Gösterilen sonuçlar: 1 ile 6 Toplam: 6

ODTÜ’yü yıkmak "Güven,Özveri,Tecrübe" ister

Supermeydan Özel Kategorisi Destekliyoruz, Alkışlıyoruz Forumunda ODTÜ’yü yıkmak "Güven,Özveri,Tecrübe" ister Konusununun içerigi kısaca ->> ODTÜ’yü yıkmak "Güven,Özveri,Tecrübe" ister "Gerekirse ODTÜ’yü yıkarım" diyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e karşı ODTÜ'lüler "ODTÜ’yü yıkmak Güven-Özveri-Tecrübe İster" ...

 1. #1
  güney
  Misafir..

  ODTÜ’yü yıkmak "Güven,Özveri,Tecrübe" ister

  ODTÜ’yü yıkmak "Güven,Özveri,Tecrübe" ister


  "Gerekirse ODTÜ’yü yıkarım" diyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e karşı ODTÜ'lüler "ODTÜ’yü yıkmak Güven-Özveri-Tecrübe İster" platformu kurdu. Gökçek’i protesto etmek için 22 Temmuz Salı günü saat 16.00’da ODTÜ postanesinin önündeki kavşakta 5 dakika yere yatma eylemi yapacakları bildirildi.

  Platform tarafından yapılan açıklamada, Gökçek’e tepki gösterildi. Açıklamada “Herhangi bir siyasi partinin, örgütün ya da fraksiyonun birer mensubu olarak değil; ODTÜ'yü seven ve bu bağlamda 'üniversite' düşüncesine sahip çıkan, bir çağı yarım asıra sığdırmış ODTÜ tarihinin ve ODTÜ Ruhu'nun birleştirici devrimciliğine inanan herkese, diğer üniversitelerdeki dostlara ve Türkiye’ye anlamlı bir mesaj vermek istiyoruz” ifadeleri kullanıldı.

  Elinde sürahi ile şov yapan Gökçek ve yandaşlarını iş makineleriyle ODTÜ’ye beklediklerini söyleyen platform üyeleri “sayıları 100 bini bulan ODTÜ öğrencilerine, mezunlarına, çalışanlarına ve ODTÜ'yü yalnız bırakmayan herkese, kalbi gençlikle çarpan herkese, ODTÜ'den selam olsun!” diyerek açıklamayı sonlandırdılar.

  Kaynak: Vatan

  sendika org..

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye sheytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Yaş
  29
  Mesaj
  797
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  112

  Cevap: ODTÜ’yü yıkmak "Güven,Özveri,Tecrübe" ister

  İyi yapıyolar Ankara'da olsam bende giderdim..

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye sheytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Yaş
  29
  Mesaj
  797
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  112

  Cevap: ODTÜ’yü yıkmak "Güven,Özveri,Tecrübe" ister

  Alıntı pusucukurt´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  ne akda rdoğru birşey bileme ama odtü köklü üniversitelerdne biri bunca yıldır neredeydi bu belediye bi anda böyle birşeye karar verdi pek anlamadım
  Çankaya Belediye'si yapmıo bunu hatta Melih Gökçek'in kişisel sorunlarından yaptıgını sölüo canım..

 4. #4
  güney
  Misafir..

  Cevap: ODTÜ’yü yıkmak "Güven,Özveri,Tecrübe" ister

  ODTÜ'lüler Ankara'yı Gökçek'e dar ediyor: “ODTÜ, Mamak, Dikmen yıkılamaz!”  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in “ODTÜ’yü yıkarım” tehditlerine karşı hafta boyunca eylemler düzenleyen ODTÜ’lüler dün de Büyükşehir Belediyesi önündeydi. Yaklaşık 250 eski ve yeni ODTÜ'lü “ODTÜ değil Gökçek yıkılacak” diyerek Gökçek’in piyasacı belediyecilik anlayışını protesto ettiler. Saat 16.30’da belediye önünde toplanan ODTÜ’lülere Gökçek’in evlerini yıkmakla tehdit ettiği Dikmen ve Mamak halkı ile demokratik kitle örgütleri temsilcileri de destek verdi.  Eylemde ODTÜ Öğrencileri adına konuşan Eda Özdek, kentsel dönüşüm projeleri adı altında Ankara’yı yağmaya açan, halka zehirli su vermekten çekinmeyen Gökçek’in son olarak da ODTÜ’ye göz diktiğini belirterek bir kısmı 1. derece sit alanı olan ODTÜ arazisinin ‘halka açma’ söylemi altında piyasaya teslim edilmek istendiğinin altını çizdi.

  “Biz ODTÜ öğrencileri olarak piyasacı belediyecilik anlayışı devam ettiği sürece belediye başkanı kim olursa olsun bu uygulamaların devam edeceğini biliyoruz” diyen Özdek, piyasacı rektörlerin de ODTÜ’yü bu saldırılara karşı koruyamayacağını söyleyerek bu saldırıyı ancak devrimci geleneğine sahip çıkan ODTÜ’lülerin durdurabileceğini vurguladı.

  Şehir Plancıları Odası Başkanı Tarık Şengül de söz konusu durumun basit bir imar mevzuatı tartışması değil Büyükşehir Belediyesi’nin şehir üzerindeki rant hesaplarının bir parçası olduğunu vurgulayarak ODTÜ arazisi içinde bulunan Eymir Gölü yakınlarında kurulacak olan lüks konut ve otel kompleksinin satış reklamlarında geçen “Eymir Gölü manzaralı” ibaresine dikkat çekti. Öncelikli olarak AOÇ ve ODTÜ olmak üzere kamusal alanların bir avuç azınlığa terk edilmek istendiğine değinen Şengül, bugüne kadar Gökçek’in camilere olan sempatisinin İslamcı kimliğinden kaynaklandığının düşünüldüğünü söyleyerek “Meğer bu sempatisi eceli geldiği içinmiş” dedi.

  Ankaram Platformu adına konuşan dönem sözcüsü ve İMO Ankara Şube Başkanı Nevzat Ersan, Gökçek’in kente dair yönetim anlayışının ‘tüccar belediyecilik’ anlayışı olduğunu vurgulayarak kentin içine sokulduğu krizlerle birlikte tarihi, kültürel ve kentsel kimliğini kaybettiğine değindi.

  Yaklaşık 3 yıldır Gökçek’in yıkım politikalarına karşı evlerini savunan Dikmen Vadisi halkından Tarık Çalışkan ise İ. Melih Gökçek’e “ODTÜ, Dikmen, Mamak burada, yüreğin yetiyorsa gel yık!” diye seslendi. Gökçek’in 1 hafta içinde mahalleye yıkıma gelmekle tehdit ettiği haberini veren Çalışkan Dikmen Vadisi’ne yapılacak bir müdahalede Ankara’yı işgal etme kararlılığında olduklarını, evlerini sonuna kadar savunacaklarını ifade etti.

  Eylemde Melih Gökçek için yazdıkları şarkıları coşkuyla söyleyen yüzlerce ODTÜ’lü “ODTÜ değil Gökçek yıkılacak”, “yağma yok, talan yok, Gökçek’in ODTÜ’de işi yok”, “ODTÜ, Mamak, Dikmen yıkılamaz”, “Rant için değil halk için kentsel dönüşüm” sloganlarıyla ODTÜ’nün ve Ankara’nın sahipsiz olmadığını gösterdiler. ODTÜ’lülerin eylemine Ankara halkı da alkışlarıyla yoğun destek verdi.

  Sendika.org/Ankara

 5. #5
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye sheytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Yaş
  29
  Mesaj
  797
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  112

  Cevap: ODTÜ’yü yıkmak "Güven,Özveri,Tecrübe" ister

  Alıntı pusucukurt´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Melih gökçeğin açıklamasını gec eüçte bu konuyla ilgil iaçıklamasını dinlemiştim... Yıkılamsının sebebi odtudeki binaların hepsinin kaçak oldugunu ve bu konuda belediyeye yazı geldiğini bu gelen yazıya göre bu binaların yıkılması gerektiğini böyle emir verildiğini söylüyodu.. Bunun içni dava açıldıgını davanın verdiği muddetin doldugunu ve hayla belediyeye bu konuda bu binalar içni para ödenmediğini ve bu yuzdne yıkılması gerektiğini açıklıyordu bu durudma yapması gerekeni yapmış oluyor Melih gökçek
  ama bu halka hizmet veren bi bina ;) kacak die yıkılması gereken bir cok cami var ona bakarsan üztelik elektriği suyuda devlet ödüo :D

 6. #6
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye Bay X - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Nerden
  İSTANBUL
  Mesaj
  2.170
  Rep Gücü
  37029

  Cevap: ODTÜ’yü yıkmak "Güven,Özveri,Tecrübe" ister

  Sayın Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek Ankara için sayısız projelere ve eşi benzeri emsal olacak işler yaptı bunu görmezlikten gelemeyiz üstelik bende başkentli birisi olarak 15 sene evelindenki bilirim başkan eğitimede büyük özveride bulunmakta eğitim aldığın dönemlerde 1993-1994 senelerinde şehrin bütün okullarında kitap,eğitici broşür ve spor malzemeleri vb şeyleri her ay düzenli olarak okullara gönderildiği bir dönemdi ve o dönemler başkan çok muntazam çalışıyordu ayrıca şehre yapılan yollar,kavşaklar,tüneller şehrin silüetini önemli ölçüde değiştirmiştir fakat şehrin en önemli silüeti olan Hitit Güneşimizi simgemizi bir kararla değiştirip kendi seçtiği sembolü entegre etmesi yanlışlarından birisidir Hitit Güneşi anlamı manası olan bir simgeydi Ankara için...

  Şimdilerde Başkan Arsenik yüzünden ODTÜ'yü yıkmak istediğini çok iyi idrak ediyoruz neticede sebebi Başkentin suyunun arsenik oranın ODTÜ tarafından analizi yapılması sonucunda öngörülen değerlerin çok üzerinde olduğu kararının alınması idi başkanda rövanşı almakta ısrarcı ama Başkentin suyu için başkanın vermiş olduğu mücadelenin zorluğunu herkes biliyor zira Başkan bu duygusal kararından vazgeçmeli diye düşünüyorum İzmir'in suyunun analiz sonucunda ne durumda olduğunu gördük bu şekil basit kararlarla ve Rektörlerin siyasete alet olmaması dileğimiz Başkentin suyuda havasıda büyükşehirlerin içinde en temiz olanı tabi siyasi görüşlere bakarsak kirlilik had seviyede..

Benzer Konular

 1. "İslamiyet’te kandil geceleri yoktur!"
  dogangunes Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 16-11-2010, 12:49 PM
 2. Dün "canım" olan yarın "düşmanım" olmaz benim...
  Venhar Tarafından Edebiyat Foruma
  Yorum: 6
  Son mesaj: 17-09-2010, 09:02 PM
 3. "Gerçek Mümin" ile "Çakma Müslüman" arasındaki farklar
  elosia Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 31
  Son mesaj: 09-02-2010, 04:39 PM
 4. "Hayır demesini bilmeyenin "evet"inin de bir anlamı yoktur."
  İnci Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 26-06-2009, 11:48 AM
 5. "Evin"siz ("oikos"suz) Ekoloji"= "Sözde çevrecilik!"
  kalemsör Tarafından Çevre Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 27-04-2009, 04:04 PM
Yukarı Çık