Cezmi Ersöz'ün yazısını okurken yanına iliştirilmiş not dikkatimi çekti.

Diyarbakır'ın Bağlar Belediyesi'ne kitap göndermek isteyenler eğer bulundukları ilde Varan Kargo varsa o ildeki Varan Kargo'yla gönderebilirsiniz.Eğer yoksa yolladığınız kargoya 0412 251 93 17 numaralı telefonu ekleyerek gönderebilirsiniz.Kargo masraflarını Belediye ödeyecektir
Bağlar Belediyesi'nin Kitap Kampanyası nı merak edip sitelerini ziyaret ettim.Ben uzun zamandır kızlarımın okudukları kitapları( daha fazla küçük beyinlere ulaşmasını umut ederek ) saklıyordum.Bu duyuru benim için muhteşem oldu..Benim gibi okuduğu kitapları bağışlamak isteyenlere vesile olması için bir başlık açayım dedim..

"Ben yardım etmek isterim ama kargo masrafı yolladığım kitaplardan fazla" diye bahane üretenler için,kargo masrafını belediye karşılamaktadır..

KİTAP KAMPANYASI
GELECEĞİM İÇİN BİR ADIM DA SİZ ATINSosyal sorunların sosyal dayanışma ile çözülebileceği düşüncesiyle, Diyarbakır’ın en yoksul beldesi olan Bağlar’da 2004-2005 eğitim ve öğretim yılında, Bağlar Eğitim Destek Evi kuruldu. Eğitim Destek Evi öğretmenler, üniversite öğrencileri ve Bağlar Belediyesinin işbirliği ve belde sakinlerinin desteğiyle bütün hizmetlerini ücretsiz olarak sunmaktadır.
Bağlar beldesinde ikamet eden, yoksul, çok çocuklu, ebeveynlerden biri hayatta olmayan ya da sağlık sorunu yaşayan ailelerden gelen çocuklara temel derslerde, tamamı gönüllü eğitimcilerle, eğitim desteği sunulmakta, çeşitli kültürel faaliyetler ve sosyal eğitim programları düzenlenmektedir. Bağlar Eğitim Destek Evi 2006-2007 eğitim ve öğretim yılında öğrenci sayısını 1156’ya çıkartmış ve toplam 105 gönüllü eğitimciyle çalışmalarını halen sürdürmektedir.
Bütün çalışmaları gönüllü katkılarla şekillendirilen Eğitim Destek Evi kütüphanesinin de ancak paylaşım ve destekle yapılandırılabileceği inancındayız. Bu nedenle başlattığımız “GELECEĞİM İÇİN BİR ADIM DA SİZ ATIN” kitap kampanyamıza sizlerin de Kültür(Roman,Deneme,Öykü,Hikaye), Bilim, Hazırlık, Ders ve Yardımcı Ders Kitaplarıyla katkı sunmanız bize güç verecektir. İlginiz için şimdiden teşekkür eder saygılar sunarız.
NOT: Kargo giderleri Diyarbakır Bağlar Belediyesi tarafından karşılanacaktır.
Adres : Bağlar Belediyesi Hizmet Binası, Bağcılar Mah. Sento Cad. Toptancılar Sitesi Arkası BAĞLAR/DİYARBAKIR
Bilgi İçin Tlf : 0 (412) 233 81 45 Mehmet GÜZEL

Arkadaşlar biz bu uygulamı başlatı aylar oldu umarım katkınız olur..
Teşekkürler SGOR