TELEVİZYON KANALLARINDA YAYINLANMAYA BAŞLADI:

MHP, TCK'nın 301. maddesinde değişiklik yapılması girişimine karşı kampanyasını, teklifin Meclis Başkanı Köksal Toptan tarafından Adalet Komisyonu'na sevk etmesiyle başlattı. MHP iki ayrı reklam filmi, el ilanı ve afiş hazırladı. İnternette site kuran MHP ayrıca hazırladığı filmleri Youtube'a da ekledi.

Kampanya çerçevesinde "301. maddenin neden değiştirilmek istendiğini" anlatan 5 bin el ilanı, dağıtılmak üzere MHP'nin 81 ildeki teşkilatlarına gönderildi.

'Uyan Türkiye' ve 'Biz Türkiyeliyiz' isimli iki ayrı reklam filmi hazırlayan MHP, dört ulusal televizyon kanalında bu reklam filmlerini yayımlatmaya başladı.

MHP'nin reklam filmlerini beş televizyon kanalına daha vereceği açıklandı.

Reklam filmleri internetteki 'Youtube' adlı video paylaşım sitesinde de gösteriliyor. Reklam filmerinde Çanakkale Savaşı ve bu savaşta ölen şehitlere gönderme yapıldı.

Bu arada AKP'li belediyelerin afişlerin reklam panolarına asılmasına izin vermediği öğrenildi. Bunun üzerine internete yönelen MHP, 'www.kimrahatsiz.com' adresindeki sitede 301 değişikliği ile ilgili görüşlerini yayımlamaya başladı.

Meclis'te gazetecilerle sOhbet eden MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AKP'lilere şu çağrıda bulundu: "Egemenliğe, birlik ve bütünlüğe yemin ettiler. Böyle bir kanun teklifi karşısında, AKP'li milletvekillerinin verdikleri yemine sadık olmalarını bekliyoruz. Bu teklifin TBMM'de görüşülmesi, milli iradeyi yok sayan bir yaklaşım tarzıdır."
http://www.youtube.com/watch?v=VIDEO YUKLENEMEDI

http://www.youtube.com/watch?v=VIDEO YUKLENEMEDI

http://www.youtube.com/watch?v=VIDEO YUKLENEMEDI