Merhaba

Beşiktaş, dünya çapında bir ortaklığa imza atıyor. Ükelerinin önde gelen kulüplerinin katılacağı, "Alliance" adı verilen ortaklık, "Futbolun G8'i" olarak tanımlanıyor..Beşiktaş; Avrupalı, Amerikalı ve Asyalı kulüplerle bir araya gelip, "Futbolun G8"ini oluşturdu. "Alliance" adı verilen grupta Kartal'ın dışında Atletico Madrid, Shanghai Shenhua, Mungtong United, Al Ain, Chicago Fire, Club America ve Internacional kulüpleri yer alıyor.

Türkiye'den Beşiktaş, İspanya'dan Atletico Madrid, Çin'den Shanghai Shenhua, Tayland'dan Mungtong United, Birleşik Arap Emirlikleri'nden Al Ain, Amerika'dan Chicago Fire, Meksika'dan Club America ve Brezilya'dan Internacional kulüplerinden oluşacak olan ortaklığın, hem altyapının gelişimi, hem de ekonomik anlamda kulüplere fayda açısından büyük katkı sağlayacağı ifade edildi.

İlk toplantısını 3 Aralık'ta İspanya'da gerçekleştirecek olan oluşumda önderliği Atletico Madrid yaptı. Beşiktaş'ı, İletişim Komitesi Başkanı Mete Düren ile Sponsorluktan sorumlu yönetici Doğan Küçükemre'nin temsil edeceği toplantıda, ortaklığın temel prensipleri belirlenecek, ana hatlar çizilecek.

Özel turnuvalar yapılacak
Kulüplerin altyapısı için bu konuda son derece güçlü olan İspanyol kulübünün yapısı benimsenecek.

Ayrıca futbolcu alışverişi ve uluslararası futbol akademisinin kurulması da gündeme getirilecek. Bunun yanında özel maçlar, turnuvalar yapılacak, ortak sponsorluk anlaşmalarıyla gelirler daha da artırılacak. Bütün takımların lisanslı ürünleri, diğer 7 kulübün resmi satış mağazalarından da temin edilebilecek.

ekolay.net | spor