Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3

parasız eğitim eylemi....

Supermeydan Özel Kategorisi Destekliyoruz, Alkışlıyoruz Forumunda parasız eğitim eylemi.... Konusununun içerigi kısaca ->> 2008-2009 Eğitim Öğretim yılı 8 Eylülde başlayacak. Binlerce öğrenci ve öğretmen ders başı yapmaya hazırlanırken Liseli Genç Umut bugün İstanbul’da ...

 1. #1
  güney
  Misafir..

  parasız eğitim eylemi....

  2008-2009 Eğitim Öğretim yılı 8 Eylülde başlayacak. Binlerce öğrenci ve öğretmen ders başı yapmaya hazırlanırken Liseli Genç Umut bugün İstanbul’da yaptığı eylemle okullarda kayıt parası ve benzeri gerekçelerle para toplanmasına karşı bir eylem yaptı

  Yeni ders yılı öncesi kayıt paraları toplanmasına karşı İstanbul Liseli Genç Umut bugün İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Saat 12.00’de Sultanahmet’te bulunan Tramvay Duraklarından, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bulunduğu Cağaloğlu’na bir yürüyüş gerçekleştiren Genç Umut burada yaptığı açıklama ile parasız eğitim talebini dile getirdi.

  Yürüyüş boyunca “Parasız Eğitim parasız sağlık, Müşteri değil öğrenciyiz” sloganları atılırken liseliler söyledikleri şarkılarla Hükümetin eğitim politikalarını ve icraatlarını hicvettiler.

  Sultanahmet’ten gerçekleşen yürüyüşün ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde yapılan basın açıklamasında “ Hükümetin okullarda para toplanmaması yönündeki uyarılarının göstermelik olduğu” söylenerek” her yıl okullarda kayıt parası başta olmak üzere çok farklı gerekçelerle para toplanıldığı” belirtildi.

  Açıklamada devletin okullara ayırdığı ödeneklerin yetersizliği nedeniyle okullarda sorunun öğrencilerden para toplanarak çözüldüğüne işaret edildi. Bu uygulamaya karşı çıkan öğrencilerin ise baskı ile karşı karşıya kaldığı belirtildi.

  Okullarda hayata geçirilen uygulamalarla eğitimin piyasalaştırıldığı ve gericileştirildiğine vurgu yapan liseliler Anayasa ve Uluslararası sözleşmelerin ilgili maddelerini hatırlatarak eğitim hizmetinin parasız olmasının hukuksal dayanaklarını ortaya koydular.

  Yapılan basın açıklamasının ardından bu eğitim öğretim yılında da demokratik lise ve parasız eğitim mücadelesine devam edeceklerini ifade ederek alkışlarla eylemlerini sona erdirdiler.

  Sendika.org – İstanbul

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye sheytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Yaş
  29
  Mesaj
  797
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  112

  Cevap: parasız eğitim eylemi....

  Hiçbirşey değişmeyecek,gözleri tavanda olan dev asagıya bakmayacak,parası olmayan okuyamayacak her ne kadar kitaplar ücretsizlestirilip gözler boyanmıs olsa da...

 3. #3
  güney
  Misafir..

  Cevap: parasız eğitim eylemi....

  Alıntı sheytan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Hiçbirşey değişmeyecek,gözleri tavanda olan dev asagıya bakmayacak,parası olmayan okuyamayacak her ne kadar kitaplar ücretsizlestirilip gözler boyanmıs olsa da...
  Anayasal hakkımız olan "parasız eğitim" hakkını gasp edilmiş olan hakkımızı almak ve bu konuda yapılan çalışmalara seyirci kalmamak..

Benzer Konular

 1. 2010 Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı Soruları
  dogangunes Tarafından Devlet Parasız Yatılı (DPY) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 11-12-2014, 03:40 PM
 2. Ankara metrosunda öpüşme eylemi yapılacak
  YukseLL Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 25-05-2013, 11:26 AM
 3. Tokat eylemi ve torbayı büzebilmek
  YukseLL Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 11-12-2009, 04:43 PM
 4. Parasız, Bilimsel, Nitelikli Ana Dilde Eğitim İstiyoruz!
  SOSYALİST Tarafından Şikayet ve Protesto ediyoruz Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 23-10-2009, 12:07 PM
 5. Kitap Okuma Eylemi
  izdiham Tarafından Kültür, Sanat Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 02-09-2007, 06:32 PM
Yukarı Çık