23 Kasım’da battaniyesini alan Taksim’e gidiyor



Halkevleri üyeleri, İstanbul’un pek çok mahallesinde yapılan zamları protesto eylemlerinden sonra Pazar günü de Taksim Meydanı’nda bir eylem yapacak. Doğalgaza gelen yüzde 82 oranındaki fahiş zam Halkevciler tarafından Meydan’da battaniyeler örtünerek protesto edilecek. “Doğalgaz zammına karşı halkın eylemi var” sloganıyla örgütlenen eylem için 23 Kasım günü saat 14.00’te Taksim Tramvay Durağı’nda buluşulacak.
Eyleme ilişkin Halkevlerinin yaptığı açıklamada krizin faturasının işten atma ve zamlarla halka kesildiği belirtilirken krizi patronlar için fırsata çevirmek isteyen AKP hükümetinin adeta bir zam sezonuna girdiği, suya yapılan fahiş zamları elektrik ve doğalgazın izlediği ifade edildi.

“AKP ne bahane uydurursa uydursun gerçek, ne tasarruf ne de başka bir şey. Gerçek krizin yükünün halkın sırtına yıkılmasıdır” denilen açıklamada halkın artık ısınmakta ve hatta yemek pişirmekte bile zorlanacağı belirtildi.

Açıklama “Halkevleri olarak yapılan zamlara karşı bütün halkımızı battaniyesini alıp, komşusuyla beraber eyleme çağırıyoruz” sözleriyle noktalandı.

www.sendika.org :: Üreten Biziz Yöneten de Biz olacağız