Hayata Dönüş" fotoğrafları sergi oldu


İHD Ankara Şubesi Hayata Dönüş Operasyonu'nun 8. yılında "Çember: Ya içindesindir ya da?" isimli fotoğraf sergisi hazırladı. 2 gün İMO'da görülebilecek sergi cuma günü Sincan F Tipi Cezaevi'nin önünde, cumartesi de Yüksel Caddesi'nde görülebilecek.

İnsan Hakları Derneği (İHD) Ankara Şubesi Cezaevi Komisyonu’nun düzenlediği, "Çember: Ya içindesindir çemberin ya da?” fotoğraf sergisi sekizinci yılında, 19-22 Aralık cezaevi operasyonlarını konu alıyor.

Derneğin İnsan Hakları Haftası etkinlikleri kapsamındaki sergi,İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Kongre ve Kültür Merkezi'nde açıldı.

23 profesyonel fotoğrafçının ve sekiz tutuklunun fotoğrafları, İMO'nun ardından 19 Aralık'ta Sincan F Tipi Cezaevi'nin önünde, ertesi gün de Kızılay Yüksel caddesindeki İnsan Hakları Anıtı'nın önünde sergilenecek.

Öndül: Sergiyi cezaevlerine duyurmamız zorlaştrıldı

Serginin dün (16 Aralık) yapılan açılışında konuşan eski İHD Başkanı Hüsnü Öndül "etkinliğin cezaevlerinde duyurulmasında birçok zorlukla karşılaştıklarını, gönderilen mektupların tutuklu ve hükümlülere ya çok geç verildiğini ya da disiplin cezaları nedeniyle verilmediğini" ifade ederek şöyle dedi:

"Etkinliğimizi bir şekilde duyursak da, bazı resimlere, cezaevi idareleri tarafından el konuldu ve bizlere ulaşması engellendi. Tüm bu olumsuzluklara rağmen, çeşitli cezaevlerinden, elimize ulaşan resimleri sergimizde görebileceksiniz."

www.sendika.org :: Üreten Biziz Yöneten de Biz olacağız

Dönüştürün.....