Gösterilen sonuçlar: 1 ile 9 Toplam: 9
 1. #1
  güney
  Misafir..

  Hrant için .....

  Hrant için saat 14.30’da Agos önüne


  2 yıl önce faşist bir cinayetle katledilen Hrant Dink bugün (19 Ocak) öldürüldüğü Agos Gazetesi önünde yapılacak bir eylemle anılacak.

  Anma için saat 14.30’da Halaskargazi Caddesi’ndeki Agos Gazetesi önünde buluşulacak.

  Eyleme çağrı olarak “Hrant’ın Arkadaşları” imzasıyla yayınlanan metinde şunlar söylendi:

  “Dostumuz, canımız, hakikat anlatıcımız sevgili Hrant'ımızdan ayrılalı tam iki yıl oldu. Bu upuzun iki yıl, Hrant'ın gidişiyle hayatımızdan eksilen renklerin yasını tutmakla geçti. Bizler bu ülkenin vatandaşları olarak, güvercin tedirginliğinde, gerçek failleri bulunmamış suikastlarla birarada yaşamak istemiyoruz. Bu akıl almaz cinayetten nefret üretmeyen onurlu kalabalıklar olarak, bebeklerden katil yaratan karanlığa ışık düşürmek için, ülkemizin aydınlık geleceğine sahip çıkmak için, büyük acımızın yükünü birlikte taşımak için, adalet için, barış için, kardeşlik için, Hrant Dink davasının mağdurları ve takipçileri olarak 19 Ocak Pazartesi günü bir kez daha buluşuyoruz. Din, dil, ırk, cinsiyet, siyasi görüş farkı gözetmeden, halkların kardeşliğine inanan tüm yurttaşlar yanyana geliyoruz.”


  Sendika.Org

 2. #2
  Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  KAPİTALİZM SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  5.719
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  67062

  Cevap: Hrant için .....

  Faşist katliamlarla düşünceleri susturmak demokrasiye, barışa, ülke huzuruna kan doğramaktır.
  Bu yolda maşa olarak kullanılanlar ise birkaç kuruşa satılmış sahte cüzdan milliyetçileridir.
  Birilerini katletmekle ülkeyi sevdiklerini düşünen cehalet, ABD emperyalizmine uşaklık
  ettiğini unutmamalıdır.
  Şu kuş beyninizi azıcık değiştirin. (onlar kendilerini biliyorlardır)
  HERKES BİR GÜN KOMÜNİST OLACAK

 3. #3
  güney
  Misafir..

  Cevap: Hrant için .....

  Faşist katliamlarla düşünceleri susturmak demokrasiye, barışa, ülke huzuruna kan doğramaktır.

  keşke bilseler dostum....
  keşke gafletlerini görseler....
  Aynalar bile nafile......

 4. #4
  güney
  Misafir..

  Cevap: Hrant için .....

  Binlerce kardeşi Hrant'ı andı
  19 Ocak 2009 -  Hrant Dink’in katledilişinin ikinci yıldönümünde Agos Gazetesi önünde toplanan 6 bini aşkın kişi “Hrant için Adalet için” katillerden hesap sorulmasını istedi. Cinayette devletin sorumluluğuna duyulan öfke “Katil devlet hesap verecek” sloganıyla dile geldi.

  2007 yılının 19 Ocak günü saat 14.57’de yazı işleri müdürlüğünü yaptığı Agos Gazetesi önünde faşist bir suikastla katledilen Hrant Dink, ölümünün 2. yılında 6 binin üzerinde kişinin katıldığı bir eylemle anıldı.

  Agos Gazetesi binası önünde toplanan kalabalık hep bir ağızdan “Hrant için adalet için, Katil devlet hesap verecek, Faşizme karşı omuz omuza, Faşizme inat kardeşimsin Hrant” sloganlarını attı. Hrant Dink’le ilgili Agos Gazetesi penceresinden konuşmalar yapılırken bir Ermeni çalgısı olan duduk dinletisi yapıldı ve “Yiğidim aslanım burada yatıyor” parçası çalındı. Parçanın nakarat bölümüne kitlesel bir şekilde eşlik edildi.

  Cinayetin işlendiği 14.57’de saygı duruşu yapılırken “Türklüğe hakaret ettiği” iddiasıyla başlatılan linç kampanyasına karşı Dink’in yaptığı bir konuşma kitleye dinletildi. Rakel Dink ve Dink ailesinin diğer fertleri de saygı duruşu sırasında Agos Gazetesi’nden kitleye katıldı.

  “Kardeşim Hrant yetim bir halkın yetim bir çocuğuydu”

  Saygı duruşu sonrasında sanatçı Halil Ergün tarafından “Hrant’ın arkadaşları” adına bir açıklama yapıldı. Yapılan askeri darbelerde arkadaşlarını yitirdiğini; Mahirler, Denizler öldüğünde tepkisini sesli bir şekilde dile getirdiğini belirten Ergün, Hrant öldüğünde ise bambaşka duygular hissettiğini, derin bir vicdan karmaşası yaşadığını anlattı. “Kardeşim Hrant yetim bir halkın yetim bir çocuğuydu” diyen Ergün, bugün 1 milyon Ermeni’nin tehcir sırasında öldürüldüğünü Talat Paşa’nın bizzat kendi defterlerinden öğrenildiğini belirtti.

  “Senden ve bu toprakların Ermenilerinden özür diliyorum”

  Dink’in kendilerine Agos’u miras bıraktığını söyleyen Ergün, Hrant’la dostluğun devamını sağlamak için Agos’un yaşaması gerektiğini belirtti.

  “Seni katledenler içtenliğin ve açıklığın yol kesicileriydi. Canım kardeşim” diyen Ergün, 19 Ocak cinayetini engelleyemedikleri için özür diledi.

  Ergün, konuşmasını “Senden ve bu ülkenin Ermenilerinden özür diliyorum” diyerek noktaladı.

  Polis eylemcilere saldırdı

  Agos önündeki anmanın bitmesinin ardından binlerce kişi Halaskargazi Caddesi’nde Taksim yönüne doğru yürüyüşe geçti. Polis yol üzerine barikatlar kurarken kitleyle polis arasında zaman zaman gerilimler yaşandı. Harbiye, Taksim arasında polis eylemcilere tazyikli su ve gaz ile saldırırken eylemciler polisin saldırısına taşlarla karşılık verdi. Polis, eylemcilere saldırısı sırasında havaya birkaç el silah sıktı.

  Sendika.Org-İstanbul

 5. #5
  Kıdemli Üye catpity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Nerden
  FL,adana
  Mesaj
  650
  Rep Gücü
  10549

  Cevap: Hrant için .....

  işim olmaz faşizm ile :)

 6. #6
  güney
  Misafir..

  Cevap: Hrant için .....

  Bence işimiz bitmemeli faşizim ve faşist zihniyetlerle....

 7. #7
  Kıdemli Üye catpity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Nerden
  FL,adana
  Mesaj
  650
  Rep Gücü
  10549

  Cevap: Hrant için .....

  asıl faşist zihniyet
  oraya gidip hepimiz ermeniyiz demesidir :)
  veya oraya gidip hrant dink'i öldürmesidir :D

 8. #8
  Tecrübeli Üye B@rb@ros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  282
  Rep Gücü
  10993

  Cevap: Hrant için .....

  Kendin pişir kendin ye hesabı...

  Bu ülkede katledilen sayısız gazeteciler varken bu çifte standart niye,Türkiye aleyhine kalem tutan,Avrupa'da yürütülen senaryoları destekleyen,havasını soluyup,suyunu içtiği,ekmeğini yediği ülkeye ihanet eden biri için..

  Ermeniler öldürülen diplomatlarımız,büyükelçilerimiz için bu denli kitlesel şov tertip ettilermi acaba..?Kitlesel bir duygu sömürüsü olmaktan öte bu işe topluma örnek olması gereken sanatçılarında ön ayak olması Dünya medyasında aleyhimize işleyen süreci her daim tetikledi..Aydın olmakla övünen önünü bile göremeyenlerin tertip ettiği bir gösteri..

  Yıllarca set arkalarında aktörlerin gerisinde rol bekleyen, ağzını her açışı esnasında Uzaya fırlatılan bir mekiğin gidiş ve dönüş süresine eşit bir zaman sürecinde konuşabilme yetisine sahip bir adamdan bahsediyoruz...Halil Ergün'den tabiiki..Bu düzenlenen şovun etkin aktörlerinden..Dedik ya sadece sıradan işlerin figüranı..Haliyle usta aktörlerin arkasında bekleyen bu adamın işleri usta aktörlerin emekliye ayrılması ve inzivaya çekilmesi ile ivme kazandı..Bir kaç dizi film ve sinema projesi..Senaristlere ve yönetmenlere pek iş düşmedi bu projede sebebi ise repliklerini ve rolünü uzun süreye anca sığdırabilen oyuncu dizilerin ve filmlerin uzun metrajlı çekilmesine sebep oluyordu...Eski filmlerde ise kısa sürede bitirebilme ve sınırlı kaynaklardan dolayı endişe duyan yönetmenler oyuncuya dublaj yapıyorlardı..

  Ermeniler'in Türk'lere karşı katliamları bizim coğrafyamız ile sınırlı değildi Kafkaslar ve Azerbaycan tarihin seyrinden kısa bir örnek..Asala terörü ile katledilen insanlarımız için ne bir sivil toplum etkinliği tertip edilmiştir nede siyasi bir platformda tartışılmıştır tarihin tozlu raflarına terkedilmiştir bizler ise çifte standart anlayışı içerisinde olmayan bir katliam için gösteriler,mitingler düzenleyip gövde gösterisi yaptık,özürler diledik birde dinimizi benliğimizi unutup Ermeni oluverdik bu işin içinde..Ekmeğine yağ sürdüğümüz kişiler artık daha fazlasını istiyorlardı bu sefer bal sürdük ekmeklerine...Kendi kendimize lobi oluşturduk kaleyi içten fethettik..Ermeni bir gazeteci öldürüldü diye ayağa kalktık ölüm yıldönümlerini kitlesel bir malzeme olarak inşaa ettik...

  Kulaklara aşina olan bir söz vardır "İçimizdeki İrlandalılar" bu söz artık benliğini yitirdi artık "İçimizdeki Ermeniler" olarak lugata kazandırılmalı...

  Hrant Dink'in sütten çıkmış ak kaşık olmadığını aydın bir adam olmadığını aksine zifiri karanlığa boğmak istediğini söyleşilerinden ve makalelerinden anımsamak mümkün..Defalarca uyarılmış halkın tepkisini kazanmış kaleminden çıkan mürekkepi etrafa saçan bir adamın hız kesmeden bildiğini okuması ülkemizi karalaması neticesinde galeyena gelen bir gencin silahından çıkan kurşunlara hedef olmasını tasvip etmiyorum insanın yaşama hakkının elinden alınmasına karşıyım fakat bu olayı bu kadar büyütecek bir durumda görmüyorum..Hatırlarsanız Almanya'da geçen sene bir Türk genci sopalarla dövülerek öldürüldü ırkçı bir saldırıda..Hangi Alman medyası bu olayı gündeme taşıdı..?Olay örtbas edildi sebebine gelince ülkelerinin prestijini ve itibarını zedelenmesini önlemekti..Bizler Devlet'i,kamu kuruluşlarımızı ve Polisi suçladık şu bilinmeliki kesilen biletin parası asla geri ödenmez ve iade olmaz bilet kesildiyse yapacak bir şey kalmaz..Polis yetmiş milyonu kontrol altına alamaz yazılan her yazı ve karalama için can güvenliğini temin edemez..Farklı bir uygarlıkta yaşıyorsanız ekmeğini yiyorsanız yediğiniz lokmanın helal olması ve haketmek gereklidir..

  Sosyalist ve Komünizm naraları atmak ile olmuyor bu işleri Faşizm ile bağdaştırmak eğitim zaaiyatıdır benim gözümde Sosyalist ülkelerde bu bilet kesim işlerini KGB itina ile yapmakta..Hangi coğrafya olursa olsun ülkelerin milli duygularını istismar edeni,çamur atanı,provake edeni tarih affetmemiştir..Sosyalist modele dayanan ülkeler ve vatandaşları bu denli şakşakçılığı ve propagandayı katiyen yapmazlar çünkü ülkeleri ve milliyetçi iradeleri her şeyden üstündür..Bizim aydınlar takımı olarak nitelediğimiz avam tabakası ise ülkelerini her fırsatta sömürmek ve pasifize etmek için elinden geleni ardına koymazlar.. Gerçek Aydın düşünceye sahip insan vatanını savunan milli duygularını gıpta ile taşıyan bireylerdir diğerleri ise figürandır..

  Hrant Dink artık yazamaz,çizemez ama onun ismini Ermenilerden daha başarılı şekilde provakatif eylemlerde kullanan bir kitleye sahip..Bu insanlar kendi yurttaşlarını anmazlar törenler düzenlemezler elin ermenisine bonkörlükte sınır tanımazlar..Artık yüz sene Hrant ile yatıp Hrant ile kalkarlar..Adlarınıda aydın düşünce ve yurttaş koyarlar..

 9. #9
  Tecrübeli Üye efyubideapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Mesaj
  255
  Rep Gücü
  3602

  Cevap: Hrant için .....

  Alıntı B@rb@ros´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Kendin pişir kendin ye hesabı...

  Bu ülkede katledilen sayısız gazeteciler varken bu çifte standart niye,Türkiye aleyhine kalem tutan,Avrupa'da yürütülen senaryoları destekleyen,havasını soluyup,suyunu içtiği,ekmeğini yediği ülkeye ihanet eden biri için..

  Ermeniler öldürülen diplomatlarımız,büyükelçilerimiz için bu denli kitlesel şov tertip ettilermi acaba..?Kitlesel bir duygu sömürüsü olmaktan öte bu işe topluma örnek olması gereken sanatçılarında ön ayak olması Dünya medyasında aleyhimize işleyen süreci her daim tetikledi..Aydın olmakla övünen önünü bile göremeyenlerin tertip ettiği bir gösteri..

  Yıllarca set arkalarında aktörlerin gerisinde rol bekleyen, ağzını her açışı esnasında Uzaya fırlatılan bir mekiğin gidiş ve dönüş süresine eşit bir zaman sürecinde konuşabilme yetisine sahip bir adamdan bahsediyoruz...Halil Ergün'den tabiiki..Bu düzenlenen şovun etkin aktörlerinden..Dedik ya sadece sıradan işlerin figüranı..Haliyle usta aktörlerin arkasında bekleyen bu adamın işleri usta aktörlerin emekliye ayrılması ve inzivaya çekilmesi ile ivme kazandı..Bir kaç dizi film ve sinema projesi..Senaristlere ve yönetmenlere pek iş düşmedi bu projede sebebi ise repliklerini ve rolünü uzun süreye anca sığdırabilen oyuncu dizilerin ve filmlerin uzun metrajlı çekilmesine sebep oluyordu...Eski filmlerde ise kısa sürede bitirebilme ve sınırlı kaynaklardan dolayı endişe duyan yönetmenler oyuncuya dublaj yapıyorlardı..

  Ermeniler'in Türk'lere karşı katliamları bizim coğrafyamız ile sınırlı değildi Kafkaslar ve Azerbaycan tarihin seyrinden kısa bir örnek..Asala terörü ile katledilen insanlarımız için ne bir sivil toplum etkinliği tertip edilmiştir nede siyasi bir platformda tartışılmıştır tarihin tozlu raflarına terkedilmiştir bizler ise çifte standart anlayışı içerisinde olmayan bir katliam için gösteriler,mitingler düzenleyip gövde gösterisi yaptık,özürler diledik birde dinimizi benliğimizi unutup Ermeni oluverdik bu işin içinde..Ekmeğine yağ sürdüğümüz kişiler artık daha fazlasını istiyorlardı bu sefer bal sürdük ekmeklerine...Kendi kendimize lobi oluşturduk kaleyi içten fethettik..Ermeni bir gazeteci öldürüldü diye ayağa kalktık ölüm yıldönümlerini kitlesel bir malzeme olarak inşaa ettik...

  Kulaklara aşina olan bir söz vardır "İçimizdeki İrlandalılar" bu söz artık benliğini yitirdi artık "İçimizdeki Ermeniler" olarak lugata kazandırılmalı...

  Hrant Dink'in sütten çıkmış ak kaşık olmadığını aydın bir adam olmadığını aksine zifiri karanlığa boğmak istediğini söyleşilerinden ve makalelerinden anımsamak mümkün..Defalarca uyarılmış halkın tepkisini kazanmış kaleminden çıkan mürekkepi etrafa saçan bir adamın hız kesmeden bildiğini okuması ülkemizi karalaması neticesinde galeyena gelen bir gencin silahından çıkan kurşunlara hedef olmasını tasvip etmiyorum insanın yaşama hakkının elinden alınmasına karşıyım fakat bu olayı bu kadar büyütecek bir durumda görmüyorum..Hatırlarsanız Almanya'da geçen sene bir Türk genci sopalarla dövülerek öldürüldü ırkçı bir saldırıda..Hangi Alman medyası bu olayı gündeme taşıdı..?Olay örtbas edildi sebebine gelince ülkelerinin prestijini ve itibarını zedelenmesini önlemekti..Bizler Devlet'i,kamu kuruluşlarımızı ve Polisi suçladık şu bilinmeliki kesilen biletin parası asla geri ödenmez ve iade olmaz bilet kesildiyse yapacak bir şey kalmaz..Polis yetmiş milyonu kontrol altına alamaz yazılan her yazı ve karalama için can güvenliğini temin edemez..Farklı bir uygarlıkta yaşıyorsanız ekmeğini yiyorsanız yediğiniz lokmanın helal olması ve haketmek gereklidir..

  Sosyalist ve Komünizm naraları atmak ile olmuyor bu işleri Faşizm ile bağdaştırmak eğitim zaaiyatıdır benim gözümde Sosyalist ülkelerde bu bilet kesim işlerini KGB itina ile yapmakta..Hangi coğrafya olursa olsun ülkelerin milli duygularını istismar edeni,çamur atanı,provake edeni tarih affetmemiştir..Sosyalist modele dayanan ülkeler ve vatandaşları bu denli şakşakçılığı ve propagandayı katiyen yapmazlar çünkü ülkeleri ve milliyetçi iradeleri her şeyden üstündür..Bizim aydınlar takımı olarak nitelediğimiz avam tabakası ise ülkelerini her fırsatta sömürmek ve pasifize etmek için elinden geleni ardına koymazlar.. Gerçek Aydın düşünceye sahip insan vatanını savunan milli duygularını gıpta ile taşıyan bireylerdir diğerleri ise figürandır..

  Hrant Dink artık yazamaz,çizemez ama onun ismini Ermenilerden daha başarılı şekilde provakatif eylemlerde kullanan bir kitleye sahip..Bu insanlar kendi yurttaşlarını anmazlar törenler düzenlemezler elin ermenisine bonkörlükte sınır tanımazlar..Artık yüz sene Hrant ile yatıp Hrant ile kalkarlar..Adlarınıda aydın düşünce ve yurttaş koyarlar..
  Ekleyecek fazla söz yok.. Çok açık anlattınız. Teşekkürler

Benzer Konular

 1. Yorum: 0
  Son mesaj: 25-01-2013, 11:38 PM
 2. Hrant Dink Ermeni olduğu için öldürülmedi
  Parlayan Yıldız Tarafından Güncel Haber ve Manşetler Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 19-01-2012, 05:42 PM
 3. Yorum: 1
  Son mesaj: 27-09-2008, 07:04 PM
 4. Hrant Dink
  Bay X Tarafından Biyografi (Yaşam Öyküsü) Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 08-02-2007, 11:33 PM
 5. Hrant Dink’in Ardından Faşizm ve Anti-Faşizm
  alpagut Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 01-02-2007, 03:13 PM
Yukarı Çık