1. Sayfa, Toplam 2 12 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 19

Atatürkçü Düşünce Derneğinden Çağrı:

Supermeydan Özel Kategorisi Destekliyoruz, Alkışlıyoruz Forumunda Atatürkçü Düşünce Derneğinden Çağrı: Konusununun içerigi kısaca ->> Duyuru: 'Cumhuriyet Kazanacak' Cumhuriyetimizin kuruluşunun 85. yılında ülkemizin geçirdiği her yönden buhranlı bu dönemi, Ergenekon Davası, yolsuzluklar, ekonomik kriz, terör ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye carpediemcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Nerden
  ank
  Mesaj
  675
  Rep Gücü
  654

  Atatürkçü Düşünce Derneğinden Çağrı:

  Duyuru: 'Cumhuriyet Kazanacak'

  Cumhuriyetimizin kuruluşunun 85. yılında ülkemizin geçirdiği her yönden buhranlı bu dönemi, Ergenekon Davası, yolsuzluklar, ekonomik kriz, terör olayları gibi kritik ve güncel konular ile çevrelenmiş bir gündemde, içinde bulunduğumuz tehlikelere dikkat çekmek üzere derneğimizin ve Atatürkçü Düşüncenin saygın kişileri ve önderlerini bir araya getiriyoruz.

  Cumhuriyet'in kazanımlarının budandığı ve Atatürkçülerin karalandığı bu kritik dönemeçte, değerli düşünceleriyle bizi aydınlatacak ve yol gösterecek sayın hocalarımızın bir araya geldiği 'Cumhuriyet Kazanacak' adlı panelimize tüm yurtseverleri bekleriz.

  Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez Gençlik Kollarının öncülüğünde gerçekleştirilecek bu etkinliğimiz, Cumhuriyetimizin 85. yılını kutlamak ve gelecek yıldönümlerine daha az sıkıntılarla girecek bir toplum bilinci oluşturmayı hedefliyor.

  Tüm halkımıza saygıyla duyuruyoruz.  Düzenleyen: Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez Gençlik Kolları  17:00 Panel 'CUMHURİYET KAZANACAK'  Oturum Başkanı: Suay KARAMAN - ADD Genel Sekreteri

  Konuşmacılar: Prof. Dr. Sina AKŞİN- ADD Genel Başkan Yrd

  Prof. Dr. Mustafa YURTKURAN - ADD Genel Başkan Yrd

  Prof. Dr. Alpaslan IŞIKLI - ADD GYK Üyesi  19:00 Kokteyl (ADD Batıkent Şubesi)
  Gün: 29 Ekim 2008 Çarşamba

  Yer: Ahmet Taner Kışlalı Kültür Merkezi - ADD Batıkent Şubesi - Batıkent / ANKARA  Atatürkçü Düşünce Derneği

  Genel Merkez Gençlik Kolları


  ADD Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi - Ana Sayfa

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye simqe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Nerden
  Türkiye
  Mesaj
  3.362
  Rep Gücü
  67755

  Cevap: Atatürkçü Düşünce Derneğinden Çağrı:

  Teşekkürler bilgiler için,bende seni alkışlıyorum...
  Konu simqe tarafından (17-10-2008 Saat 04:20 PM ) değiştirilmiştir.

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye carpediemcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Nerden
  ank
  Mesaj
  675
  Rep Gücü
  654

  Cevap: Atatürkçü Düşünce Derneğinden Çağrı:

  Alıntı simqe´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Teşekkürler bilgiler için,bende seni alkışlıyorum...
  ben teşekkür ederim evet gitmek lazım.

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Mesaj
  1.002
  Rep Gücü
  1278

  Cevap: Atatürkçü Düşünce Derneğinden Çağrı:

  Sahi bu derneğin Genel Başkanı yokmu? toplantıda konuşacak, gündemi okuyunca aklıma geldi?

 5. #5
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye Ribat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Mesaj
  350
  Rep Gücü
  6784

  Cevap: Atatürkçü Düşünce Derneğinden Çağrı:

  Alıntı erkişi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Sahi bu derneğin Genel Başkanı yokmu? toplantıda konuşacak, gündemi okuyunca aklıma geldi?
  :)))))))),harikasın paşam,vesselâm...

 6. #6
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye carpediemcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Nerden
  ank
  Mesaj
  675
  Rep Gücü
  654

  Cevap: Atatürkçü Düşünce Derneğinden Çağrı:

  Alıntı Ribat´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  :)))))))),harikasın paşam,vesselâm...
  beni ağır konuşmaya zorlamayın!!!!!!
  cahilliğinizi benim sayfalarıma alakasız bir konu şeklinde yansıtmayın.
  Atatürkçülüğe saygısız bir insanın Türklüğünden şüphe ederim.Ergenokunun neleri örtmek için kullanıldığını ne kadar ilgisiz insanların ağır şekilde yargılandığını bebeler bile görüyor.bilmiyorsan iyi oku bizim hala bir genel başkanımız var.tabi ki BAŞKANIMIZ ATATÜRKTEN SONRA.......  Mehmet Şener Eruygur (d. 17 Haziran 1941, Erzurum, Türkiye), Türk emekli orgeneral, eski Jandarma Genel Komutanı ve Atatürkçü Düşünce Derneği genel başkanıdır.


  Eğitim ve Askerlik Kariyeri Ortaöğrenimini Kuleli Askeri Lisesi'nde yapan Mehmet Şener Eruygur, mezun olduktan sonra Kara Harp Okulu'nda öğrenimine devam etti.

  27 Mayıs Darbesi sırasında Harp okulu öğrencisi idi. Harekat sırasında Adnan Menderes Eskişehir'den Konya'ya gitmek üzere Kütahya'ya geçtiğinde Keşif Tabur komutanı Agasi Şen ve Binbaşı Muhsin Batur tarafından gözaltına alınmış ve Ankara'ya getirilmiştir. Darbenin ilk günü, Celal Bayar, Adnan Menderes, Refik Koraltan, Fatin Rüştü Zorlu ve Başbakanlık Müsteşarı Ahmet Salih Korur ve diğer hükûmet üyeleri Harp Okulunda, aralarında Şener Eruygur'un da bulunduğu öğrenciler tarafından hakaretlere uğramışlar ve enterne edilmişlerdir.[1]

  Eruygur, 1960 yılında Topçu Subayı olarak Kara Harp Okulu'ndan mezun oldu. 1961 yılında Topçu Okulu'nu bitirerek, 1971'e dek çeşitli topçu birliklerinde Takım ve Batarya Komutanlığı ve Karargah Subaylığı yaptı.

  1971'de girdiği Kara Harp Akademisi'nden 1973'de mezun olan Eruygur, 1974 yılında da Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni bitirdi. 1975 yılında NATO Savunma Koleji'nden mezun olan Mehmet Şener Eruygur, 1976 yılına kadar çeşitli kıt'a ve karargahlarda görev aldı.

  Eruygur, 1976'da Bükreş'e giderek burada kara ateşeliği yaptı. 1978'e kadar bu görevi sürdürdü. Daha sonra sırasıyla; 5'inci Kolordu Topçu Grup Komutanlığı ve 105'inci Topçu Alay Komutanlığı, Kara Harp Akademisi Öğretim Üyeliği ve 1'inci Ordu Harekat Başkanlığı görevlerinde bulundu.

  1987'de Tuğgeneral olan Eruygur, bunun ardından Millî Savunma Bakanlığı Asker Alma Daire Başkanlığı ve 49'uncu Piyade Tugay Komutanlığı görevlerini yaptı.

  M. Şener Eruygur, 1991'de Tümgeneralliğe yükseldi. 1993'e dek sürdürdüğü Millî Savunma Bakanlığı Asker Alma Daire Başkanlığı görevinin ardından, 1993 - 1996 yıllarında Topçu Füze Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı yaptı.

  1996 yılında Korgeneralliğe terfi etti ve sırasıyla 5'inci Kolordu Komutanlığı ve Millî Savunma Bakanlığı Müsteşarlığı görevlerini yürüttü.

  4 Ağustos 2000'de Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanlığı görevine atanan Eruygur, Yüksek Askeri Şura'nın 31 Temmuz - 3 Ağustos 2002 tarihleri arasında dönemin Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Bülent Ecevit'in başkanlığında yaptığı Ağustos ayı olağan toplantısında alınan kararla Jandarma Genel Komutanı olarak atandı.

  Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük fiyaskosu olan ergenekon safsatasında tutuklanmış ve cezaevinde geçirdiği "kaza !" sonucu tedavi altına alınmış kahraman bir Atatürkçüdür.


  Diğer Faaliyetleri
  ADD Genel Başkanlığı Emekliye ayrıldıktan sonra Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanlığı'na seçildi Halen genel başkanlık yapmaktadır


  Cumhuriyet Mitingleri Eruygur, Cumhuriyet Mitingleri'nde etkin olarak yer aldı.


  Ergenekon Operasyonu ve Eruygur
  Atatürkçü Düşünce Derneği genel başkanı ve eski Jandarma Genel Komutanı emekli orgeneral Şener Eruygur, 1 Temmuz 2008 sabahı, Ergenekon Soruşturması kapsamında yapılan operasyon ile İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz ve Mehmet Ali Pekgüzel'in talimatıyla, oturduğu askerî lojmanda gözaltına alındı.Evinde yapılan arama, eşzamanlı diğer sivil baskınların aksine 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 119’uncu maddesi 5’inci fıkrasındaki “Askeri mahallerde yapılacak arama, Cumhuriyet savcısının istem ve katılımıyla askeri makamlar tarafından yerine getirilir." düzenlemesine dayanarak, cumhuriyet savcısı gözetiminde askerî görevlilerce yapıldı.Eruygur'un, gözaltına alınan diğer kişilerle birlikte İstanbul'a getirildi. İstanbul Nöbetçi 13. Ağır Ceza Mahkemesi, 5 Temmuz'u 6 Temmuz 2008'e bağlayan gece, Şener Eruygur hakkında tutuklama kararı verdi. Fransızca ve İngilizce bilen Şener Eruygur, Mukaddes Eruygur ile evli olup, iki çocuk babasıdır.Eruygur 17 eylül 2008 tarihinde tutuklu bulunduğu hapishane'de beyin kanaması geçirmiş ve merdivenlerden düşerek yaralanmış Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesine yoğun bakıma kaldırılmıştır.Boynunda 4 kırık bulunan Eruygur'un bıynundan aşağısının felçli kalabileeği doktorlarınca belirtilmektedir

  Şener Eruygur - Vikipedi

  acil şifalar diliyorum

 7. #7
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye sebahat35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Nerden
  İzmir
  Yaş
  39
  Mesaj
  362
  Rep Gücü
  1492

  Cevap: Atatürkçü Düşünce Derneğinden Çağrı:

  Eruygur GATA'ya sevkedildi

  Ergenekon" soruşturması kapsamında tutuklu bulunduğu Kocaeli F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi'nde merdivenlerden düşerek beyin kanaması geçiren ve boyun kemiği kırılan emekli Orgeneral Şener Eruygur, 30 gündür tedavi gördüğü Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden ailesinin isteği üzerine İstanbul Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne (GATA) sevk edildi.


  Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Savaş Ceylan, sağlığındaki olumlu gelişmeler üzerine iki gün önce Yoğun Bakım Ünitesi'nden Beyin ve Sinir Cerrahisi Servisi çıkarılan Eruygur'u fizik tedavi ve rehabilitasyon çalışmaları için ailesinin isteği üzerine ambulansla İstanbul GATA'ya sevk ettiklerini bildirdi.

  Eruygur'un artık oturabildiğini, kısa mesafe yürüyebildiğini, ağızdan beslenebildiğini, hatta çayını dahi içebildiğini ifade eden Prof. Dr. Ceylan, "Hastanın sağ tarafındaki felç halinde çok belirgin düzelme var. Bu tür hastalarda fizik tedavi ve rehabilitasyon çalışmaları şart. Bu nedenle hastayı ailesinin istiği üzerine GATA'ya sevk ettik" dedi.

  Prof. Dr. Ceylan, solunum desteği için boğazına açılan deliğin GATA'da kapatılmasının ardından da Eruygur'un rahatlıkla konuşabileceğini bildirdi.


  Eruygur GATA'ya sevkedildi - CNNTürk 2008

  Türk Silahlı Kuvvetlerine yıllarca emek vermiş komutanların rahatça tutuklanmalarını garipsemeyenler, hatta zevk duyanlar , hatta tiyatro sahnesi izlermiş gibi sırıtanlar , detepelilerin mecliste çankaya köşkünde bulunmaları hakkında da alaycı fikirelrini sunarlar mı acaba yoksa işlerine gelmez mi ?...

 8. #8
  - Çevrimdışı
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Nerden
  İSTANBUL/Kartal
  Mesaj
  20
  Rep Gücü
  0

  Cevap: Atatürkçü Düşünce Derneğinden Çağrı:

  Cezaevi koşulları paşaları çok yıpratmakta fakat kayıp trilyon ve haddini aşan yolsuzluk vakalarının sanığı önce cezası ev hapsine çevriliyor ardından tamamen affediliyor fakat sağlık problemleri hayati tehlike ve kalıcı hasarlara yol açan cezaevi koşulları için paşalara aynı hassasiyet gösterilmiyor alın size çifte standart..?

  Bu aralar herkes şiir veya şarkı sözleriyle yazılarına jenerik oluşturuyor malum konumuz için bende bir şarkı sözü seçtim..Karadenizin Rize ilinin efsanevi kahramanı Sandıkçı Şükrü ve hikayesi bu hikayeyi bilenler veya okuyanlar ne demek istediğimi anlarlar..

  sene 1341 mevsime uydum
  sebep oldu şeytan bir cana kiydim
  katil defterine adini koydum
  eşkiya dünyaya hükümdar olmaz

  sen üzülme anam benim dertlerim çoktur
  çektiğim çilenin hesabi yoktur
  yiğitlik yolunda üstüme yoktur
  eşkiya dünyaya hükümdar olmaz

  çok zamandır çektim kahrı zindanı
  bize de mesken oldu sinop'un hani
  firar etmeyilen buldum amanı
  eşkiya dünyaya hükümdar olmaz

  sinop kalesinden uçtum denize
  tam üç gün üç gece göründü rize
  karşı ki dağlardan gel oldu bize
  eşkiya dünyaya hükümdar olmaz

  bir yanımı sardı müfreze kolu
  bir yanımı sardı varilcioğlu
  beş yüz atlıylan kestiler yolu
  eşkiya dünyaya hükümdar olmaz


  Hikayesi

  rize'nin şimdiki adı portakallık olan haldoz mahallesindeki bir düğünde kardeşinin bıçakla karnından yaralanması üzerine, kendisine haber verilen sandıkçı şükrü olay yerine giderek kardeşini kanlar içinde buluyor ve kardeşini yaralayan abdi ağa'nın uşağını (bir anlatıma göre de abdi ağayı) orada vuruyor.

  bu olay üzerine hapishaneye düşen sandıkçı şükrü bir süre sonra bazı arkadaşlarıyla birlikte hapishaneden kaçıyor ve dağa çıkıyor.

  sandıkçı şükrü, dağa çıktıktan sonra, yönetimle işbirliği yaparak kendisini hileyle zehirlemek isteyen biriyle karısı fadime'yi elinden almak isteyen başka birini öldürüyor. sandıkçı şükrü'nün adı bu olaylardan sonra daha da yaygınlaşıyor. fakirlere bir şey yapmaması zenginlerle mücadele etmesi yüzünden halk tarafından da seviliyor ve destekleniyor. bu ve benzeri erdemleri yüzünden kendisine yardım edenler çoğalıyor.

  sandıkçı şükrü'nün türküde adı geçen perilizade adında zengin birine haberler göndererek, yoksullara mısır dağıtmasını istediği, yoksa kendisini cezalandıracağı tehdidinde bulunduğu söylenir. nitekim sandıkçı şükrü'nün isteğini yerine getirmeyen perilizade'nin mısırlarını adamlarına toplattırdığı ve yoksullara dağıttırdığı yaşlılarca da anlatılır.

  rize'nin camiönü (arkotil) mahallesinden hüseyin kutlu adında sandıkçı şükrü dönemine yetişmiş bir yaşlı "çevrede başı belaya giren sandıkçı'nın yanına geliyordu. sandıkçı hem geleni koruyor, hem yardım ediyordu" diyor.

  kardeşiyle birlikte, türküde adı geçen urusba (şimdiki adı uzunkaya) köyünde eski bir kahvede otururken, zaptiyeler çevresini sarıyorlar. zaptiye çavuşu abbas çavuş sandıkçı'nın teslim olmasını istiyor, ancak sandıkçı kabul etmeyerek abbas çavuş'tan çekip gitmelerini istiyor. zaptiye çavuşu da bunu kabul etmeyince çatışma çıkıyor. sandıkçı ve kardeşi zaptiye çavuşu ile birkaç zaptiyeyi öldürerek kaçıyor.

  sandıkçı şükrü'nün bu olaydan sonra bir ara yakalanıp zincire vurularak batıya gönderildiği fakat kapatıldığı yerden atlayıp rizeli sandalcılar tarafından kurtarıldığı anlatılır. sandıkçı şükrü'nün sinop kalesinde tutukluyken denize atladığı ve kurtulduğu anlaşılıyor.

  sandıkçı şükrü'nün yakalanmaması ve her geçen zaman içinde daha çok halk desteği sağlaması üzerine trabzon valisi kadir paşa önemli sayıda adam toplayarak sandıkçı'nın üzerine gönderiyor. sandıkçı'nın üzerine gönderilen süvariler, kolcu kayıklarının reisi varilcioğlu sadık'ı da yanlarına alıyorlar. sandıkçı şükrü of ilçesinin ikizdere köyü yakınlarındaki sanlı adlı bir mezrada bir yaşlı kadının evinde otururken ihbar ediliyor. çevresi atlılarca sarılıyor. varilcioğlu da yanlarında.

  sandıkçı şükrü teslim olmak istemiyor. fakat eskiden tanıştığı varilcioğlu sadık teslim olursa öldürülmeyeceğini söyleyerek onu ikna ediyor. sandıkçı şükrü de buna inanarak tüfeği elinden teslim oluyor. fakat varilcioğlu ile zabtiyeler teslim olarak önlerinde yürüyen sandıkçı şükrü'yü arkadan kurşunlayarak öldürüyorlar.


  Kaynak

 9. #9
  - Çevrimdışı
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Nerden
  İSTANBUL/Kartal
  Mesaj
  20
  Rep Gücü
  0

  Cevap: Atatürkçü Düşünce Derneğinden Çağrı:

  Alıntı Ribat´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  :)))))))),harikasın paşam,vesselâm...
  Senin kendi fikirlerin yokmu başkalarının mesajlarını şak şaklayarak bir şey öğrenemezsin ama çok şeyler öğretirler..

 10. #10
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Mesaj
  1.002
  Rep Gücü
  1278

  Cevap: Atatürkçü Düşünce Derneğinden Çağrı:

  Alıntı carpediemcan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  beni ağır konuşmaya zorlamayın!!!!!!
  cahilliğinizi benim sayfalarıma alakasız bir konu şeklinde yansıtmayın.
  Atatürkçülüğe saygısız bir insanın Türklüğünden şüphe ederim.Ergenokunun neleri örtmek için kullanıldığını ne kadar ilgisiz insanların ağır şekilde yargılandığını bebeler bile görüyor.bilmiyorsan iyi oku bizim hala bir genel başkanımız var.tabi ki BAŞKANIMIZ ATATÜRKTEN SONRA.......
  Bana cahil diyene ben cühela derim.

  O sizin hüsnükuruntunuz, Ne oldu Moskova yolları ne zamandan beri Türk Milliyetçiliğinden geçer oldu, sizin elinizde donemetremi var? kimin iyi TÜRK veya ATATÜRKÇÜ olduğunu ölçüyorsunuz. Bu millet size sadece arkasına menfaatleriniz uğruna sığındığınız atası için tahammül ediyor siz onu bile kavrayamıyor ve şımarıyorsunuz.

  Herkese lazım olan hukuk ortada, acele etmeyin, Adalet ya bu dünyada (inananlar için) yada gittiği yerdede bana göre mutlaka doğru tecelli eder. Siz Cumhuriyet Gazetesinin yaptığı gibi topluca davanın müdahili olmaya bakın.

  Kendinize ve düşüncenize beklediğiniz saygıyı sizdende beklerler. Sevgi tercih, ama saygı mecburiyettir. Aynı ortamı paylaşıyorsanız.

  Seviyeyide zorlamayın. Çok bilmiş görünmek veya sanmak herşey değildir. Hele hele bayan olduğunuzu görenlerin olur olmaz şak şaklarını göre göre. İsterseniz son beş yazınıza eklenen yeni şak şakçıları inceleyin.

1. Sayfa, Toplam 2 12 SonSon

Benzer Konular

 1. Kemalist (atatürkçü) misiniz
  SOSYALİST Tarafından Mustafa Kemal Atatürk Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 29-01-2015, 12:03 PM
 2. Atatürkçü Olmak Ne Demek
  SOSYALİST Tarafından Mustafa Kemal Atatürk Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 24-11-2014, 01:47 PM
 3. Atatürkçü düşünce ışığında çağdaşlaşma
  simqe Tarafından Mustafa Kemal Atatürk Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 18-03-2010, 04:16 PM
 4. Atatürkçü düşünce topluluğu
  atmaca34 Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 16-11-2008, 01:07 AM
 5. Atatürkçü Düşünce
  jurgen Tarafından Mustafa Kemal Atatürk Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 13-10-2008, 11:37 PM
Yukarı Çık