde toprağa gömme cezası bana tanıdık geliyor.Cahiliye devrinde arap toplumunun kız çocuklarını kuma,toprağa gömmeleri gerçeği çıkıyor karşıma.Yani kısaca geriye cahiliye devrinde yaşadıkları/yaşattıkları adet ve gelenekleri depreşmiş/hortlamıştır.Bir çok konuda olduğu gibi...

  İsalmiyetle uzaktan yakından ilgisi olmayan bu cezayı ortaya koyanları da Allah'a havale ediyor ve kampanyayı sonuna kadar destekleyip emeğine sağlık diyorum.

  Sağlıcakla kalınız.

 4. #4
  güney
  Misafir..

  Cevap: Recme karşı 1 milyon imza

  Zina yapılmış..
  Ve bu iş tek başaına icra edilen bir durum değilken neden sadece kadın?
  O zaman insan dogal olarak uygulanmakta olan sistemsel durumdan rahatsız...Ahlaki değerlerin uygulanması konusundaki yaptırım gücü bu olmamalı..
  Zina her din de yasak olan bir durum ve yaşanılan dinsel süreçleri incelediğimizde bu durumun sürekli "var" olduğu gözden kaçmamalı..
  Yani hangi yaptırımı uygularsan uygula "zina" devam etmekte..Buradan şu sonucamı varmalıyız...
  İnsanoğlu tek eşliliğe uygun olmayan bir canlımı?
  Veya "ahlaki değer " dediğimiz olgu kimlerin tekelinde.....

 5. #5
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.690
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7721

  Cevap: Recme karşı 1 milyon imza

  Eveeett..
  Şimdi Ali ne yazacak diye merak ediyorsunuz...... öylemi ?
  ben biraz daha bekliyecem ... yani seyr edecem sizi.
  Hak ile iştigal etmezsen,
  Batıl seni istila eder.... İmam-i Şafi-i

 6. #6
  güney
  Misafir..

  Cevap: Recme karşı 1 milyon imza

  Alıntı M ü e l l i f...´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Eveeett..
  Şimdi Ali ne yazacak diye merak ediyorsunuz...... öylemi ?
  ben biraz daha bekliyecem ... yani seyr edecem sizi.
  Sevgili dostum

  Bence merakta bırakma yaz...Seyir de kıymetli ama.. seyrettiğinin kıymeti sende değilmi...

 7. #7
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Mesaj
  844
  Rep Gücü
  2992

  Cevap: Recme karşı 1 milyon imza

  Evvel emirde yazıya fakirde aynen katılırım.Recm cezası Musa a.s mın Zina yapanlara karşı (Taşlanarak öldürülme)şeriatındandır.Eski Ahitte geçer.Ama orada dahi Subayının(Hititli Uria) karısı Bet Şeva ile Zina yapan Davudun cezası tövbe ile affedilir.Ve Eski Ahitte ilk oruç bu olayla ilgilidir.Davut öldürttüğü Hititli Uriyanın karısını kendisine nikahlar.Ancak Uriya hamiledir.Çocuk doğurur.Ama Doğan çocuk hastalanır ve çocuğun ölmemesi için Davut a.s oruca başlar.Fakat tuttuğu oruca rağmen çocuk kurtarılamayarak ölür.
  Yeni Ahit denilen İncillerde ise Hem Zinaya karşı çok katı olmasına rağmen: Şayet sağ gözün zina yapmaya kalkarsa onu çıkar at ,Eğer sağ elin zina işlemene neden olursa onuda çıkar at çünkü bir uzvunun atılması bütün vücudunun cehennemde yanmasıdan evladır.Diğer taraftan Zinanın dışında kadın boşamanında kadını zinaya iteceğinden bahisle Boşanmanında gerek erkek gerek kadın açısından zina olduğunu boşanmış bir kadınla evlenenin dahi zina yaptığını belirtmesine karşın: Hz İsanın önüne İsrail kavmi bir kadın getirir ve derlerki "Hocam bu kadın tam zina ederken yakalandı.Musanın şeriatı gereği taşlanarak öldürülmesi gerekir.İsa a.s istifini hiç bozmadan şu sözü söyler:İçinizde kim günahsızsa ilk taşı o atsınTaşı oradakilerden hiç bir kimse atamaz ve hepsi çekilirler.Ve İsa kadına Bende seni yargılamıyorum.git artık bundan sonra günah işleme!
  Kuranı Kerimde Zinaya yaklaşılmamasını onun iğrenç bir şey olduğunu belirtir ama Recm cezası Kuranda yoktur. Buna mukabil Had cezası getirir.
  Nur suresi ayet 2:Zina eden kadınla zina eden erkek......Yüz vuruş vurun herbirinin ciltlerine.......
  Allaha ve ahiret gününe inanıyorsanız,Allahın dini konusunda acıma duygusu sizi yakalamasın.Müminlerden bir gurupta bunların cezalarına tanık olsun.
  Ayrıca Zinanın ispatında dört tanığı şart koşmuştur.
  ŞAYET UYGULAMALARA BAKACAK OLURSAK:1-Eski ahde rağmen Museviler asla zinadan dolayı recm cezası vermiyorlar.Hatta İsrail bir din devleti olmasına rağmen bu yapılmıyor.Çünkü çoğu Musevi biliyorki Eski ahit İlahi bir dille yazılmıştır.Zina tamamen Özbenlikle ilgilidir.
  2-Hiristiyanlarda çok günah sayılmasına rağmen Yeni ahde göre Zinanın yargılaması yapılamaz. Çünkü Peygamberlerinin yapmadığı bir şeyi kendileri asla yapamazlar.Ancak Zinada Evliliğin sona erdirilmesinde ağır kusurdur.
  3-Maalesef Ülkemiz haricinde İslam ülkelerinde bırakın Nur suresindeki Had cezasını;Hz Ömere atf edilen :"Ben Resulullahın zinadan dolayı Recm cezası verdiğini bilirim" sözünden dolayı: Suudilerde RECM cezası uygulanmaktadır.Vede 4 tanığa rağmen ki bu tanıkların zinayı tam olarak görmeleri gerekir. Zinaya hazırlık hali zina sayılmaz.Buna rağmen geçerlidir.
  İLAHİ KİTAPLARDA ANLATILAN ZİNA NE OLABİLİR?:İlahi kitaplar İnsanların beşeri yönüne değil onların değişmeyen Özbenliklerine hitap ederler.O zaman Beşeri yönümüzdeki suçlar ile Özbenliklerimizdeki suçlar farklıdır.Beşeri açıdan suç sayılan eylemler HUKUKLA CEZALANDIRILIR.Yada şayet bu eylemler suç sayılmasada ağır kusur addedilip Tazminatı gerektirir.
  Ama Özbenlikle ilgili suçlar ki bunlara günah deriz.ÖZBENLİĞİMİZİN İÇİNDE MUTLAKA CEZALANDIRILIRLAR.Ama Buradaki Hırsızlık Beşeri hırsızlıktan farklıdır.BAĞDAT YANİ GÖNÜL HIRSIZLIĞIDIR.Buradaki kadın ve erkek manevi kadın ve erkektir.Kadın olanı aklı küldür.Erkek olanı ise Muhabbetullahtır(Sınırsız sevgi).İşte Zina bunların zamansız ve mekansız muhabbetlerinden doğar. O yüzden Hz İsa Taşı hiç günah işlemeyeniz atsın demiştir!Çünkü Nefs kavminden olupta değil günah zina işlemeyen yokturki?
  MİSALLER:Matematiği ,Fiziği İlkokul tahsili bilgisi seviyesinde bir insan her nasılsa Liseyi bitiriyor.Mühendis olmaya günül veriyor.Çünkü içindeki Mühendislik sevgisi Akıl kadınını ayartıyor!:)))
  Yetmiş yaşındaki bir ihtiyar delikanlı 20 yaşında bir kıza aşık olup onunla evlenmeye karar veriyor
  Bir bekar şahıs başkasıyla evli çocuklu bir kadınla yada erkekle ilişkiye giriyor.
  Daha bir çok misal verilebilir.Ama işte bunların hepsininde cezası Taşlanmadır.Tabiki burada atılan taşda MANEVİDİR.Beyindeki düşüncenin yapılan yanlışlık sonucunda parçalanması halidir o taşlar.Ve MUTLAKA BU TAŞLANMADAN KURTULAMAZSINIZ!
  Çünkü birinci misalde :Öğrencinin Matematiği Fiziği zayıf olduğu için Mühendislik fakültesindeki dersleri anlayamayacaktır.Ve NEFSİ LEVVAMEYE DÜŞECEKTİR!Yani kendi kendisini Tenkit ederek taşlayacaktır.
  İkinci misalde :Yaşlı delikanlımızda 20 lik kızın gerçekte kendisini sevmediğini görecek içinde büyük bir kıskançlık ateşi oluşacak ve yine kendi kendini bu beraberlikten dolayı LEVM ettiği halleri gizlide olsa olacaktır.
  Üçüncü misalde :O İnsanların başına toplum üşüşecek çok ağır tenkitlere maruz kalacaklar aynı zamanda Vicdan azabının ateşi yanmaya başlayacak ve kendilerini NEDEN YAPTIM AHHH diye taşlamaya başlayacaklardır.Üstelik ortada birde çocuklar vardır!
  TAŞLAMA DIŞI YÜZ VURUŞ NE OLABİLİR?Manevi açıdan vuruş nefse yapılan zorlamalardır.Bu zorlamalarla Oluşan tamamlanmayada YÜZ deriz.
  Yani Hazreti Kuran olan İnsan diyorki :BİR YANLIŞ KERATALIK YAPTIN BARİ ŞİMDİ SIK DİŞİNİ VE O DURUMU DÜZELT! Birinci misalde Sen madem bu işi yaptın o zaman kendini eksik olan hususlarda tamamla. Gece gündüz sık kendini Matematik fizik çalış seviyeni yükselt!
  İkinci misalde Bırak artık şimdi kendine acımayı Kalk sende 20 yaşındaki bir genç neler yapıyorsa onları yap bakalım. Yokkk öle evde oturmak. Gezdir bakalım eşini ,ona uy bakalım biraz hadi kaldır bakalım yaşlılıktan ağırlaşan poponu,Ha onu aynı zamandada Maddi açıdan mutlu et çalış! Daha çok çalış ve para kazan!
  Üçüncü misalde Hadi bakalım Al o insanı şimdi nikahına ve artık müşterek çocuklardan ziyade diğer çocukların halini düşünün onlara karşı yaptığınız hataları telafi edin.(zina eden erkeği zina eden bir kadın veya putperest bir kadından başkası nikahlamaz)Ve Bilki bu beraberlikte olduğun Önce senin! Sonrada zina eden kişinin aklı PUTPEREST Yani Şekilci bir akıldır.Manaya fazla değer vermez ayağını denk al senide aldatabilir!Keza senin aklında onu.E nereye varacak bu işin sonu?.O zaman TAMAMLAYIN KENDİNİZİ!
  gelelim Dört tanığa Yaptığın hareketlerin sonucunda Mesleğin ,servetin ,eşin ve ailen zarar görür. Ve Bu zarara onlar tanık olacaklardır.Yoksa Dört tane tanıktan Münasebeti tam olarak gözlerimizle gördük şeklinde beyanlarını Şeriat mahkemelerinin istemeleri Hukuk açısından yapılan bir garabetten başka bir şey değildir.Hukukta Karine diye bir şey vardır. Yani Bilinen olaylardan bilinmeyeni çıkarmak. Bunun aksini ispat yüküde iddia edene düşer.
  SONUÇ : İslam Fıtrat dinidir. Fıtrat ise yaradılış yani özdür.Özdeki suçlarda muhakkak yine özde cezalarını görürler.O yüzdendeğil sadece RECM CEZASI UYGULANAN HAD CEZALARINADA KARŞIYIMBaki selamlar.
  Konu yavuz34 tarafından (27-03-2009 Saat 01:43 PM ) değiştirilmiştir.

Benzer Konular

 1. Başörtüsü yasağına karşı imza at
  cah Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 13
  Son mesaj: 25-02-2010, 06:36 PM
 2. dini imza ve avatarlar
  s-a-d-e Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 15-01-2008, 10:25 PM
 3. vbulletin 3.6.X İlk mesajda imza
  YukseLL Tarafından vbulletin 3.6.X Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 19-02-2007, 01:32 AM
 4. Imza Kullanma Kuralları
  YukseLL Tarafından Duyurular-SSS Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 02-02-2007, 01:15 AM
 5. ilk mesajda imza
  YukseLL Tarafından vBulletin 3.5.X Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 04-04-2006, 07:55 PM
Yukarı Çık