Kendilerini ''Deniz Feneri Gönülleri'' olarak adlandıran bir grup, Deniz Feneri Derneğine destek açıklaması yaptıDerneğe destek veren dövizlerle Abdi İpekçi Parkı'nda toplanan grup adına açıklama yapan Elif Yakut, Almanya'da sonuçlanan Deniz Feneri davasında, Türkiye'deki Deniz Feneri yetkililerinin isimlerinin geçmediğini belirtti.

Türkiye'de dernek hakkında açılmış dava bulunmadığını, ilgili bakanlık müfettişleri ve özel denetim kuruluşlarınca yapılan denetimlerde de hiç bir olumsuzluğa rastlanmadığını ifade eden Yakut, şunları kaydetti:

''Durum bu iken, mahkum olan Türkiye Deniz Feneriymiş gibi bir izlenim yaratılmış, böylesine örnek bir iyilik müessesesi yargısız infaza mahkum edilmiş, dernekle birlikte yardım alan onbinlerce aile bu infazın kurbanları olarak yeniden umutsuzluğa, karamsarlığa ve yalnızlığa terk edilmek istenmiştir.

Deniz Feneri Gönüllüleri olarak derneğimizin bütün faaliyetlerinin, hesaplarının ve işlemlerinin herkes tarafından izlenebilecek kadar açık ve şeffaf olduğunun en yakın tanığıyız. Çok iyi biliyoruz ki, Deniz Fenerine iyilik için emanet edilen tek kuruş bile amacı dışında harcanmamıştır, harcanması da mümkün değildir.'ALINTI:gönlümüz sizinle yürüyün kardeşim yollar sizindir. hakka giden yolda canlar sizindir. mevlam nasib eder görülür elbet, hak yolunda zafer, zafer sizindir. canı gönülden inanıyor ve destek veriyoruz. mevlam muvaffak eylesin.

alıntı:HABER7